Muhostörtöt

ei_taksikuskikaan

Muhokselle tehtiin hienot liikenneympyrät ettei ohi pääse ajamaan niin nopeasti. Kukaan ei vaan kertonut paikallisille miten niitä käytetään. Vain ulkopaikkakuntalaiset osaavat käyttää vilkku ympyrästä poistuessa!

3

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitäonmiltänäyttää

      Ei voi olla tiedonpuutetta. Käypä joskus neljän ruuhkassa Oulun Karjasillalla ympyrässä, niin huomaat, että välinpitämättömyys muita kulkijoita kohtaan on suomalaisissa geeneissä. Rekisterinumeroista tunnistaa monesti tutun, ja joidenkin suhteen on täytynyt "päivittää" käsitys hänen luonteenpiirteistään. Toki kuskina saattaakin olla joku muukin, mutta laina-autolla liikkuessaan kannattaa varoa nolaamasta toista - ainakaan tietentahtoen. :))

    • senjuonminkätilaan

      Vain ulkopaikkakuntalaiset TÖRTÖT tulevat Suomi24:een arvostelemaan muhoslaisten hienoa liikennekulttuuria. Jos et osaa liikkua muhoslaisittain oikein, niin ÄLÄ TULE MUHOKSELLE PYÖRIMÄÄN!

    • öllimulli

      Ja alikulkutunnelin liikennettä kontrolloivat afgaanit ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      693
    4. 50
      577
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      441
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    Aihe