Paria poikkeusta lukuunottamatta ovat töykeitä murahtelijoita. Eivät vastaa, jos jotain asiaa uskaltautuu kysymään. Kun kyytiin tulee ihminen vaikka isojen kassien tai rollaattorin kanssa, niin voi jumalauta että katsotaan inhoten! Ei edes päivää sanota. Ite siinä sanon päivää, melkein pyytelen anteeks.. ja maksan sen kiskurihinnan mahdollisimman nopeesti, luikin häpeissäni johonkin istumaan.
paikallisbussien kuskit!
kisumimmi
4
102
Vastaukset
- maahanmuuttajatkunniaan
Niin. Mutta toivottavasti saamme pian maahanmuuttajia kuskeiksi. He ovat kohteliaita ja avuliaita, tervehtivät aina! Kohteliaisuus kuuluu heidän kulttuuriinsa samoin kuin vanhempien ihmisten kunnioitus.
- naiss
" vanhempien kunnioitus" onko se sitä että jätetään vanhukset oman onnensa nojaan ja yritetään päästä suomiakkojen hameen alle piiloon.
- Samboo-
Kumarassa ajavia kuskeja.
- vuohenpanijat
Ei sovi kamelikuskit busseja ajamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668