Muhokselle tehtiin hienot liikenneympyrät ettei ohi pääse ajamaan niin nopeasti. Kukaan ei vaan kertonut paikallisille miten niitä käytetään. Vain ulkopaikkakuntalaiset osaavat käyttää vilkku ympyrästä poistuessa!
Vastaukset 3
- sitäonmiltänäyttää
Ei voi olla tiedonpuutetta. Käypä joskus neljän ruuhkassa Oulun Karjasillalla ympyrässä, niin huomaat, että välinpitämättömyys muita kulkijoita kohtaan on suomalaisissa geeneissä. Rekisterinumeroista tunnistaa monesti tutun, ja joidenkin suhteen on täytynyt "päivittää" käsitys hänen luonteenpiirteistään. Toki kuskina saattaakin olla joku muukin, mutta laina-autolla liikkuessaan kannattaa varoa nolaamasta toista - ainakaan tietentahtoen. :))
- senjuonminkätilaan
Vain ulkopaikkakuntalaiset TÖRTÖT tulevat Suomi24:een arvostelemaan muhoslaisten hienoa liikennekulttuuria. Jos et osaa liikkua muhoslaisittain oikein, niin ÄLÄ TULE MUHOKSELLE PYÖRIMÄÄN!
- öllimulli
Ja alikulkutunnelin liikennettä kontrolloivat afgaanit ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45677
- 20629
- 46569
- 47563
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70531
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176478