Kerron muuten

Yhteen olen ihastunut, mutta toista rakastan. Eli tämäkin on mahdollista.
980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tommonen juttu ei ole oikein kumpaakaan kohtaan...

Äänestä
  • Kumpaa kohtaan, jos kumpikaan ei tiedä. Minkäs teet tunteille?

    Äänestä

  • Mene sinne suuntaan minne vaaka kallistuu. . älä ala tasapainoittelemaan

    Äänestä

Itse ainakin kierrän tuollaiset ihmiset kaukaa, sillä niin välttyy suuremmilta harmeilta ja muulta sonnalta. Tärkeintä on että on sitoutunut yhteen ihmiseen jo alusta asti koska niin minäkin teen ja sitä toivon myös toiselta. Jos epäilen vähänkin se ihminen saa jäädä. Varmat tunteet ovat kultaakin kalliimpaa ja kyse ei ole mustasukkasuudesta tmv vaan pysyvyydestä,luottamuksesta ja haaveesta löytää kumppani jolla on samankaltaiset arvot,olla kuin joutsenpari elämän loppuun saakka. Siksi valitsen ja pohdin tarkkaan kenet päästän elämääni.

Äänestä
  • Mitäpä, jos ihastut ollessasi suhteessa henkilöön, jota rakastat?

    Äänestä

  • Se on eri juttu. Aloittajalla on siinä mielessä huono lähtökohta tunteissa koska ei ole kertonut edes jompaa kumpaa tunnetta vaan seilailee kahden vaiheilla, sitä suuremmalla syyllä edes sille jota rakastaa.

    Äänestä

  • seoneriasia kirjoitti:

    Se on eri juttu. Aloittajalla on siinä mielessä huono lähtökohta tunteissa koska ei ole kertonut edes jompaa kumpaa tunnetta vaan seilailee kahden vaiheilla, sitä suuremmalla syyllä edes sille jota rakastaa.

    MIstä tiedät, että seilailee? Mää en huomannut aloituksessa mainintaa sellaisesta.

    Äänestä

  • MitenSuupannaan kirjoitti:

    Mitäpä, jos ihastut ollessasi suhteessa henkilöön, jota rakastat?

    Sanoisin, että ihastuksia tulee ja menee. Keskity henkilöön, jota rakastat.

    Äänestä

Kyllä ihastuksia voi tulla. Se on ihan luonnollista. Sitten voi olla tilanteita, joissa on hakee hyviä kokemuksia omaan tyhjyyden tunteeseen ja ajattelee jonkun hyviä tunteita joskus herättäneen korjaavan tämän vajeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


semmoinenJuttu kirjoitti:

Yhteen olen ihastunut, mutta toista rakastan. Eli tämäkin on mahdollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu