Milloin tapahtuu Mikkelissä?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001134739.html
Kauanhan se kestikin
30
101
Vastaukset
- oodinetaohimoon
No tietäähän sen mitä tapahtuu kun apukoulun käyneet kusipää pirinistit " partioi " kaduilla. Oikeita pikkurunkkuja nämä oodinin poijaat,valkoista roskasakkia!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016030921240754_uu.shtml - oikein-tekivät
Vetivät turpaan akkaansa hakanutta äijää.
Meni oikeaan osoitteeseen ja mielestäni pitäisi kaverit palkita teostaan.
Vai onko aloittaja sitä mieltä, että naisia saa hakata jos hakkaa omaa akkaansa?- Kuriin.Odinit
Poliisin käsityksen mukaan pariskunnan riita ollut vähäinen ja täysin ohi kun olivat poistuneet ravintolasta.
Eli täysin turha ja raukkamainen joukkopahoinpitely Odinin rassukoilta.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001134739.html
- Odinit.heti.kuriin
A) Missä sanottiin, että pahoinpidelty oli hakannut vaimoaan? Lehdessä puhuttiin riidasta/kärhämästä
B) Joka tapauksessa, vaikka olisi hakannut vaimoaan, oikea tapa olisi korkeintaan ollut mennä väliin ja kutsua poliisit, ei pahoinpidellä yksi vastaan kolme.
C) Oliko oikein pahoinpidellä väliin tullut vapaalla ollut poke?
Tässä Odin-pelle asiassa on käymässä juuri niin kuin kaikki omilla aivoilla ajattelevat tiesivät. Homma karkaa käsistä, ja katupartion ( lue katuväkivallan) varjolla tehdään mitä kännipäissään tulee mieleen. Ja mikä olennaisinta, käydään porukalla kimppuun kun yksin ei pärjätä.
Toivottavasti maahanmuuttajien oma moottoripyöräjengi laittaa viimeistään Suomen kansallissosialistit kuriin.- suvaitse-rauhassa
Lehtihän kuuluu suvakkikonserniin ja uutisoi omalla tavallaan.
Ja mitäs se poke työntää nokkansa asiaan? Jos paikalla olisi lyöty putkimiestä, niin olisiko ammatti ollut uutisessa? Poke ei ole poke vapaa-ajallaan.
Ja vastaus kysymyksiisi. Kyllä oli oikein.
Suomessa ei tietääkseni ole matujen moottoripyöräjengiä. Ei ne pysy pystyssä kun kamelilla. - myöälyköttiällävuan
suvaitse-rauhassa kirjoitti:
Lehtihän kuuluu suvakkikonserniin ja uutisoi omalla tavallaan.
Ja mitäs se poke työntää nokkansa asiaan? Jos paikalla olisi lyöty putkimiestä, niin olisiko ammatti ollut uutisessa? Poke ei ole poke vapaa-ajallaan.
Ja vastaus kysymyksiisi. Kyllä oli oikein.
Suomessa ei tietääkseni ole matujen moottoripyöräjengiä. Ei ne pysy pystyssä kun kamelilla.Otahhan päeväliäkkees ja mää sitten päeväunille ni piäs jiähttyy eekä paene kohhoo nii jotta kohta pasahttaa:D:DXD Eepä sillä että siitä haettoo oes kellekkää vaekka pasahtassii mut tulloo vuan pahahhajusta aevomäränttöö ku piäs sisältö levvii avarruutteen:D:DXD Myö kunnon immeiset suahhaan sitten piellä nennee kiini ku lööhkkää nii mahottomasti:D:DXD
- Voi.rassukkaa
suvaitse-rauhassa kirjoitti:
Lehtihän kuuluu suvakkikonserniin ja uutisoi omalla tavallaan.
Ja mitäs se poke työntää nokkansa asiaan? Jos paikalla olisi lyöty putkimiestä, niin olisiko ammatti ollut uutisessa? Poke ei ole poke vapaa-ajallaan.
Ja vastaus kysymyksiisi. Kyllä oli oikein.
Suomessa ei tietääkseni ole matujen moottoripyöräjengiä. Ei ne pysy pystyssä kun kamelilla.Ottaako oikeasti noin koville myöntää, että Odinin pellet mitä suurimalla todennäköisyydellä ovat syyllistyneet kahteen pahoinpitelyyn?
- puhusuomea
myöälyköttiällävuan kirjoitti:
Otahhan päeväliäkkees ja mää sitten päeväunille ni piäs jiähttyy eekä paene kohhoo nii jotta kohta pasahttaa:D:DXD Eepä sillä että siitä haettoo oes kellekkää vaekka pasahtassii mut tulloo vuan pahahhajusta aevomäränttöö ku piäs sisältö levvii avarruutteen:D:DXD Myö kunnon immeiset suahhaan sitten piellä nennee kiini ku lööhkkää nii mahottomasti:D:DXD
Osaatko apina kirjoittaa suomeksi?
Tuollaisesta molkotuksesta saa mitään selvää. - myöälyköttiällävuan
puhusuomea kirjoitti:
Osaatko apina kirjoittaa suomeksi?
Tuollaisesta molkotuksesta saa mitään selvää.Ossoonhan minä kirjakieltäkkii mut enpä käätä sitä tiällä ku kerran tämä on savolaesten sivusto! Sullakkii se on yhtteinen esisä nuihen apinoehen kansa! Liennöökö enempi marakattiloeta vae punapyllyapinoeta muistuttanna:D:D Ite taijjat muistuttoo enempi norsun persereekkee:D:DXD
- jhkjnkln
Tämä ei ole mikään savolaisten sivusto. Vittu et olet tyhmä savolainen.
- savolaesijaollaan
jhkjnkln kirjoitti:
Tämä ei ole mikään savolaisten sivusto. Vittu et olet tyhmä savolainen.
Kyllähän tämä on iha savolaesten sivusto! Tuolla lukkoo jotta Etelä-Savo!! Onko sulta lukutaeto ruostunna vae onko silimälasit männy vanahaks:D:D Jos et ossoo savvoo ni mää ihan ite opettelemmaan ja tule vasta sitten tänne haakkummaan:D:D
- Idiotismi_savolaiset
Onkos sulla se herne kuivunu sieltä korvienvälistä?
Hei paskakasa. Savolaisten sivusto on yksi napautus ylempänä. Siis klikkaa siitä Etelä-Savon kohdalta. Tämä on Mikkeli-sivu.
Tuliko peräkammarin ylävammaiselle selväksi? - adsfdt643
Idiotismi_savolaiset kirjoitti:
Onkos sulla se herne kuivunu sieltä korvienvälistä?
Hei paskakasa. Savolaisten sivusto on yksi napautus ylempänä. Siis klikkaa siitä Etelä-Savon kohdalta. Tämä on Mikkeli-sivu.
Tuliko peräkammarin ylävammaiselle selväksi?Mikkeli on savossa idiootti.
- Peräkammarista_kajahtaa
adsfdt643 kirjoitti:
Mikkeli on savossa idiootti.
Älä nyt räkääsi tukehdu yläautioinen pereäkammarinpoika: Moni muukin paikka on Etelä-Savossa, kun Etelä-Savolle on kuitenkin oma palstansa niin silloin käytetään sitä.
Sinun räkääsi hukkuvan mielestä siis riittäisi että kirjoitettaisiin vain Suomi-palstalle sillä kaikki paikathan täällä ovat suomessa.
- toisenlainen-versio
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/853440/Soldiers of Odinin perustaja Imatran tapahtumista STTlle Liioiteltu homma
"– Siellä oli joku mies baarissa hakannut vaimoaan, ja sitten siellä oli ollut meidän kerhon jätkiä ryyppäämässä. Kuski oli ainut, jolla oli tunnukset, ja he olivat sitten menneet siihen väliin. Ei siinä mitään pahoinpitelyä ole tapahtunut.
Rannan mukaan kyseessä on ”liioiteltu homma”, jossa on vain menty väliin." - Kakkualinnaatyrmää
No, eihän se ollut kuin ajan kysymys. Mitenkään yllätyksenä ei tullu tämä uutinen. Poliisillakin on ollut tiedossa, että nämä, hyvinkin moni poliisin vanha tuttu joukot aiheuttaa vai lisää työtä virkavallalle.
Vai oliko jollekkin yllätys uutinen ?
No onneksi huppariheikit on helppo tunnistaa... - 1kaikki
Samalla periaatteella:
Yksi pakolainen on terroristi, kaikki pakolaiset ovat terroristeja. ;) - gosuvakit
Suvakkien logiikka:
yli 100 ahdistelua by matut = ei ongelmaa
äärivasemmisto kivittää soihtukulkuetta 6.12 = ei ongelmaa
1 naisen hakkaajan pahoinpitely by SoO = ongelmista suurin - mitävattuako
Mutta eihän tämä voi totta olla koska MV lehteen asianosainen soitti.
Vai kui suvakit?
http://mvlehti.net/2016/03/09/ja-taas-meni-uutisointi-pieleen/- Höpölänsanomat
MV lehden toimittaja ??? Ei voi pitää paikkaansa, koska MV:llä ei ole toimittajija.
Näinhän ylläpitäjä on itse antanut ymmärtää.
- Sarvis
Kuinka pitkä se mini-odin on. Voisko saada vastsuksen lopultakin.
Tuo odinoen sarviukkrli tunnus on vähän samanlainen kuin jukurifanien tunnus. Onko samoja naamoja?? - Odinit_mikkelissäkin
Media puhuu paskaa kuten aina. Onneksi Odinit lisääntyy vauhdilla. Kohta niitä tarvitaan, kunhan kesä koittaa. Olkaa hyvillänne, että edes joku tulee auttamaan silloin kun poliisi ei ehdi.
- Soldiersofmasturbation
Kuka piripäiden apua kaipaa? Ei mene pitkään kun nämä " partiointipellet " vaativat suojelurahoja tavan ihmisiltä. Luotia ohimoon näille oodinin pelle homoille.
- hienoasuvakki
Soldiersofmasturbation kirjoitti:
Kuka piripäiden apua kaipaa? Ei mene pitkään kun nämä " partiointipellet " vaativat suojelurahoja tavan ihmisiltä. Luotia ohimoon näille oodinin pelle homoille.
Tässä taas esimerkki "suvaitsevaiston" suvaitsevaisuudesta.. Kaikki ammutaan, jotka ovat erimieltä asioista. Suvaitsevaisto = USSR
Tiesitkö että tuo suojelurahan maksukin on jo arkipäivää Ruotsissa!!! Arvelet nyt varmaan pienessä suvakkipäässäsi, että natsit keräävät Ruotsissa suojelurahaa. Totuusan on se, että Ruotsissa nämä ihannoimasi muslimimaahanmuuttajat keräävät suojelurahaa vääräuskoisilta kantiksilta mamuvaltaisissa lähiöissä. Kulttuuri rikastuu, eli bötning Suomeenkin.. - saaristonpena
Oikein mukavaa että myönsit pirihuuruissa olevasi natsi. Mainitsiko kukaan muslimimaahanmuuttajia? Käsittääkseni suomessa järjestyksen valvonta kuuluu poliisille ja tuomioiden jakaminen oikeuslaitokselle ei piripää oodineille.
- Sairaita
Millos mikkelissä poltetaan kirjoja torilla?
- sitäodotellessa
Sitten kun suvakit ottavat seuraavan askeleen mielipidevainojensa kanssa.
- Soldiersofmasturbation
Kyllä oodinit laittaa kohta rovion pystyyn,eihän lukutaidottomat klanipäät kirjoja mihinkään tarvitse.
- 765454
Ai että, pari Odinia on nakkikopilla vetänyt jotain lättyyn, niin suvakit huutaa naama punaisena samalla kun poliisit joka päivä kärrää näitä Irakilaisia vokeista putkaan tai vankilaan odottamaan oikeuskäsittelyä. votvot voottt!!!
- Miksi_te_antaudutte
kiistelemään PIA RASKIN kanssa vaikka tiedätte ettei se johda mihinkään koska Pia on henkisesti sairas skitsofreenikko eli hullu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399277Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748153Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681645977William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542437Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62146Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821789Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201727Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81561Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921517Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411410