Kuninkaalliset

Tabuja

Pitääkö jatkuvasti lukea ruotsin tenavista meillä on itselläkin ihania lapsia lopettamaan media tuollaiset uutiset

26

334

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomenomatlapset

      Samaa mieltä.
      Miten saisi loppumaan tään Ruotsin ihannoinnin. Kirjoittakaa Suomen omista lapsista!

      Melikuvituksen puutetta Suomen lehdistöllä.

      • Anonyymi00019

        Tottakai maailman kuuluisimmista ihmisistä kirjoitetaan
        Se mitään mielikuvituksen puutetta ole , haha


    • Dgvbjnkmll

      Olen kurkkuani myöten täynnä noita Ruotsin kuninkaallisia mitä se meille kuuluu!!!!! Sitä paitsi on suuri vääryys muita lapsia kohtaan että vain muutamat kuninkaalliset nostetaan korokkeelle ihailtaviksi! Pitääkö joka syntymäpäivä tai ensiaskeleet uutisoida Suomessa, lopettakaa media tuo Ruotsin kuninkaallisten palvonta!

      • Anonyymi00020

        Kuinka monta mielipidettä aloittaja tekee ,
        Näkee että yksi ja sama toitottaa samaa aihetta


    • Slerssi

      Moista hurripaskaa on vaikea välttää lukemasta kun Suomen lehdistö sitä suoltaa. Vois jättää hellanduudeli skeidan kirjoittamatta ja kirjoittaa Ruotsin Emiraatin arjesta. Jos ne haluu pitää kalliit siipiveikkonsa hyvä niin, mutta Suomessa sais jäädä vähemmälle huomiolle

    • cuca

      Jos jättäisitte lukematta, kun noin kovasti ahdistaa.

      • Fhlökhdfklö

        Ei tarvitse edes lukea kun joka tuutista ja uutislähetyksestä työnnetään noiden kermaperseiden pilttejä esille.


      • Anonyymi00021
        Fhlökhdfklö kirjoitti:

        Ei tarvitse edes lukea kun joka tuutista ja uutislähetyksestä työnnetään noiden kermaperseiden pilttejä esille.

        Mikä on kermaperse


    • Rearbox_Bullyface

      Miten päästä eroon kuninkaallisista riippuvuuksista?

    • fssffff

      Aloittaja on ihan oikeassa. SUorastaan oksettaa joka kerta kuun uutisoidaan tuosta elätti-hovista...

      • jdfaöjöajfaö

        No ennemmin lukee niistä lapsista kuin tyrkyttävästä tositeevee tähdestä joka pilaa koko ruotsin kuninkaallisten maineen. Sitä ei kukaan unohda vaikka tyttönen niin luulee.


      • Anonyymi00022
        jdfaöjöajfaö kirjoitti:

        No ennemmin lukee niistä lapsista kuin tyrkyttävästä tositeevee tähdestä joka pilaa koko ruotsin kuninkaallisten maineen. Sitä ei kukaan unohda vaikka tyttönen niin luulee.

        Eihän toi oo nyt mitää
        Mietippä.itte kunkun skandaaleja


    • suosi-kotimaista

      Suomen media voisi kirjoittaa vaikka Niinistön tai Halosen lasten lapsista.

    • 8899

      Katselin tämä viimeisen tenavan ristiäisiä, kyllä oli kiltti ja rauhallinen lapsi.

      Victorian lapset olivat myös kiltisti ja kumpikin jaksoi koko seremonian olla nätisti.näki Estelletä että häntä oli jo koulittu edustus tehtäviim ja kasvatus oli mennyt nappiin.

      Samaa ei voi sanoa Madden lapsista , tyttö kun joku ADHD , tai kasvatus ei mennyt perille. Ei pysynyt yhtään paikoillaan, poika vähän rauhallisempi.

      Maddella varmaan nuorempana vapaa kasvatus jota nyt soveltaa omiin lapsiinsa. On omin sanoin sanonut että koki kovana sen kun vanhemmat ei ollet kototona vaan aina edustamassa.

      Luulisi kuitenkin lastenhoitajien saavan jotakin kasvatus tuloksia.

      • Kuninkaanhovinnarrit

        Meneppä toiseen ketjuun ihailemaan tuota keskiaikaista instituutiota...


      • kaikkilapsetsamanlaisia

        Siis ota huomioon lasten ikä leonore on 2 v ja nicolas 1 v,, oli vaikka kuin kuninkaallisia, lapset ovat lapsia silti. Luonnostaankin 4 vuotias jo ymmärtää kieltoja, mutta ei 2 v. Ja toiseksi, kenen pienet lapset jaksaa kuunnella papin torinoita toista tuntia? Kirkko ja puhejuhlat ei ole ihan pienten lasten paikka.


      • suloisia

        Tottakai kirkko kuuluu lapsillekkin , lasten kuuluukin saada liikkua vapaasti tiettyyn rajaan asti . Estelleä käy sääliksi se on koulutettu jo ankaraan kurinalaisuuteen . Isänsähän on kertonut etteivät viikkanin kanssa anna hänen istu liian kauan paikoillaan !! Järkyttää!!! on villejä lapsia ja rauhallisia . Äitinsä kärsinyt syömähäiriöstä olisko syytä miettiä täydellisyyden tavoittelua


      • Anonyymi00023

        Maiden lapsissa ei ole mitään vikaa . Heidän asemansa sallii sen että lapset saa olla lapsia
        Eikä pönöttää pakotettuun muottiin


    • kuninkaistaSesiitä

      Minä en tykännyt että sauli niinistö päästi iltalehden kirjoittamaan jostain tytöstä ketä haluaisi presidentin linnan itselleen. Tämä on täyttä globalisaation sisällä olevan ihmisen huonoa tahallista paha henkistä huumoria. Katsoin hetken tätä ruotsin kuninkaallisten tekemän lapsen kastetta mikä oli kieltämättä huhujen mukaan sijoitettu tämä syntymä hetki tahallaan tähän hetkeen ja kasteet ja kaikki. En kyllä nauttinut katsoa noita ruotsin kuninkaita. Iltalehdessä on paljon jalompia kuninkaita ja terveemmän näköisiä jopa huhujen mukaan vaikka silmät voi välillä valehdella. Englannin kuningatar näyttää apinalta ja ruotsin kuningas näyttää epäjalolta siinä mielessä jos keksin haukuttavaa omasta mielestäni miettimättä sen enenpää niin hän näyttää keskiajan wannabe soturilta. Voi hyvinkin olla vahva ja olla tosi hyvä soturi mutta hän ei ole mitään verrattuna tosi soturiin keskiajalta. Jos otat huomioon niin suomessa ei ole koskaan ollut keskiaikaa eikä ruotsissa, se on täysin globalisaatiosta tullutta paskaa koulukirjoihin. Ensimmäisellä vierailulla Turun linnassa voin vakuuttaa että opastaja sanoi että ei suomessa ole oikeastaan ollut koskaan keski-aikaa ja tutkimukset jatkuvat ja kertovat lisää tuloksista. Samaan aikaan globalistit pitävät keskiajan markkinoita jotta voisivat huijata kansaa. Oikea keski-aika päättyi mielestäni 1200luvulla ja siinä oli 300vuotta imperialistisen globalisaation 300vuoden stalkkausta vanhoilta viisailta ihmisiltä ja oppien riistoa sekä ihmisten pakottamista sotiin kuin heillä oli jo tauteja. Nämä globalistit tekivät erittäin strategista sotaa näille vanhoille viisaille ihmisille koska he eivät päässeet heidän voimien lähteille koska niillä ei ollut juuria eikä oikeaa työmoraalia oppiaakseen heiltä. Nämä globalistit kumminkin onnistuivat varastamaan monta lähdettä näiltä vanhoilta ja viisailta mutta yhtä ei. Maapallo on huono paikka tällä hetkellä koska nämä globalistit eivät osanneet ottaa oikealla tavalla näitä lähteitä koska he varastivat ja he varastivat koska he eivät koskaan sanoneet millään ihmisen kehon tai puhekielen avulla mitä he haluavat sekä he eivät koskaan ilmoittaneet mitä he ottivat koska viisaat ja vanhat tarjosivat vain lähdettä niille globalisteille. 300vuoden jälkeen syntyi 1500 luvulla nykypäivään asti kestänyt saman veren ja sukupuun kantajia kuninkaiksi englannin kuningas kuntaan. He yrittävät levittää tätä verta kaikkiin kuninkaallisiin joskus jopa väkivaltaisesti aina tietenkin jälkeä jättämättä mutta vähintään rumilla kehonkielen sanoilla ja pahan hengen sanoilla.

      • huhhuijaacccccccccccc

        kuninkaistaSesiitä

        Oletko koskaan kuullut kappaleiden välistä ja tekstin hahmottamisesta lukijalle. Ei tuollaista puolen metrin tekstiä kukaan jaksa lukea ilma tekstin asettelua väleineen niin, että saa jotain käsitystä asialle selkeästi.


      • tämätästä_sesiitä

        kuninkaistaSesiitä

        En ymmärtänyt puoliakaan sepustuksestasi ! Siis joku likka haluaisi itselleen presidentinlinnan, vai kuinka ? Vai presidentin ja linnan? Kyllä minäkin linnan haluaisin, jos saisin pelkän linnan.

        Mikäs soturi se Ruotsin kuningas on? Ruotsi ei ole käynyt sotaa 1809 jälkeen. Sitäpaitsi kaveri on liian lyhyt käydäkseen vahvasta soturista.

        Kyllä Suomessa asutusta on ollut sinä n.v. 500-1400 välisenä aikana, joka keskiajaksi yleensä luetaan.

        Ikävää, jos sinusta - en voi olla niin kohtelias, että käyttäisin isoa alkukirjainta, valitan - vanhukset näyttävät apinoilta. Englannin kuningatar täytti tänä vuonna 90.
        En muuta voi, kun toivottaa sinulle mahdollisimman pitkää ikää, niin että muuttuisit itsekin apinan näköiseksi ja nuoret saisivat sitten sinua pilkata.

        Olisi ehkä parempi, jos lukisit vähemmän iltapäivälehtien viihdeosastoja. Lue vaikka historiaa, saatat ehkä hiukkasen sivistyä.


    • sesiitäsmuglingaista

      Sitten ihmiset kysyvät miten sukulaiseni kalastivat. Ne kalastivat isolla haavilla ja perhosilla silakoita. Ihan juuri miten saaristossa tehdään. Ja voimaa käyttämällä sopivasti aina tilanteen mukaan jotta syödäkki jaksais.

    • juoruilija

      Onko siitä Anna Halosesta ollut mitään juttuja lehdissä, vai onko se piiloutunut ja erakoitunut jonnekin ulkomaille?

      • Anonyymi00024

        Ei ulkomailla tarvi erakoitua


    • Anonyymi00025

      People uutisoi hiljattain , että William ja Kate Middleton eivät olekaan läsnä Swiftin ja Travisin häissä Madison Square Gardenissa New Yorkissa perjantaina.

      William vihjasi toivovansa kutsua ”Heart Breakfast” -radio -ohjelmaan toukokuussa.

      "Toivon, ja olen varma, että kutsu saattaa tulla, mutta katsotaan", hän sanoi.

      Noloa. Ruinata .. mutta ei tullut kutsua ei

      • Anonyymi00026

        Prinssi William ja Kate eivät osallistu Taylor Swiftin häihin, prinssi oli aiemmin myöntänyt odottavansa kutsua
        No nämä oli vuoden häät tittelillä
        Kirja juttu .
        Mutta hienoa että isot julkkikset tekevät yhteistyötä
        Eiväthän he ole sellaisia ystäviä että tapailisivat
        Puolinsun toisin he hyötyvät tuosta kaikki että ovat tekemisissä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1789
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      113
      831
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      621
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe