Sai perjantai yönä turpiin, aivotärähdyksellä selvisi, kuka viitsii käydä niin hennon pienen ihmisen päälle vai oliko se itseaiheutettua, pitää pysyä kotona kun ei ole katu-uskottavuutta ?
Uskon sanan pastori Kokkolan yöelämässä
Katuuskova
54374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Äläpäs taas jauha noita maanisen skitsofrenian tuotoksia tänne.
rauhoitu vajakki-vainoaja
Ota rauhoittavia vajakin vainoamis vainoharhoista kärsivä.
On päivittänyt omalla FB-sivulla tai sitten hän keksii ja valehtelee ??
Onko allekirjoitettu facebook sivusto vai joku joka on kirjoitellut toisten nimiin.
Kuka luulet vajakki että kirjoittelis että on saanut turpaan muka. Hulluko oot saatana?
Osaan lukea ja seuraava teksti on kopioitu suoraan hänen omasta profiilista: Tämän päivän kokoukset Helsingissä on ainakin minun osalta peruttu. Viime yönä jouduin pahoinpitelyn kohteeksi, nyt keräillään voimia. Huomenna aamulla lento lähtee Israeliin ja olen seuraavan kerran tavoitettavissa 14.3. Tarvitsen nyt lepoa ja rauhaa.
Katkaistaan huhuilta siivet, minulla on kaikki hampaat suussa mutta aivotärähdys. Kaikki ok, ja eihän tässä lannistuta vaan levon jälkeen uuteen nousuun. Kiitos teille jotka eilen autoitte minut siteistä ja hälytitte apua, ottakaa yhteyttä niin mennään joskus kahville.
Poliisi ei ole tiedottsanut mistään pahoinpitelystä joten puhut paskaa toisten nimiin.
Tokkopa tämä varajessemme on edes poliisille mitään ilmoittautumaan höhlä.
Lain mukaan ilmoitus pitää tehdä aina rikoksesta. Tuskin laittais faceen asiasta jos haluis salailla eikä kertois edes poliisille.
Oikea uskovainen kyllä kääntää sen toisenkin poskensa kuten raamattu määrää, eikä missään nimessä tulisi mikään virkavallalle lavertelu mieleenkään.
Lavertelu? Puhut negatiiviseen sävyyn "virkavallalle puhumisesta" niin olet kriminaali paska jäte yhteiskunnan ongelma roska.
Miksi helluntailaiset haluavat näiden liittyvän joukkoihinsa ? Ja muodostuuko helluntailaisuus pitkälti heidän kaltaisistaan ?
Kysymyksiä joihin ei todennäköisesti vastata.
Ei mikään ihme vaikka välillä runtua ottaakin. Päivänselvä asia kun on ettei monikaan tervejärkinen uskontuputusta siedä. Lisäksi vielä kun huomioimme kulissien takaiset kauheudet...
Tästäkö te puhutte?
http://kirkonkellari.fi/patrick-tiaisen-kirkossa-puhutaan-kielilla-ja-tanssitaan/
Avataanpa hieman suoraan tähän linkin sisältö kirjoitusta:
Patrick Tiaisen kirkossa puhutaan kielillä ja tanssitaan
Toimitus 03.04.2015
”Meidän täytyy tehdä ääntä Hänen edessään”, kertoo Uskon Sana -seurakunnan pastori Patrick Tiainen Kainuun Sanomat -lehden videohaastattelussa. Seurakunta toimii Kokkolassa.
Kainuun Sanomat haastatteli uuskarismaattisen Uskon Sana -seurakunnan pastoria Patrcik Tiaista. Haastattelusta kuvatulla videolla Tiainen kertoo karismaattisuudesta, ylistämisestä ja lempinimestään ”Hihhuli-hurri”.
Kokkolasta kokotisin oleva Tiainen kertoo hautoneensa jopa itsemurhaa kouluaikoina, mutta 21-vuotiaana elämässä tapahtui merkittävä käänne.
Lue lisää Kainuun Sanomista.
Tiaisen kirkkoon on tullut useita laitapuolen kulkijoita krapulassa kun ovat kuulleet että siellä saa sätkiä ja kiljua.
Sinähän se uskot mitä tahansa soopaa mutta me uskomme vasta kun näemme.
tänään tulee tv-ohjelma ruotsalaiselta yle fem kanavalta klo 19.00 joka käsittelee tätä Tiaisen seurakuntaa. kannattaa katsoa.
Pastori varmaa heitti vähä teippiä itteensä ja lähti kadulta hakee apua
Ei mitään hätää. Kaikki on niin hyvin. Rauhoittukaa !!!
https://www.youtube.com/watch?v=bu1Da_gyjG8
Teipillä olis pysyny.
http://hikipedia.info/wiki/Jeesusteippi
hakata makata pupeta naputa rakii rai hapota hei jakuta jakuta rai rai sapata tapata nii nai tai rakataa hale lujaa.
Jumala puhuu kuka tulkkaa. Rapata pata nata kaipa natia tai ko koi tottoi sapata sai Alah akrapa nai tai soii.
Näin Jumalani Lentävä spaketti hirviö puhui kauttani ja kertoi että kaikki muut uskonnot ovat hu haata hän on ainut mailmankaikkeuden jumala Halle.
Tuollainen paskaajauhava ruotsinmurteinen on pidätettävä välittömästi, ja on toimitettava pakkohoitoon. Onhan nyt merkillistä, että joku saa mölytä ja puhua julkisesti "muka kielillä". Jäbä osannee pelkästään suomenkielen joten kuten ja ruotsinmurteen, joka ei ole mikään kieli, kuten ei ole jätkän höpötyskään. Höpöttäjä on saatettava hoitoon suljetulle osastolle noin 10:ksi vuodeksi. Tai siihen saakka kunnes katsotaan "kakara" tervehtyneeksi, ja jos niin on, ja lupaa olla tyrkyttämättä tuota "hulluususkoaan", mielikuvituspirulaistaan enää koskaan...
Jk Onhan näitä hulluja uskontuputtajia ollut Kokkolassa ennenkin, hah!...
Tuollaista pascaa jauhat keskellä päivää luuseri men e töihin ja pidä pienempää ääntä kun et mitään asiasta tajua!
Ai helari "työtä" tekemään ? Kadulle halaileen syntisiä. Pelastamaan heidän massi.
Vitosella ne muut virpoo. Me vaan kymppejä kysellään.
Vaikka toiminta on kyseenalaista niin se ei kuitenkaan tarkoita sitä että pitää lyödä ihmisiä turpaan sen takia, tuntuu tietenkin aika käsittämättömältä että on sidottu kiinni ensin ja sitten hakattu, vähän nk. elokuvissa, jos hän nyt kerran julkisesti on kertonut asiasta miksi ketään ei ole pidätetty tai miksi julkisessa mediassa ei ole mitään mainintaa asiasta, onko siis tämä todella tapahtunut vai haetaanko säälipisteitä ja yritetäänkö herättää äidinvaistoja seurakunnan naisissa jotta ne olisivat mukana hoivaamassa tätä henkilöä, on monta epäselvää kysymysmerkkiä ????
Ei taida olla mitään vakavaa kun lomailee ulkomailla, kysymys on vain että millä ja kenen rahoilla ?
no joo sehän se ain aluterilaista hampuusia kiinnostaa kenen rahoilla, varmaan on sinult aviety tutki tarkoin tyhjät tas kusi pöllö!
Parempi tyhjät taskut kun tyhjä sanoma ja tyhjä pää.
Jumalan on maa ja meri ja kaikki. Hopeat ja kullat ovat Minun, sanoo Herra.
Mitä meillä ei olisi mitä emme olisi Herralta saaneet?
Suurin JUmalan lahja on meidän elämämme.
Lapsi on Herran lahja-sanoo Raamattu.
Emme omista edes itseämme. Jumala omistaa meidät. Hän on ostanut meidät omikseen Jeesuksen ristin sovitusverensä hinnalla. Olimme luonnostamme sielunvihollisen (saatanan) ennenkuin avasimme sydämemme Jeesukselle ja saimme armon.
Jumala on luvannut pitää omistaan huolen. Hän pitää Sanansa julistajistaan huolen-antaa heille jokapäiväisen leivän ja elannon.
Varas (saatana) on tullut varastamaan, tappamaan ja tuhoamaan ihmiselämää. Maailma on pahan vallassa, mutta Jumala sanoo viimeisen sanan.
Myös meillä ihmisillä on joka päivä vapaa valinta hyvän ja pahan välillä. Valitse Jeesus tänään. Se kannattaa.
ja lässyn lässyn, paholainen ei voi tehdä mitään ilman Jumalan lupaa ....
Voipas sillä raamatun mukaan lusifer juuri karkoitettiinkin taivaasta siitä syystä että kapinoi jumalaa vastaan eli ei noudattanut jumalan tahtoa.
Jos annettaisi asia olla, kaveri tekee tyylillään uskon hommia ja tarkoittaa vain hyvää. Rajan yli puskee ähälyä bussilasteittain, samoin kiintiöhuijarit - keskitytään niiden estämiseen ja kaikki tänne aikaisemmin saapuneet pikasesti takaisin
En usko tiaisen pahoinpitely tarinaa hän hakee huomiota
Olen halle2:n kanssa samaa mieltä, pastori hakee varsinkin naisilta sääli-huomiota ja sillä menetelmällä hän saa ne pysymään toiminnassa hoivaamassa tätä äidinvaistollaan, mitään pahoinpitelyä ei ole tapahtunut, jos olisi tapahtunut oikeasti mitä kerrottiin niin se olisi ollut ympäri mediaa, kukaan ei ole nähnyt yhtään kuvaa miehen naamasta että olisi hakattu ja itse hän meni lomalle Israeliin jotta huijaus ei paljastuisi.
Huijaripastori päivittää lisää valheita lomakohteesta: Mukava levätä kun kotoa tulee viesti että joku tuli tänä aamuna uskoon kirjoittamani kirjan kautta, aamulla yksi henkilö kastettiin ja yksi vastaanotti Pyhän Hengen kasteen. Glory!
Mä meenki sit takasin rannalle...
Kamalaa sontaa: kehuu omaa lihallista kirjaa ja väittää että joku tuli uskoon, mistä hän sen tietää, vain Jumala tietää ja Pyhän Hengen kasteen ei Suomessa tapahdu vaikka pitäisi, kukaan ei ole sitä nähnyt paitsi valeprofeetat jotka keksivät nähneensä sitä, ei voi muuta kun ihmetellä miten sinisilmäisiä ihmiset ovat ja huijaripastori puukotti omiaan selkään vaikka ovat olleet tukena hänelle kun oli vaikeita aikoja ja hän makoili sairaalassa itsemurhan partaalla, kiittämättömyys on maailman palkka !
Onko se rikos valehdellla tuollaista vai miten tollaset menee
Ei se ole. Uskonnonvapauden nimissä saa puljata ihan mitä vaan.
suurin osa joka liittyy eri uskonlahkoihin on vuoden kahdenpäästä joko linnassa tai hullujenhuoneella
entä jos tuo pahoinpitely tapahtuikin Helsingissä eikä Kokkolassa. Hän joutui perumaan sen illan kokoukset Helsingissä...
Ei se vissiin ole tapahtunut lainkaan, uusi keino herättämään sääliä ja huijaamaan seurakuntaansa lisää naisia hoivaamaan tätä :(
taijat itte pipipää tarvita päänsilittelijää
patrikki löydettiin sorvarinkadulta kädet jalat teipattuina, ilman ulkoisia pahoinpitelyn merkkejä
oivoi oliko mulkku teipattu pystyyn laitettiinko mukkuun pronssiristi jeesusteipillä noususalkoon vitun vatipää
Jos tämä teippausjuttu olisi ollut totta niin kyllähän se olisi ollut mediassa mutta missään ei ole mainintaa ei edes hälytyskeskuksen hälytyksissä löydy jonka todistaa sen että se oli huijaus, taitaa olla jonkinsortin psykoosi päällä vielä ettei kyseinen henkilö tunnista mitä elämässään oikeasti tapahtuu ??
paikakkaa korvanne ja perseenne ettei aivot valaha ulos
Kokkolan tuhkamunilta puuttuu paitti siittiöt myös aivosolut.
sun siittiös on uinu aivosoluihuis
Toiminta hajottaa perheitä systemaattisesti ja halveksii muita seurakuntia.
kuis se tuollattii
Ai halveksii muita seurakuntia? Mitäs helvettiä nää teijän kirjoitukset täällä sitte on? Uskovien keskinäistä yhteyttä ja taivaan Isän rakkautta? : D vittu mitä idiootteja koko porukka.
Valeprofeetta osallistuu Kingdom Business Forum - tapahtumaan ja Raamattu sanoo että: Ne, jotka tahtovat rikastua, joutuvat kiusaukseen ja lankeavat ansaan, monenlaisten järjettömien ja vahingollisten halujen valtaan, jotka syöksevät ihmiset tuhoon ja perikatoon. Rahanhimo on kaiken pahan alkujuuri. Rahaa havitellessaan monet ovat eksyneet pois uskosta ja tuottaneet itselleen monenlaista kärsimystä.
Nyt hän on Oulussa johtamassa nuoria ja naisia harhaan, väittää että paha henki lähti yms... soopaa, tässä jos jossakin huomaa että on täysi valehtelija koko poika.
Jeesus tulee kohta
Kyllä näistä tapahtumista saisi hyvän romaanin tai tv-sarjan tehtyä...
Kaikenlaisia uskomattomia kuvioita ja tapahtumia sattui...