Uimakoulu ahdistaa

Eli siis oon seiskaluokkalainen tyttö ja meijän luokalla on uintia ens viikolla en osaa uida pelkään vettä traumojen takia muutenki ahdistaa ja saan paniikkikohtauksen ku meen uimahalliin. Mut en voi esittää kipeetä kaikki tunnit koska äiti kyl huomais et esitän välttääkseni ne tunnit, apua mitä mä teen ahdistaa jo nyt!
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi et kerro äidille, että pelkäät niin hirveästi uimista. Voi kertoa asian myös liikunnanopettajalle. Nykyään ymmärretään että ihmisillä on monenlaisia pelkoja ja ei siinä ole mitään häpeämistä.

Äänestä

Ota tyttö hyvä koulupsykologiin yhteyttä. Äiti voi olla dorka ja liikunnanopettaja vieläkin dorkempi, etteivät tajua ollenkaan näitä asioita. Nämä pelkoasiat on koulupsykologien asioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uimahalliahdistaa kirjoitti:

Eli siis oon seiskaluokkalainen tyttö ja meijän luokalla on uintia ens viikolla en osaa uida pelkään vettä traumojen takia muutenki ahdistaa ja saan paniikkikohtauksen ku meen uimahalliin. Mut en voi esittää kipeetä kaikki tunnit koska äiti kyl huomais et esitän välttääkseni ne tunnit, apua mitä mä teen ahdistaa jo nyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu