Suomea, koska on itse mukana turvapaikka bisneksessä.
Hän on mukana Viittakivi Oy:n vastaanottokeskus toiminnassa, hän on yhtiön varsinainen jäsen.
https://www.asiakastieto.fi/yritykset/viittakivi-oy/10866991/paattajat
Viittakivi OY teki yhteensä 2 790 255,00 euron kustannukset veronmaksajille.
Yhteensä summa on kuitenkin todellisuudessa enemmän kuin Maahanmuuttoviraston vuonna 2015 maksamat kokonaiskustannukset.
Vastaanottokeskuksilla on vuoden 2015 lopulla aiheutuneita menoja, jotka kohdentuvat Maahanmuuttoviraston kuluiksi maksatuspäätösperusteisesti vasta vuoden 2016 puolella.
Joten ei tarvitse ihmetellä miksi Nasima, on niin herkästi haukkumassa realistisia suomalaisia rasisteiksi. Totuus on että nainen haluaa vain rahaa, eikä välitä siitä kuinka paljon mamutus maksaa maalle.
Ei se ihme ole että Razmyar haluaa mamuttaa
13
89
Vastaukset
- maanpetos
Eniten ällöttää mamukulujen lisäksi kun veitola,enpuska syöttää kokoomusaatetta ja haukkuu suomalaisia terroristeiksi (veitola) ja kehuu miten maturaukat pitäis kaikki kustantaa.
- Sefora
Meiltä löytyy lähempää ja paikallista tietoa, mitä maahanmuuttajien todelliset kulut ja korvaukset ovat. Arvelisin, että Ari Marjeta kunnanvaltuustosta osaisi korjata ja kertoa, ovatko esittämäsi luvut linjassa esimerkiksi lieksalaisille toimijoille maksettujen korvausten kanssa.
- Pilvinpimeimaksuaon
Kaikia kuluja ei varmasti niputeta kuluiksi yhdistäen, koska on monia pisteitä mitä maahan tunkeutuja käyttää ei niin ei niin jotta todelliset kulut ovat pilvissä.
- money.money
Paljonko Lieksassa kului rahaa mamuihin viime vuonna?
- mikälieneetotuus
Uutisten mukaan Lieksan vastaanottokeskuksessa on 250 pakolaista ja vissiin mamut lisäksi,kyllä riisiä kuluu.
- Kyömyakka
Vituttaa jo kun näkee tuon akan kyömyn!
- ahneus.perii
Pelkkä rahanahne muslimi se on, tuskin se edes oikeasti välittää turviksista, mutta kun niillä tienaa rahaa niin mikäs siinä.
- osaavako
Bisnes on busines
- oioioioioioi
Veti suvakkia hiljaiseksi.
- hajotkaa.siihen
Suvakkia vaan naurattaa teidän peristen nillitys :D :D :D
- heheehehe
hajotkaa.siihen kirjoitti:
Suvakkia vaan naurattaa teidän peristen nillitys :D :D :D
Realistit kirjoittavat asiaa, sinä häirikkö et sitä osaa.
- teeemuuu
Bisnes Mimmi on
- homoperiksetinhoaa
Kaunis ja menestyvä. Periksien vihankohde nro 1 siis :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668