Mulle tuli sähköpostiin joku valittelukirje nok airin lentäjien lakosta.
Onkos jollakin parempaa tietoa, tai linkkiä vähän helpommin ymmärrettävään sivuun kuin thai?
Sen ymmärsin että yrittävät nostaa lentostandartteja, pystyäkseen lentään eurooppaan, ja osa lentäjistä ei siihen suostu.
Osa lennoista on peruttu sen vuoksi.
nok airin lakko
4
94
Vastaukset
- eväätmukaa
Ei tietoa ja jotain pahoja ongelmia kuulemma. Tiedotus firmalta heikkoa.
Älkää lentäkö sisäisiä silla vaan bangkok airwaysilla. - nokairotnou
Lentäjien lakko. Nok air haluaa nostattaa standarttiensa tasoa pystyäkseen lentämään eurooppaan. Tämä ei kaikille lentäjille sovi. siksi lakkoilevat.
ei sen *pahemmasta ongelmasta* ole kyse. Kyllä ne sähköpostilla tiedottivat tilanteesta vaikka oman lentoon aikaa parikuukautta.
Kirje oli vain thaikielellä, niin kaikesta en saa selvää.
Jos lentoni aikana on vielä lakko, sitten ostetaan liput kentältä.
Itse olen ollut tyytyväinen nok airiin aijemmin. Ystävällisempi palvelu ja hinnat huokeammat kuin esim. air aasialla.- parempipaikka
Sen mitä uutisista katsoin ja kysyin siitä sitten niin vastaus oli, että sadoille matkustajille ei oltu edes ilmoitettu mitään mistään lakosta tai työtaistelusta. Edes firman edustajaa ei näkynyt paikalla ja kaikki luukut oli laitettu kiinni. Siitä oli pääuutislähetyksessä Thaimaassa aika iso juttu.
- nokairotnou
Myönnän että itsekin ajattelin viestiä ensin vain mainokseksi, jotka yleensä deletoin lukematta. Joillain ei ehkä edes sp-osoitetta johon olisi voinut infota massakirjeellä.
Toivotaan että saavat asiat sovittua, ja edullisia lentoja euroopasta saakka.
Kuukausi kuitenkin aikaa vielä odotella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017423
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?794964- 794839
- 1324248
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan93028- 522669
- 402561
- 482219
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102201Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211830