Ottaaa sinusta otteen ja alistaa hellästi. Naiset ovat parempia kun oikeallalailla ovat ja tietävät että tänne heidät on luotu palvelemaan miestä, minua oi sinä kuningatar.
Turhaa väittää etteikö nainen ole parempi tietää olevansa miestä alempana. Nainen ei saa luomakunnassa liikaa tuntea olevansa yläpuolella. Mies nyt vain määrää jo voimansakin takia. Murrr!
haluisin nainen...
26
300
Vastaukset
- Jasinä
sanot aina ne viimeiset santa: KYLLÄ RAKAS ;-D.
- Jasinä
No niin, ja taas kerran kun telkkarin ohjelmaa seuraan samalla tulee joku kirotushirviö ja iskee just kriittisellä hetkellä ;).
Siis sinä sanot aina ne viimeiset sanat; KYLLÄ RAKAS ;-D.- ootmunpyllerö
Joudunkohan syömään sanani. ;) se että tekisit henkisesti tasapainottavan on se naisen suurin voima.
- Jasinä
ootmunpyllerö kirjoitti:
Joudunkohan syömään sanani. ;) se että tekisit henkisesti tasapainottavan on se naisen suurin voima.
No ihan kuinka haluat, mutta se totuushan on tuossa: KYLLÄ RAKAS ;-D.
- Semicille
Pilaile vain. Semic ei olisi kirjoittanut noin. (Semic on tottunut vahvoihin naisiin, kuten äitinsä.)
Odotan innolla kun Semic laatii minulle reeniohjelman. Sitä ennen "pyllerö" ehtii tosin laihtua jo täällä - stressaavan ajanjakson vuoksi.
Saat hallita, mutta vain koska olet KYLMÄHERMOISEMPI ja SELVÄJÄRKISEMPI kuin minä. - MielelläänJuuriNoin
"Ottaaa sinusta otteen ja alistaa hellästi. Naiset ovat parempia kun oikeallalailla ovat ja tietävät että tänne heidät on luotu palvelemaan miestä, minua oi sinä kuningatar.
Turhaa väittää etteikö nainen ole parempi tietää olevansa miestä alempana. Nainen ei saa luomakunnassa liikaa tuntea olevansa yläpuolella. Mies nyt vain määrää jo voimansakin takia. Murrr!"
Aivan mahtavaa !! =D- valtaistuimelta
Mies on kuitenkin niin heikko, että vain naisen rakkaus täyttää valtatyhjiön.
- Semic_on_blondi
Ei. Jos totta puhutaan, niin sekä mies että nainen ovat omalla tavallaan heikkoja ja avuttomia.
Kumpikin tarvitsee toinen toistaan tukemaan. (Parisuhde käy liian raskaaksi, jos vain toisella on lupa olla heikko. Eikä määräilynhalu ole välttämättä merkki suuresta henkisestä vahvuudesta.)
Mutta harva nainen huolii miestä, joka on aivan "lapanen", ja kysyy joka tilanteessa naiselta neuvoa ja mielipidettä. - Naismies
valtaistuimelta kirjoitti:
Mies on kuitenkin niin heikko, että vain naisen rakkaus täyttää valtatyhjiön.
Mieskö heikko? Miehet on vallan peruspilareita. Siinä on syynsä miiksi naisen palkka on pienempi, miehet johtaa valtioita ovat johtavassa asemassa. Naiset voisivat halutessaan kaataa tämän dynastian, mutta eiväthän he sitä tee. Naisia on maailmassa enemmän kuin miehiä.
- ootmunpyllerö
Naismies kirjoitti:
Mieskö heikko? Miehet on vallan peruspilareita. Siinä on syynsä miiksi naisen palkka on pienempi, miehet johtaa valtioita ovat johtavassa asemassa. Naiset voisivat halutessaan kaataa tämän dynastian, mutta eiväthän he sitä tee. Naisia on maailmassa enemmän kuin miehiä.
Ei naiset siihen pysty. Seon miesten likaists peliä johon vain äijänaiset soveltuu
- Mielessäni_blondi
Semic. on ollut omiaan työskennellessään nuorena ambulanssissa hoitajana. Semic on tiennyt mitä tehdä. Semic ei pelkää kuolemaa eikä hätkähdä sen kohtaamista.
Semic on tanssiva blondi! - Semic_on_blondi
Aloittaja, et ole ihailemani blondi!
Ihana blondimies nukkuu jo ellei sitten kokeilunhaluisena havainnoi vaikka, miltä tuntuu leikkiä pokeritähteä Vegasin yössä.- ootmunpyllerö
Se on feikkiblondi rosvojen yössä. Syntinen kaupunki erämaassa.
- Äippäliinisikö
Ethän sinä taida naisista tietää pääsitkö salaa iskän tietsikalle. Jouh, jouh.
- ootmunpyllerö
Saattaa olla sitäkin. Mutta en tunne ihmisiä noin muutenkaan.
- Erimieltä
Nainen on luotu tasaveroiseksi kumppaniksi miehelle. Vastauksista päätellen myös sinä ehkä saat haluamasi, ain löytyy joku alistuja :)
- enalistuahneudelle
Tasavertaiseksi. Veroista tulee mieleen porvarien ahneus.
- Afrodiiiitta
Ei ole luotu tasavertaiseksi ja tää on faktaa!
- tyrkkyjälehmiäkaikki
Onpa tyhmiä ämmiä palstalla *facepalm*
- Fiftysixtyy
Sängyssä saa alistaa, jopa tykkään siitä kun saa heittää aivot narikkaan. Muissa asioissa minulla on ohjat. Sorry.
- uusMarilynn
olen tiedostanut tuon jo kauan aikaa sitten,it is mens world
- YksJudokaVaan
Jaa, tuuppas sieltä esittelemään niitä voimias, niin heitän ipponit :D On sitä eneenkin laitettu miehiä ruotuun tässä huushollissa ;)
- kerhoy
Itseluottamusta ei ainakaan näytä puuttuvan sulta. Onhan miehen tietysti oltava mies
mielummin kuin poika. Niin aattelen. - NaisenAjatus
Dominoiva mies on sexy ;) kyllä miehessä täytyy olla sen verran "munaa" että saa minun oikuttelut ojennettua. Nyhverön kanssa elämä käy tylsäksi!
- haispaskavaltiovalat
Rakastan varmoja ohjailevia miehiä. Mutta nyt naiseudesta muutama sana. Aikuisuuteen kuuluu luonnollisuus ja se että järki ohjailee valintoja on siinä että rakastaa luontoa. Minun ei ole tarvinnut matkustaa Intiaan etsimään valaistumista sillä luin aika päiviä sitten Sateet tulivat ja viimeksi Shantaramin. Scifimpää oli Sharasvatin hiekkaa ja se matka tulevaan koululaisen oranssiin puolueeseen on samassa hyllyssä. En muista teoksen nimeä mutta kysykää vaikkapa äidinkielenopettajalaystävättäreltäni Virpi Julinilta jos hän muistaisi sen nimen koska itse en muista. Voin toki kirjautua Kirkesiin äitini tunnuksilla, itsellenihän niitä ei anneta, ei edes kirjastokorttia kun joskus lahjoitin vanhan lompakkoni ihastuttavalle varttimannelle ja hän lainasi sinne jättämällä kirjastokortilla kirjan Eväitä luontoretkeilyyn. Sen kirjan ulosotossa oleva lasku on kallis, mutta siitä viis sillä tällä hetkellä tuo tyttö, nyt jo nuori nainen on kansainvälisen nuorisojärjestön listoilla ja kaikkialla misää hän ja hänen Pyhäjoen-aktivisti ystävättärensä kulkevatkaan kaikki ihastelevat sitä spontaania sielukkuutta ja lapsenkaltaisuutta mikä näissä suomalaisissa nyt sattuu olemaan se Herran luoma kaunis ajatus minkälainen oli Aatami ja Eeva.
Minullahan on hyvinkin toispuoleiset kasvot. Toisella puolella on kohtuun surmaamani prinssi Filipin luusto ja toisella puolella hirmuinen, muinainen mongolikuningatar joka on kuitenkin kiltti isäntyttö- ja, huippuluokan thaivaimo , vaikka en kyllä ilmiasultani sellaista muistuta... enemmänkin vanhaa thaimaalaista rääkättyä valkoista sirkusnorsua joka surkeana tömistelee kaltereitaan ja haaveilee eläinlääkärille pääsystä.
Suomi, tämä pohjoinen paratiisi on niin eksoottinen ja arvokas paikka että minulla ei ole enää kauan varaa asua täällä. Kunnanjohtaja laskuttaa Danske Bankin tililtä ensinnäkin jätteenkäsittelykustannuksia ja lisäksi on säännöllinen ydinjätekaivon sisällön bakteeritutkimukset Huslabissa ja missä muualla ja toivon että olen kohta siinä kuosissa että minut voidaan kelpuuttaa peruskouluihin luomaan Rakkautta ja rajoja nimellä kulkeva kristillinen kasvatusraami jossa on huomioitu kaikenkattavan näkemykseni perusteella niin omat kuin vieraatkin heimot. Vain yksi voi olla kyllin pätevä tämän maailman pelastamiseen ja se olen kiistatta Minä.
No niin raukat ja riistäjät siellä lasikattojenne takana. Teidän vitun niin kutsutut huippuyliopistonne huippuyksiköt olette niin Amerikkalaisten kapitalistisikojen talutusnuorassa että minä häpeän teitä niin paljon että tapana on jyrätä ja potkia täysin viattomia luontokappaleita. Jos näen siilin niin turhautumiseni ja seksinpuutteeni takia kenkäisen sen syvälle takapihani metsään. Uhraan sen, sillä se metsä on suojeltavien biotyyppien ( tammi- sekalehtovyöhykettä ) listalla ja siitä huolimatta talonmies Tikkanen turmelee sitä tietämättömyyttään kuskaamalla sinne biojätettä kuten kurtturuusua, geenimuunneltua jättihybridimaissia, tuhkapensasta, keväällä hyvin violettia "paskamarjaa", jättibalsamia ja takavarikoituja kannabispistokkaita. Niin onko reilua? - Anonyymi00026
:D:D:D:D:D:D:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361278En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38708- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689