Otin viime vuoden puolella kuvan tähden muotoisesta tähdestä ja zoomasin niin pitkälle kuin sain ja tulokseksi tuli tämä
http://kuvapilvi.fi/k/yoRi.jpg
Osaisiko joku kertoa onko kuvassa tähti, planeetta tai jokin muu?
Osaako joku kertoa mikä kuvassa on?
7
194
Vastaukset
- msjkiduiyut
Tuon näköisiä ne "tähdet" normaalisti lähikuvissa on. Nimeä tuolle ei voi antaa, jos sitä edes on, kun ei ole määritelty kuvan paikkaa taivaalla. "Tähdennäköisyys" muodostuu silmän virheistä.
- Harrastajakuvaaja
Jaa. Minun ottamissa kuvissa tähdet taas näyttävät tuollaisilta. Pyrin ottamaan kuvat kaikista Suomessa näkyvistä kirkkaista tähdistä ns. superzoomkameralla. Kamera on kolmijalassa ja valotusaikaa on ollut 1 sekunti ja käytän 10 sekunnin vitkaa niin ehtii laukaisimen painalluksesta aiheutuva tärinä vaimentua. Pääsääntöisesti automaattitarkennus on toiminut mutta jos ei niin käytetty manuaalitarkennusta. Jännää.
http://aijaa.com/FmbSXV
http://aijaa.com/M44TDF
http://aijaa.com/u9Tvti
- Harrastajakuvaaja
Veikkaus: Jupiter, linssi huurteessa ja tarkennus päin prinkkalaa.
- Miisusu
Tämä kuva oli otettu ilman jalustaa ja kädet vispasivat kun mitkäkin... Harmittaa vieläkin kun ei ollut jalustaa mukana. Oisin saanut huomattavasti paremman kuvan.
- oneion
Tuohan on ihan selvästi UFO.
- TyhjyydenYlistys
Ministeri A-matikkamestarin aivot?
- ercewrcqw
Pieni vesipisara linssissä, ja katuvalo tai vastaava pisaran takana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698