Pohjois-Korean johtaja Kim Jong-un suuttui länsimaiden johtajien päätökselle kiristää Pohjois-Korealle meneviä avustuksia. Kim on pannut maan ydinaseet lähtövalmiuteen, jotta ne voivat tarvittaessa tehdä ennakoivan ydiniskun.
Suomalaiset poliitikot höyryävät uskottavasta puolustuksesta, mutta miten uskottava se on, kun naapurimaamme Venäjä on ydinasevaltio?
Suomalaiset poliitikot höyryävät uskottavasta puolustuksesta, mutta miten uskottava se on, kun naapurimaamme Venäjä on ydinasevaltio?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomen puolustuksen uskottavuutta testataan vielä tässä kuussa, kun Niinistö käy vierailulla Putinin luona. Sieltä saattaa palata aika nöyrä poika takaisin Suomeen.
suomi on valmis...https://www.youtube.com/watch?v=6UVaStI1r3I&index=22&list=PLmb1Thl8L0Nh6brwLRZvqUBJJmiGn6Mb4
Usan vaaleissa joku loihe lausumaan että tulevat sotimaan suomeen , koskahan alkanee . Veikkaampa et 12h riittää kun Venäjä siirtää rajnsa Tornionjokeen . Toteaa että näin pääs käymään .
NÄITÄ KONTALLAAN OLIJOITA RIITTÄÄ.
Venäjä on läpeensä korruptoitunut valtio, joka kaatuu tuota pikaa.
Putin kyllä yrittää viime hetkellä pelastaa hallintonsa vararikolta ja nöyryytykseltä ryöstämällä ne naapurit joilla ei ole NATO turvaa.
Ottakaa rahat pankista ja myykää omaisuutenne kun vielä ehditte. Lähettäkää tyttäret länteen. Putin on tulossa ja venäläisten käytös miehitetyissä maissa tunnetaan hyvin. RR. Ryöstö&raiskaus.