Täällähän on todettu että etuveto skeidat kyykkäävät helposti tehottomammille ja painavimmille takavetoautoille. Myös nelivedot kyykkäävät.Autolehtien testaajat ajavat erilaisilla siis ammatikseen autoja päivittäin joten tuskin skeidapoju pääsee edes lehtien testaamiin aikoihin vaan kiihtyvät hitaammin. VW Valmistajan ilmoittamat suorituskykylukemat ovat ihan valetta kuten VAGIN päästöhuijaus.
Skoda ei kiihdy lähellekään valmistajan lukemia
8
<50
Vastaukset
- OnkoSinuaOlemassakaan
Sinä olet todennut. Ja toteamuksesi ovat roskaa.
- RoskaaRoskaaVaan
entäs.jakoketju.dsg kirjoitti:
:D
Siellä on linkit valmiina. Osta mopo. - Pikkuskodistien_väitteet
Autobild.de ja muut mediat mittaustuloksineen ovat luotettavampia testaajia kuin yksikään teistä mutujuttuinenne ja väitteinenne joille ei ole mitään lähteitä eikä referenssipohjaa. Etuveto on vetotavoista huonoin.
- OstaToinenMopo
Pikkuskodistien_väitteet kirjoitti:
Autobild.de ja muut mediat mittaustuloksineen ovat luotettavampia testaajia kuin yksikään teistä mutujuttuinenne ja väitteinenne joille ei ole mitään lähteitä eikä referenssipohjaa. Etuveto on vetotavoista huonoin.
Aja sinä vaikka välivedolla. Mikä riivaa, kun sitä takavetoa pitää esitellä perheauto-palstalla, kovin harvinainen ratkaisu nykyisin? Ai niin, huomion tarve. Sehän se.
- isosetä
Menepä nyt kilstisti nukkumaan niin jaksat aamulla sinne apukouluun. Tiedä vaikka näkisit unta kyyyyykyttämisestä ja merrrrsusta niin voit sitten huomenna taas kertoa meille.
- Testikoodia
Odotellaan kärähtääkö tehtaat/maahantuojat siitäkin, että on annettu testiin hieman mustaalaatikkoa hienosäädetty auto (ns. lastututettu) vai onko kyse ollut vain ja ainoastaan tehtaan koodin optimoimisesta...
- selvähommatämä
Onhan se selvä, että ei voi pärjätä kiihdytyksessä. Kun aletaan kiihdyttämään niin ensin vaihdetaan jakoketju, sitten vaihdelaatikko ja lisätään vielä koneeseen öljyä. Kyllä siinä muut autot ovat ehtineet kiihdyttää jo kauas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646075Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201748Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt111646Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921533Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411426- 1131140
Oon mä susta mustasukkainen
Mä tunnustan. Olen aina vähän jollain tapaa ollu susta mustis. Tottakai, koska rakastan sua. Mutta mustiskin vain terveellä tavoin. Ihan luonnollista150984Sohvi blörf
Siellä se taas keekoilee kaupungilla ja kuvailee viattomia opiskelijoita instaansa. Kuvaa nyt vaan omaa tissivakoo ja bebaa jätä muut rauhaan ettei t106831Jättäkää tuo Lumio nyt jo rauhaan!
Mihinkään tuo avaus katosi? Säälittävää touhua kertakaikkiaan, harvoin tänne mitään kirjoittelen mutta tämä touhu alkaa mennä jo yli hilseen. Hävetkää26742Rakas rakas rakas
Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Oot kaikkeni sä ihana m65664