Mies haluan sut! Vaikka tää on niin väärin. Tunnustaisitko mulle vihdoin tunteesi...
Ei tälle mitään voi
14
197
Vastaukset
- Ehdoittasinun88
Jöö
- Ehdoittamyössinun94
Olisitpa vaan. Omat tunteeni tiedät, joten...
- SilmääVinkannut
Tunnusta sinä minulle M nainen? Ihana olet ;)
- nössykkä
en uskallaaaaaa:(
- kylmäkalkkuna
Jos olet kerran ihastunut häneen, miksi et ota eroa?
- perjantaipaasaus
Tässäpä kyselijöille päivän pähkinä. Koettakaapa asettua varatun saappaisiin ja miettiä miksi ero ei tapahdu nappia painamalla. Ensin sitoudutaan toiseen valoin, veloin, lapsin jne. Ja sitten huomataan ettei homma toimikaan. Kuinka nopeasti ero onnistuu? Aika iso prosessi käytäväksi läpi pelkän ihastumisen takia. Ei ehkä mahdu yksinkertaisen ihmisen pääkoppaan prosessoitavaksi, joten avitin hieman...
Ja ap:lle sen sijaan että trollailet, koetappa tunnustaa ensin, jos kerran kiellettyä, miksi sysäät vastuun toiselle? - komppaanedellistä
Ongelmahan tulee siitäkin, että jos toinen on vaikka onnettomassa ja huonossa suhteessa ihastuu/rakastuu johonkin toiseen vahvasti ja tämä toinenkin osapuoli samoin tähän toiseen, mutta omassa päässään miettii ettei halua toisen luopuvan liitostaan itsensä takia. Ja tässä tulee se ongelma, jos ei osata puhua. Ne, jotka uskaltavat puhua saavat toisensa muut eivät. Pitäisi muistaa, että harva lähtee hyvästä suhteesta, ainakaan naiset. Itse ainakin järkeilisin sen asian niin, että vastaavassa tilanteessa sanoisin toiselle, että sorry pidän sinusta paljon, mutta olet varattu eikä mitään ole niinkauan kuin olet varattu. Mutta ikävää olisi jättää vastapallo ja kaikki homma vain sille toiselle.
- cold_turkey
niin..mutta onko hänellä tunteita minuun? jos toinen ei olekkaan juuri sinusta/minusta kiinnostunut. kuvitelman takia ei kannata erota.
- kylmäkalkkuna
cold_turkey kirjoitti:
niin..mutta onko hänellä tunteita minuun? jos toinen ei olekkaan juuri sinusta/minusta kiinnostunut. kuvitelman takia ei kannata erota.
Tiivistettynä .. Älä välttele. Hymyile. Jos hän tykkää sinusta niin hän lähestyy. Se on miesten logiikkaa. Sinä aloitat passiivisesti, hän jatkaa aktiivisesti, jos näin voi sanoa. Ole valmis pyytamaan ja antamaan anteeksi. Mutta .. Tunteiden tie on yksinkertainen ja vaikea. Rakkaudesta johtuen voi tulla välttämätön ero. Lopputuloksena voi käydä niin että, rakkaus on ainoa mitä jää jäljelle. Kaikille ei sovi.
- ainaeihelppoo
Varmaan tunnustaa jos niitä on. Pitäisköhän sun olla alotteelinen asiasssa?
- komppaanedellistä
Aloitteellisuuskin on joskus vaikeaa. Ei kai sillä ole väliä kumpi tunnustaa.
- yksmiesJ
Tunnustan kyllä, ja ihan irl.ssä kun vain juteltaisiin?!
- mukavajosminulle
No jos vähän sais vinkkiä, kenelle tunnustaisit niin tulen juttelemaan. Milloin kävis?
- yksmiesJ
mukavajosminulle kirjoitti:
No jos vähän sais vinkkiä, kenelle tunnustaisit niin tulen juttelemaan. Milloin kävis?
Ens viikolla kävis kyllä, ja menee lounais osaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648