allergisuus vanhemmilla/jommalla kummalla

Onko teidän äidillä isällä/sisaruksilla allergisuus koiriin(karvaeläimiin)?Näes minun isällä on vaikka haluaisin koiran nyyh....Hankala homma emme voi ottaa koiria... voitteko te??? nyyh................................. mä en saaaaaaaaa
1109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

joo, mun aidil on astma ja pikku veli on KAI allerginen, ni et koiraa ei kans ihan tulevaisuudes nyt tuu... sääli kyllä, juuri siksihän mä koiria ulkoilutanki ja otan hoitokoirii =) se helpottaa =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koululainen kirjoitti:

Onko teidän äidillä isällä/sisaruksilla allergisuus koiriin(karvaeläimiin)?Näes minun isällä on vaikka haluaisin koiran nyyh....Hankala homma emme voi ottaa koiria... voitteko te??? nyyh................................. mä en saaaaaaaaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu