Mistä löytäisin bi-tytön?

Eve_S

Olemme poikaystäväni kanssa yrittäneet löytää internetin seuranhakupalstoilta naisellista, sopusuhtaista, avointa ja bi-henkistä tyttöä. Emme etsi pelkästään kolmatta osapuolta mukaan kimppakivaan, vaan myös sellaista ihmistä, jonka kanssa voi viettää muutenkin aikaa ja josta toivottavasti tulisi meidän molempien ystävä.

Itse olen bi-henkinen, 25-vuotias, kaunis ja maanläheinen tyttö Uudenmaan kupeesta. Olen kokematon naisten kanssa, mutta avoin uusille kokemuksille ja seikkailuille.

Iskuri, suomi24 treffit tms. ovat tuottaneet tulosta vain parien, miesten, trollien ja feikkien osalta. Mistä niitä naisellisia, samanikäisiä ja bi-henkisiä tyttöjä oikein löytää?

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zosa

      Rehellisesti sanottuna en usko että tulette kuvailemasi kaltaista henkilöä mistään löytämään, tai ainakin se tulee olemaan todella todella vaikeaa. Tokihan nyt jokaisella heteropariskunnalla olisi nätti ja villi bi-naisystävä jos sellaisia jossain olisi tyrkyllä. Minä olen joskus nuorempana ollut avoin tällaiselle järjestelylle koska pidin naisesta kovasti ja tulin hänen poikaystävänkin kanssa juttuun, mutta se tapahtui täysin spontaanisti ja nimenomaan omasta aloitteestani. Mihinkään vieraan pariskunnan seuranhakuilmoitukseen en ikinä olisi lähtenyt vastaamaan.

      Suosittelen että mietitte asiat uudestaa ja tähtäätte johonkin vähän realistisempaan.

    • Bipride84

      Mun on pakko avautua. Mua henkoht v***ttaa kun parit hakee bi naisista kolmatta pyörää. Oikeesti bi:t EI OLE MITÄÄN YLEISIÄ KOLMANSIAPYÖRIÄ PARIEN KÄYTTÖÖN!

      Bi nainen on myös ihminen. Ei mikään lelu. Biseksuaalisuus on suuntautuminen siinä missä hetero tai homokin, se EI TEE ketään halukkaaksi lisämausteeksi pariskunnille. Erittäin suurella todennäköisyydellä myös bi nainen haluaa oman rakkaan, ei ruveta mihinkään kolmanneksi pyöräksi ja toisten huviksi. Koska sitähän te haluatte, vaikka kuinka kuorruttaisitte sen "ystävyydellä".

      On se nyt prkl kumma kun ihan säännöllisesti saa törmätä ajatukseen että pidetään jonain friikkinä, kun iso osa ajattelee biseksuaalien olevan olemassa ihan vaan fantasian kohteena ja TÄYTYYHÄN ton nyt haluta komenkimppaa kun molemmat sukupuolet kiinnostaa. Ei helv! Joo ei todellakaan kiinnosta molemmat sukupuolet kun ne tulee valmiina pakettina ruinaamaan sua.

      Tässäpä uutinen kolmansia pyöriä etsiville: se, että bi nainen haluaisi kolmanneksi pyöräksi sun ja sun puolison sänkyyn, on vaan SUN pään sisällä oleva ääliömäinen ja bifobinen sekä typerä valheellinen mielikuva ja fantasia! Bi ei halua SEN ENEMPÄÄ KUIN KUKAAN MUUKAAN olla teidän kanssa. Mietipä hetki miltä itsestä tuntuisi tulla lähes joka kerta pyydetyksi mukaan kolmenkimppaan kun joku kuulee sun olevan bi? Ei kivalta. Siinä tulee hemmetin halpa, hyväksikäytetty ja arvoton olo. Ja kun se on toistuvaa, se pahenee joka kerta.

      Jos naisen haluat, jätä miehesi. Silloin saa ukko uuden ja sä uuden, eikä bi naisia tarvitse satuttaa typerillä ennakkoluuloilanne. Tuo mitä te ja monet muut parit harrastatte etsintäkuulutuksillanne, tuntuu pahalta kun muutenkin biseksuaalisuus on todella monesti väärin ymmärrettyä. Menkää itseenne.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe