Onhan se tietenkin Venäjän volkkari, kuten lada oli Venäjän fiiatti.
huono-osainen ajelee skodalla
skodaonhätähuuto
1468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Päätit yrittää. Ja epäonnistuit.
Itäblokin ihmeelliset itäautot.
Idän ihmeelliset ajoneuvot.
Kuten jenkkiautoilla, myös neuvostonostalgialla on oma vetovoimansa.
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-2000000973922.html
Aina skoda on ollut heikko imagoinen laahustin. Ei se muuksi muutu ikinä.
Totta hitossa Lada OLI venäjän Fiiatti, italialaisethan sen tehtaan sinne pystyttivät ja oman koetellun ja parannellun mallinsa tuotannon käynnistivät.
Skoda ei tietenkään ole Venäjän Volkkari kyllä siinä samassa tehtaassa kootaan, (ei siis "valmisteta") Skodan lisäksi MYÖSKIN niitä Volkkareita ja Audeja, mitäs tyhmä trolli siihen sanot?
Hyväosainen kirjoittaa Suomi24-palstalle olevansa johtaja työmatkalla USA:ssa, jossa ei Skodia näy. Näin ihmisten väliset luokkaerot on nykyisin helppo tunnistaa. Lukee Suomi24-palstan kirjoituksia ja katselee autoja.
Ja Suomessa sarkasmi on tuntematon tyylilaji.
Olen pääjohtaja. Pääjohtajatasolla ei pikkupomoja katsella. Tänään ollaan taas lennelty kopterilla. Nyt sikakossa. On tää aikamoista tää pisneksen vääntäminen. Siinä kukuu monta pulloa.
Mitä ihmettä vaikuttaa mihinkään se, että amerikoissa ei pahemmin Skodia näy? Ei näy juuri mitään amerikkalaisia tai eurooppalaisia automerkkejä Australiassakaan! Mitäs siihen kusitetutpäät sanovat?
Huono-osainen ajaa Skodalla. Ehkä. Trollilla on asiat vielä huonommin, se ei aja kuin korkeintaan Rieju- tai Kymco-mopolla. Ja siitä se on niin katkera, että käyttää kaiken aikansa tyhmien kirjoituksien laatimiseen tänne suolipalstalle.
Katosvaan, siinähän se on aloituksessa. Skoda on sellainen huono-osaisen venäjävolkkari. Kaalikärry. Kolhoosien kuljetin.
Pelto autonakin naurettava. Olen nähnyt joitakin videoita juutuubissa. Kyllä on nauramista, kun katselee skodaa sen omassa ympäristössään.
Ja audii, mersuu, bemarii....
Huonot on osat tosiaan skodassa. Huono-osainen on valintakin, kun skodaan on itseään sovittanut.
Se on kapea sen takia kun Venähellä on paljon kapeita hiekkateitä ja pitää mahtua ohi jos hevoskärri vaikka tulee vastaan.
On on on on, venäjän volkkari. Siksipä sille nauretaan aina ja kaikkialla. Venäläinen volkkari se on.