Mistä löytäisin bi-tytön?

Eve_S

Olemme poikaystäväni kanssa yrittäneet löytää internetin seuranhakupalstoilta naisellista, sopusuhtaista, avointa ja bi-henkistä tyttöä. Emme etsi pelkästään kolmatta osapuolta mukaan kimppakivaan, vaan myös sellaista ihmistä, jonka kanssa voi viettää muutenkin aikaa ja josta toivottavasti tulisi meidän molempien ystävä.

Itse olen bi-henkinen, 25-vuotias, kaunis ja maanläheinen tyttö Uudenmaan kupeesta. Olen kokematon naisten kanssa, mutta avoin uusille kokemuksille ja seikkailuille.

Iskuri, suomi24 treffit tms. ovat tuottaneet tulosta vain parien, miesten, trollien ja feikkien osalta. Mistä niitä naisellisia, samanikäisiä ja bi-henkisiä tyttöjä oikein löytää?

2

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zosa

      Rehellisesti sanottuna en usko että tulette kuvailemasi kaltaista henkilöä mistään löytämään, tai ainakin se tulee olemaan todella todella vaikeaa. Tokihan nyt jokaisella heteropariskunnalla olisi nätti ja villi bi-naisystävä jos sellaisia jossain olisi tyrkyllä. Minä olen joskus nuorempana ollut avoin tällaiselle järjestelylle koska pidin naisesta kovasti ja tulin hänen poikaystävänkin kanssa juttuun, mutta se tapahtui täysin spontaanisti ja nimenomaan omasta aloitteestani. Mihinkään vieraan pariskunnan seuranhakuilmoitukseen en ikinä olisi lähtenyt vastaamaan.

      Suosittelen että mietitte asiat uudestaa ja tähtäätte johonkin vähän realistisempaan.

    • Bipride84

      Mun on pakko avautua. Mua henkoht v***ttaa kun parit hakee bi naisista kolmatta pyörää. Oikeesti bi:t EI OLE MITÄÄN YLEISIÄ KOLMANSIAPYÖRIÄ PARIEN KÄYTTÖÖN!

      Bi nainen on myös ihminen. Ei mikään lelu. Biseksuaalisuus on suuntautuminen siinä missä hetero tai homokin, se EI TEE ketään halukkaaksi lisämausteeksi pariskunnille. Erittäin suurella todennäköisyydellä myös bi nainen haluaa oman rakkaan, ei ruveta mihinkään kolmanneksi pyöräksi ja toisten huviksi. Koska sitähän te haluatte, vaikka kuinka kuorruttaisitte sen "ystävyydellä".

      On se nyt prkl kumma kun ihan säännöllisesti saa törmätä ajatukseen että pidetään jonain friikkinä, kun iso osa ajattelee biseksuaalien olevan olemassa ihan vaan fantasian kohteena ja TÄYTYYHÄN ton nyt haluta komenkimppaa kun molemmat sukupuolet kiinnostaa. Ei helv! Joo ei todellakaan kiinnosta molemmat sukupuolet kun ne tulee valmiina pakettina ruinaamaan sua.

      Tässäpä uutinen kolmansia pyöriä etsiville: se, että bi nainen haluaisi kolmanneksi pyöräksi sun ja sun puolison sänkyyn, on vaan SUN pään sisällä oleva ääliömäinen ja bifobinen sekä typerä valheellinen mielikuva ja fantasia! Bi ei halua SEN ENEMPÄÄ KUIN KUKAAN MUUKAAN olla teidän kanssa. Mietipä hetki miltä itsestä tuntuisi tulla lähes joka kerta pyydetyksi mukaan kolmenkimppaan kun joku kuulee sun olevan bi? Ei kivalta. Siinä tulee hemmetin halpa, hyväksikäytetty ja arvoton olo. Ja kun se on toistuvaa, se pahenee joka kerta.

      Jos naisen haluat, jätä miehesi. Silloin saa ukko uuden ja sä uuden, eikä bi naisia tarvitse satuttaa typerillä ennakkoluuloilanne. Tuo mitä te ja monet muut parit harrastatte etsintäkuulutuksillanne, tuntuu pahalta kun muutenkin biseksuaalisuus on todella monesti väärin ymmärrettyä. Menkää itseenne.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4979
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      189
      3891
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      194
      3764
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3339
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      3009
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2014
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1991
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      188
      1888
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1706
    10. HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ

      Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus
      Kiuruvesi
      99
      1437
    Aihe