Muhostörtöt

ei_taksikuskikaan

Muhokselle tehtiin hienot liikenneympyrät ettei ohi pääse ajamaan niin nopeasti. Kukaan ei vaan kertonut paikallisille miten niitä käytetään. Vain ulkopaikkakuntalaiset osaavat käyttää vilkku ympyrästä poistuessa!

3

368

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitäonmiltänäyttää

      Ei voi olla tiedonpuutetta. Käypä joskus neljän ruuhkassa Oulun Karjasillalla ympyrässä, niin huomaat, että välinpitämättömyys muita kulkijoita kohtaan on suomalaisissa geeneissä. Rekisterinumeroista tunnistaa monesti tutun, ja joidenkin suhteen on täytynyt "päivittää" käsitys hänen luonteenpiirteistään. Toki kuskina saattaakin olla joku muukin, mutta laina-autolla liikkuessaan kannattaa varoa nolaamasta toista - ainakaan tietentahtoen. :))

    • senjuonminkätilaan

      Vain ulkopaikkakuntalaiset TÖRTÖT tulevat Suomi24:een arvostelemaan muhoslaisten hienoa liikennekulttuuria. Jos et osaa liikkua muhoslaisittain oikein, niin ÄLÄ TULE MUHOKSELLE PYÖRIMÄÄN!

    • öllimulli

      Ja alikulkutunnelin liikennettä kontrolloivat afgaanit ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      677
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      629
    4. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      531
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      528
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      478
    Aihe