VanhaMaamies

BILL_DOLLAR

Hei , täällä umpityhmät juntit näyttävät jo sihauttaneen aamurapakaljat serkkupoikaporukassa kun muuten pelottaa niin peevelisti kaikki muu paitsi sukulaiset ja ne vasta pelottaakin . VanhaMaamies > Vanhamäki , hyvä on että loppuu ELOKUUN viimeiseen päivään mennessä . Siirtyvät Vanhamäelle . Osa on muuttanut omaehtoisesti isommille mestoille .

8

752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuutuja

      Kappas Billyhän on palannut! Vai minäkö palasin pitkästä aikaa ja sinä olet aina ollut, etkä lähde kulumallakaan. Samapa tuo, kirjoituksesi on joka kerta yhtä viihdyttävää sontaa.
      Vanhamäelle ei siirry turviksia enempää, kuin on jo siirtynyt. Olet hieman aikaasi jäljessä, 17vuotiaat partanuoret ovat vanhamäelle aikaa sitten muuttaneet, eivätkä sieltä tosin ole mihinkään lähdössä. Vanhalta maamieheltä lähtee kaikki siellä olevat, muualle. Tuskin kukaan haluaa Suonenjoelle jäädä.

    • billyveivari

      Jäljelle jää vain sisäsiittoisten keskinäinen vittuilu, joka ei ymmärrettävästi kovin korkealle tasolle nouse.

      • jumpumpun

        Ei nouse kun vittuillaan siitä ettei osata vittuilla.


    • enoorobotti

      Minkälainen paikka tämä VanhaMaamies on tänä päivänä?

      • paskankoväli

        käy kahtomassa... eiköhän se ole remontin tarpeessa tai kannattaako rempata onpahan seuraavalla "pakolais"-aallolla kodikkaammat olot.


      • Juuussppsnsn

        Kai siellä ihan normaaleja vuokra-asuntoja joissa ei missään vaiheessa pakolaisia oo ollukkaan.


      • ududfhfh
        Juuussppsnsn kirjoitti:

        Kai siellä ihan normaaleja vuokra-asuntoja joissa ei missään vaiheessa pakolaisia oo ollukkaan.

        Ei nekään missään parhaassa kunnossa ole. Liian kylmillään pidetty talvella ja välillä huonoja vuokralaisia ollu. Mukava paikka ois sieltä vuokrata vaikka kaksio mut juttujen perusteella ihmiset vähän välttelee.


    • mikälietulevaisuus

      Joo kyllä tästä pakolais hommasta taisi jäädä paikkaan sellainen tartunta ettei oikein houkuttele. Tai sitten pitäis olla vastapainona sellainen palvelu joka kompensoi mutta vähän jäätävältä vaikuttaa se paikan hengetär meininkikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      599
      2115
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      108
      1068
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      19
      998
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      877
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      79
      795
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      87
      727
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe