On se vaan niin...

vahingostaviisastunut

Mielensä pahoittajana ja tyhmä kun olen...seuraava matkamme on ehdottomasti ns. reppureissu jonnekin. Ikää kun tulee niin meille vanhemmille kuin meidän jälkikasvullekin niin tämä pari viikkoa "lollonjabernientaibamsenjaruotsalaisenviihdykkeen" parissa on enemmän kuin tarpeeksi.

4

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • chokdii

      Suosittelen omatoimimatkaa mielummin. Hotellit kannattaa valita niistä joita ei lapsiperheille suositella. Muiden maan kansalaisia et voi toki välttää niissäkään.

      • vahingostaviisastunut

        Totta turistet! Kuten viestissäni sanoin, tunnustan tyhmyyteni


      • VainVanhuksille

        Virheistä oppii ja viisastuu. Mekin erehdyimme joulukuussa Hua Hiniin. Tylsimmät Thaimaassa vietetyt kolme viikkoa ikinä.


    • vahingostaviisatuneena

      Lohduttavaa kuulla palautettanne..Olen tuttavapiiristä saanut sen suuntaista palautetta, että minun pitäisi suhtautua asioihin paremmin, koska muutkin ovat lomalla..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      663
      2498
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      30
      1236
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1148
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      11
      1073
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      955
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      104
      915
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      101
      863
    8. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      36
      795
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      769
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    Aihe