Niinpä. Mulla oli vielä eilen pitkä letti, mutta nyt vaihdoin lyhyempään hiustyyliin. Kuitenkin pitkästä letistä jäi jakaus, joka lyhyillä hiuksilla näyttää lähinnä kuvottavalta. Geeliä vissiin pitäis käyttää, mutta auttaako se pitemmän päälle, vai pitääkö sitä geeliä käyttää sitten koko ajan?
PS. Enkä kyllä ihan vähään aikaan käy parturissa =D
Miten saan jakauksen helvettiin?
10
6477
Vastaukset
- geronimo
mulla on sama ongelma... mut enpä pistä lyhyeks... nyt on hiukset poskiin ja kasvatan tonne jonneki leukaan saakka ja sit rastat... :) koitas oikein pörröttää hiuksii... tai sit käyt suihkus ja pörrötät sen jälkeen... mul ainaki tulee sivujakaus... :)
- LETTI
kuinka saan itselleni jakauksen tehtyä, mun hiukset on aika tuuheat
- eräs kampaajalla juuri käynyt
Joka kerta kun käyt suihkussa harjaa hiuksia taaksepäin. Ja varsinkin aina kun ne on märät. Sain itse jakaukseni kuriin siten.
- tyttö
moi! joo.. ei sitä geeliä aina tarvii käyttää.. ku aikaa kuluu.. nii kyl se jakaus siitä lähtee pois... aina suihkun jälkeen nii kampaat hiukset aina pystyyn nii kyl se siitä.. = )
- Anonyymi
Sehän näyttää tosi tyhmältä, jos hiukset sojottaa PYSTYSSÄ(!?).
Mulla oli aikoinaan 3 vuotta kasvatettu heviletti, mutta leikkasin sen pois. Mutta nyt aion kasvattaa tukan takaisin. Lyhyet hiukset on tosi hanurista.
t. Makro 18 v
- parsturi
torille niin mä vetelen ensin vasemmalla pitkin näköä niin kauan että pyydät välillä oikeeta takaan että lähtee jakaus helvetin kuuseen.
- Anonyymi
HAE PARTURI APUA OLET SAIRAS!!
- äärimmäisiä menettelytapoja
KOITA PESEYTYÄ. KYLLÄ SE SIITÄ.
- eino
parissa viikossa lähtee. Peset vaan tukkasi useasti ja kampaat jakauksen kohdalta suoraan.
- kitarasankari
geelil heität ne vaa muutaman kerran pystyyn ja sit ku ne tasottuu jakaus on mitätöity
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4618248Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1165677Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1164701Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2124579Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli354509Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s554023Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603890Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan793772Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava443700SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha873528