Käräjäoikeus kumosi Aarnion matkustuskiellon, eikä syyttäjät vastustaneet sitä.
Pettymys tulee olemaan valtava monelle palstalaiselle, kun Aarnio tekee 13-veen sijaan tilin tulevaisuudessa koko sopalla.
Nykäsellä varmaan polttelee jo sormenpäitä melkoisesti ja monella virkamiehellä jotain muuta paikkaa.
Syyttäjät heitti pyyhkeen kehään
5
<50
Vastaukset
- tilinteonpäivä
Ei jaeta joululahjoja vielä.Tilipäivä on Aarniolla vielä kaukana.Mätä poliisi joka on saanut sikailla vuosia.
- Liigasta-kyse
Onko Aarnio sitenkään se mätä jepari vaiko vain osanen koko jepari liigasta? kuka sitä oikeesti johtaa ja kuka? entä tullissa.
- Alkulämmittelyä
Aivan normaali käytäntö, että matkustuskielto puretaan kun koko jutun aineisto on oikeudessa käsitelty ja on enään loppulausuntojen vuoro. Tiistaina syyttäjien ja keskiviikkona Aarnion loppulausunnot. Sen jälkeen odotellaan tuomioistuimen päätöstä. Tässä jutussa paperia on kertynyt roppakaupalla, joten tuomio julistetaan syyskesän puolella. Sillä aikaa Aarnion Trevoc juttu, tulee hovioikeus vaiheeseen. Vaikka Aarniolle tuomittaisiin haettu 13 vuotta tynnyri jutusta, hän voi periaatteessa pysytellä vapaudessa, jutun hovioikeuden päätökees asti. (Häntä ja Vilhusta tunnuttaneen käsiteltävän, silkkihansikkain. Ammatti konnat kun eivät olisi noin raskailla syytteillä päässeet vapaalta vastaamaan). Silloin tuomio tulee laivoimaiseksi. Jos se vielä silloinkin on tuo vaadittu 13 vuotta, alkaa Jarin via dolorosa.
- sokea.luottamus
Ja kysymys via dolorosasta: kuinka monen ihmisen tuskaa Aarnio on tähän mennessä kantanut ( kun tätä nettimanipulointia väitetään niin hauskaksi elämäntavaksi, hahahahahahahaaaaa)
- Viinereitä
Mä luulisin et narsisti-psykopaatti ei sisäistä aiheuttamansa tuskan määrää.
Mut sama kysymys toisinpäin:
Kuinka monelle ihmiselle Aarnio on tuskaa toiminnallaan aiheuttanut.
(Netti-manipulointi saattaa olla joillekkin hauska ajanviete.)
Vankilaan rottailun kautta joutuneille sitä ei ole sallittu, joten he joutuvat odottamaan aikaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka522313Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1081675Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181