Muhostörtöt

ei_taksikuskikaan

Muhokselle tehtiin hienot liikenneympyrät ettei ohi pääse ajamaan niin nopeasti. Kukaan ei vaan kertonut paikallisille miten niitä käytetään. Vain ulkopaikkakuntalaiset osaavat käyttää vilkku ympyrästä poistuessa!

3

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitäonmiltänäyttää

      Ei voi olla tiedonpuutetta. Käypä joskus neljän ruuhkassa Oulun Karjasillalla ympyrässä, niin huomaat, että välinpitämättömyys muita kulkijoita kohtaan on suomalaisissa geeneissä. Rekisterinumeroista tunnistaa monesti tutun, ja joidenkin suhteen on täytynyt "päivittää" käsitys hänen luonteenpiirteistään. Toki kuskina saattaakin olla joku muukin, mutta laina-autolla liikkuessaan kannattaa varoa nolaamasta toista - ainakaan tietentahtoen. :))

    • senjuonminkätilaan

      Vain ulkopaikkakuntalaiset TÖRTÖT tulevat Suomi24:een arvostelemaan muhoslaisten hienoa liikennekulttuuria. Jos et osaa liikkua muhoslaisittain oikein, niin ÄLÄ TULE MUHOKSELLE PYÖRIMÄÄN!

    • öllimulli

      Ja alikulkutunnelin liikennettä kontrolloivat afgaanit ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      59
      4034
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      93
      2378
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2052
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1793
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1581
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1536
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1192
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1138
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      110
      1105
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1052
    Aihe