Hola!
On ollut mukava asua taalla espanjan aurinkorannalla ja huomata kuinka sinisilmaisia suomalaiset naiset ovat.
Seka taalla vakituisesti asuvat suomalaiset etta paikalliset viilaavat teita ensin linssiin ja sitten makuukammarissa viilatan sitten johonkin muuhun. Pahimmassa tapauksessa sen lisaksi etta olet maksanut pienesta lomakassastasi kaiken mahdollisen on aina matkalla voinut havita koru tai toinen. Jos taalla olevan "Herras" miehen tarkoitusperat eivat ole olleet raha/omaisuus niin vahintaan hyva seksi.
Eika siina mitaan jos molemmille osapuolille kay ns. loma romanssi. Mutta kun usen naen niin tyypillisen tapahtuman kun suomalainen nainen ruikuttaa paikallisen espanjalaisen/suomalaisen peraan ja peraankuuluttaa rakkautta. Ihan kuin rakkaus sitten syntyisi muutamassa paivassa loman aikana.
Heratkaa! Seksi seksina loman aikana ja muodostetaan niita suhteita sitten myohemmin.
Ps. Tietaisittepa mita paikalliset miehet selantakana puhuu suomalaisista naisista. Se on aika huvittavaa kuultavaa.
Marco
On ollut mukava asua taalla espanjan aurinkorannalla ja huomata kuinka sinisilmaisia suomalaiset naiset ovat.
Seka taalla vakituisesti asuvat suomalaiset etta paikalliset viilaavat teita ensin linssiin ja sitten makuukammarissa viilatan sitten johonkin muuhun. Pahimmassa tapauksessa sen lisaksi etta olet maksanut pienesta lomakassastasi kaiken mahdollisen on aina matkalla voinut havita koru tai toinen. Jos taalla olevan "Herras" miehen tarkoitusperat eivat ole olleet raha/omaisuus niin vahintaan hyva seksi.
Eika siina mitaan jos molemmille osapuolille kay ns. loma romanssi. Mutta kun usen naen niin tyypillisen tapahtuman kun suomalainen nainen ruikuttaa paikallisen espanjalaisen/suomalaisen peraan ja peraankuuluttaa rakkautta. Ihan kuin rakkaus sitten syntyisi muutamassa paivassa loman aikana.
Heratkaa! Seksi seksina loman aikana ja muodostetaan niita suhteita sitten myohemmin.
Ps. Tietaisittepa mita paikalliset miehet selantakana puhuu suomalaisista naisista. Se on aika huvittavaa kuultavaa.
Marco
Vastaukset 26
Vanhimmat
ahahahahahaha
Itsekkin vaikka nainen olen niin tiedän,että noinhan se asia on.Suomalaisnaisten on se vaan hyväksyttävä,että etelämaalaiset miehet haluavat vain seksiä ei siinä rakkaudesta ole kysymys.
Käyttävät hyväkseen ja pahimmassa tapauksessa varastavat vielä tilaisuuden tullen.
Kerran Italiassa yksi suomalaistyttö oli viikon matkalla ja itki kauheesti,kun joutui lähtemään kotiin Italiaanon kainalosta niin tuskin kone oli ehtinyt ilmaan nousta,kun tällä gigololla oli jo uus turistityttö kainalossa,ettäse siitä rakkaudesta.
Me oltiin 2 vkon matkalla niin nähtiin,kun tyttö samassa hotellissa oli.
Mulle saa suomi mies kelvata ikinä en ole ulkomaalaisten kanssa ollut enkä ole !
Aina valilla sellasta sattuu!
Marco
Saman jutun olen huomannut taalla italiassa...valitettavasti.
..oon huomannu sen täällä kanadassa.. mun kaveri on huomannu saman norjassa ja sen kaveri taas islannissa ja sen kaveri taas saksassa... Kyllä niitä lurjuksia löytyy ympäri maailmaa, ei vaan espanjasta ja turkista.
Hola!
Kylla sama toistuu joka puolella maailmaa kaikkialla missa on lomalaisia. Nehan on parasta mahdollista riistaa. Rahaa Taskussa ja eletaan kulutusjuhlaa. Viipyy max. 2 Viikkoa ja sitten kiertoon.
Marco
ja Egyptissä etenkin... =)
meni hermo niitten hemmetin gigolojen kanssa eikä enää huvittanut lähteä yksin shoppailemaaan ellei ollut isoveli mukana..
vetivät hihasta aina joka hemmetin luukkuun teelle ja tingittyäni yksistä housuista sain lopulta tahtoni läpi sillä ehdolla että annoin tyypille pusun poskelle.. no rahaa ei ollut niin paljon että housujen vuoksi sitten alennuin siihen..
onneksi täällä saksassa en ole vielä törmännyt näihin epämiellyttäviin ihmisiin...
eres la cucaracha!
Kun talla kanavalle ei yleensa osata espanjaa edella kirjoitettu vaittaa etta olen torakka!
Kiitos pidan sita kunniana . . elain joka selvytyy myos ydinsodasta.
Marco
...no se sabe español aquí...???
quieres decir? Eres verdad una madrileña y vives en Madrid? Como te llamas? Maria? Sabina? Josefa? O?
Prospero Año Nuevo!
ei tapeta kekää päälle läväyttämällä.
Laskee munansa...;) ennen hengenlähtöä.
Pahannäköisiä (mihin vertaisinkaan), mutta sitkeitä ja vikkeliä (mihin taaskin vertaisinkaan...)
Nimim. Pitkään Meksikossa asunut
Se on joku Madridiin/muualle Espanjaan muuttanut lumppu, puhuu varmasti hyvää espanjaa ja haluaa tuoda sen nyt esille. Itse asiaan ei tunnu olevan sanottavaa. Miksi suomalaisella palstalla pitäisi keskustella muilla kielillä jos aihe vaikka sattuukin käsittelemään jotain ulkomaata. Hoijjaa.
tonto?
VOI LUOJA SENTÄÄN. KYLLÄ NAISETKIN OSAA PUHUA NÄISTÄ TÖRKEISTÄ YRITTÄJISTÄ JA SURKEISTA NAISTENKAATAJISTA. SIINÄ SITTEN ARVIOIDAAN KUNKIN KYVYT JA MITAT YMS. jA NAURETAAN PÄÄLLE, HYVÄT PANNAAN KIERTOON JA HUONOSTI VARUSTETUISTA PYRITÄÄN EROON.RAHAA EI ANNETA KENELLEKÄÄN, VAAN PANNAAN HERRAT MAKSAMAAN KAIKKI.
Kuitenkin lomalla useimmin lansimaiset naiset hankkivat ns. lomaromanssin . . .Ja miehet ns. Lomapanon!
Marco
näinhän tämä on. miehet polkaisevat jotain toista turistia ja unohtavat tytön viimeistään seuraavana iltana.
naiset taas jakavat piirasta hymyilevälle rantatyöntekijä ahmedille ja "rakastuvat" tajuamatta, että suomalaisnaiset ovat kultakaivos ahmedille, joka höylää kaikkea finnairilla lentävää sen paremmin naisen ikään, kokoon kuin ulkonäköön katsomatta.
Ja teille herroille täällä on varmaan ihan lähipiiristä tuttu tämä venäjän/thaimaan ilmiö, kun suomi-urpo ihastuu huoraan ja sitten kotomaasta kaikki rahansa sille lähettää. Ja aidosti luulevat että tyttö muka juuri heihin rakastunut (ainahan huorat heittää tätä läppää kun se uppoaa nuijiin niin hyvin).
Että vuoroin vieraissa käydään....hehhehheh...
ja suomipoika sanoo, että hänellä on "TYTTÖYSTÄVÄ!!!!!!" Thaimaassa tai Filippiineillä, Virossa tai Venäjällä.
Ja uskollisesti menee poloinen joka lomallaan "tyttöystäväänsä" tapaamaan.
Voi nenästä tai paremminkin housunpuntista vedeltäviä raasuja.
Kylla ne naiset osaa saman ympari maailmaa! Ja vanhemmat poikamiehet kylla lankeevat juuri tuohon. Nuoremmat poikamiehet vain kayttavat taikku/Venalaista hyvakseen. Taalla rakkauteen iskeytyy naiset nuorista vanhoihin ja varatuista valaisiin.
Marco
rakkaus tulee ovesta ja järki karkaa ikkunasta
Niin vai oliko se toisinpain jarki tulee ovista ja rakkaus lahtee ikkunoista.
Marco
meillä on palstalla oma maailmantietäjä Marco, joka vastaa kaikkiin visaisiin kysymyksiin, joita voi esittää liittyen lomaromansseihin, hänen erikoisalaansa on erityisesti Espanjan aurinkorannikko.
niin, maailmalla matkailualan vinkkelistä naisia eikä miehiä voi jakaa mihinkään ikägallerian perusteella , kuinka lomaromansseissa käy...joka lähtöön näyttää löytyvän kaikenlaista pirkkoa ja perttiä.
Joidenkin sivistyksen taso nayttaa olevan lahinna teiniikaisten vaittelyn tasolla. Silla perusasianahan on etta mailmaan mahtuu mielipiteita eika se tarkoita etta mielipiteen esittaja liilisi olevan mailman kaikkitietava. Toistaiseksi sellaista "Kaikkitietavaa/Mailmantietajaa" ei ole vastan tullut. Enka usko etta tuleekaan.
Marco
Joo, samallaisia paskoja on osa suomalaisistakin miehistä. Ei ne halua rakkautta vaan pelkkää seksiä. Onneksi kumminkaan kaikki suomlalaiset miehet eivät ole semmosia, ei muuten ole kaikki italialaisetkaan, tai turkkilaiset tai kaikki espanjalaisetkaan miehet. Eiköhän lopeteta tää yleistäminen tähän. Ihan tyhjää jauhaa.
Itse olen naimisissa suomalaisen ihanan miehen kanssa. Siskoni on naimissa ihanan italialaisen miehen kanssa asuvat meidän naapurissa ja hyvin menee, olleet jo naimissa kohta 15 vuotta. Niin ja meidän veli löysi vaimonsa Kanadasta, että se siitä. Kyllä niitä lieroja on kaikissa kansallisuuksissa, myös täällä meidän omassa kotimaassamme.
olin itse thaimaan pattayalla, siel oli sama meininki, äijiä kusetettiin....40-50 vuotiaat äijät 20 kymppiset mallit kainalossa rustailee omalle muijalleen korttia suomeen....vähän nauratti, katsella tollaista meininkiä. jotkut ei vaan erota faktaa fiktiosta...pahiten pääs hajoilemaan ku suomiäijät pokaili ihan hiessä näitä ladyboy:ta,
eli äijiä hameessa....hauskaa oli. samahan juttuhan siel espanjassa on, suomikinkkuja kusetetaan huolella.