Vahva rakkauden tunne

confuseddd

Tunnen suurta lämpöä ja rakkautta elämää kohtaan. Tuntuu, että jokainen ihminen on mahtava ja upea, en voi olla rakastamatta kaikkia. Kaikki tilanteet ovat rauhallisia ja lämpimiä, joka hetki tunnen oloni hyväksi. Niin hyväksi, että haluaisin vain halata kaikkia, hymyillä jokaiselle ja rakastaa! Antaa rakkautta sydämeni kyllyydestä, hyppiä riemusta ja kiljua. Kokonaisvaltainen mahtavuuden ja onnen tunne sisällä, jota en saa mielestäni. Olen niin onnellinen, että voisin itkeä. Kuulostaako tutulta kenellekään? Miksi tunnen näin?

8

342

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nautionnestasi

      Olet rakastunut. Sen tietää ainakin kun sen menettää. Kaikki kääntyy päinvastoin. Ennen rakkautta ei tiedä miten hienona maailman voikaan kokea, ja rakkauden menetettyään ihmettelee miten pystyi elämään siinä harmaassa maailmassa aiemmin ilman ongelmia.

      • confuseddd

        Rakastunut elämään? Voi olla.


      • confuseddd

        Olit oikeassa.


    • täynnäaurinkOo

      Yleensä olen tälläinen ja herätän kumastusta juroissa suomalaisissa..ehkäpä mussa piilee salaisia juuria Etelä-Euroopasta? :D Rakastuminen teki mut vielä "hullummaksi". Yhden suuren rakkauden kuihtuessa elämässäni alkoi kyllä sellainen synkkyysvaihe etten sellaista minää ollut kokenutkaan. Pelottavaa oli, mutta alkaa helpottaa. Oli tilanne rakkaus elämässä mikä tahansa, silti voin samaistua sinuun :)

    • titityytsirptsirp

      Koet normaalia. Eikä se välttämättä lähde minnekään, ellet itse aja sitä pois :)

    • TiedänTunteen

      Olet rakastunut.

    • elämäniloinenjoskus

      Minä olen kyllä tuntenut noin vaikka en ole ollut rakastunut. Ihan siitä ilosta että on elossa.

    • sukulähellä

      Onko pakko olla kauheasti tunteita jos molemmille käy kumppanuusuhde. Mies vanhempi ja mukava. Tullaan hyvin toimeen keskenämme. Arvostan rauhallisista yhdessoloa kuten hänkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      107
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe