Muhostörtöt

ei_taksikuskikaan

Muhokselle tehtiin hienot liikenneympyrät ettei ohi pääse ajamaan niin nopeasti. Kukaan ei vaan kertonut paikallisille miten niitä käytetään. Vain ulkopaikkakuntalaiset osaavat käyttää vilkku ympyrästä poistuessa!

3

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitäonmiltänäyttää

      Ei voi olla tiedonpuutetta. Käypä joskus neljän ruuhkassa Oulun Karjasillalla ympyrässä, niin huomaat, että välinpitämättömyys muita kulkijoita kohtaan on suomalaisissa geeneissä. Rekisterinumeroista tunnistaa monesti tutun, ja joidenkin suhteen on täytynyt "päivittää" käsitys hänen luonteenpiirteistään. Toki kuskina saattaakin olla joku muukin, mutta laina-autolla liikkuessaan kannattaa varoa nolaamasta toista - ainakaan tietentahtoen. :))

    • senjuonminkätilaan

      Vain ulkopaikkakuntalaiset TÖRTÖT tulevat Suomi24:een arvostelemaan muhoslaisten hienoa liikennekulttuuria. Jos et osaa liikkua muhoslaisittain oikein, niin ÄLÄ TULE MUHOKSELLE PYÖRIMÄÄN!

    • öllimulli

      Ja alikulkutunnelin liikennettä kontrolloivat afgaanit ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      116
      3005
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      34
      1392
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1247
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1017
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1007
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      998
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      59
      911
    8. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      727
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      713
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      664
    Aihe