Mitään ei saa myöntää pienimmässäkään rikosta koskevassa asiassa. Myöntäessään tai kertomalla jotain todellista, tutkittava menettää aina ja melkein poikkeuksetta kuulustelun hallinnan. Kuulustelijoille kertomalla tuhannen ja yhden yön tarinoita kuten Aarnio, voi lopputulos olla todella yllättävä. Näin tulee tapahtumaan ja "OIKEUS" tapahtuu oikein?
JARI AARNIO, huippuammattilainen
7
51
Vastaukset
- joooopajoo
Joskus se karman laki on sitten se karmaisevampi laki.
- öhöhöh
Syytetty ei ole koskaan oikeudessa valan velvoittama, joten saa vapaasti valehdella niin paljon kuin mielikuvitusta riittää.
- ONkokemusta
Totta, syytetty voi kertoa ja valehdella edukseen mitä vain tai ei mitään. Aarniokin tutustui hyvään haltijaan joka oli naamioitunut hänen hyväksi kaverikseen ja antoi Aarnion hyvistä töistä pimeässä metsässä jenkkikassillisen riihikuivaa. Tämä on totta, tosin yksi kirjaoppinut epäili. Minä tein eräässä tapauksessa lupauksen tai valan kaksi sormea raamatun kannella, epäilen että tällä ei ole merkitystä koska minut on erotettu kirkollisesta yhteisöstä ja voin valehdella aina tarvittaessa.
- 33333333333333
ONkokemusta kirjoitti:
Totta, syytetty voi kertoa ja valehdella edukseen mitä vain tai ei mitään. Aarniokin tutustui hyvään haltijaan joka oli naamioitunut hänen hyväksi kaverikseen ja antoi Aarnion hyvistä töistä pimeässä metsässä jenkkikassillisen riihikuivaa. Tämä on totta, tosin yksi kirjaoppinut epäili. Minä tein eräässä tapauksessa lupauksen tai valan kaksi sormea raamatun kannella, epäilen että tällä ei ole merkitystä koska minut on erotettu kirkollisesta yhteisöstä ja voin valehdella aina tarvittaessa.
Niin ja jostain syystä Aarnio ei maksanut siitä riihikuivasta veroa. Mutta ei väliä, siitä onkin niin kauan että verorikos on vanhentunut !
- R1bigSift
Aarnion juttua taitaa hoitaa Ulvilasta tilatut konstaa aapelit.
- nolo.suomi
Viranomaiset mukana huumebisneksessä ja lääkärit sulkevat ihmisiä "keskitysleireihin" kidutettaviksi ns psykiatrisin perustein?
- vitulusvademecum
Huippuammattilainen epäilty ei kerro esitutkinnassa kuin nimensä. Käräjillä asianajaja voi halutessaan kertoa oman tarinansa, joka sopii syyttäjän esittämään näyttöön parhaiten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688