HYVÄ ET JOKU SAA!!

sä1

6

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voice_of_pervoland

      Matut saa aina... Tuon pervon naamaa kun katsoo, ei ole epäilystäkään mistä on lähtöisin. Niin matun naama kuin olla voi!

    • sä1

      Smithin mukaan hänellä on ollut vuosia kotonaan valvontakamerat, jotta hän voisi puolustaa itseään esimerkiksi perättömiä raiskaussyytöksiä vastaan.!! Just joo.!!

    • sä1

      Smith kertoo, että poliisitutkinta alkoi siitä, että yksi nainen on tehnyt hänestä tutkintapyynnön, koska hän haluaa Smithille ilmeisesti pahaa.
      Nainen ei ole tehnyt siis ilmoitusta siksi, että häntä on kuvattu luvatta intiimissä tilanteessa. Hän teki sen siksi, että halusi Smithille pahaa.
      Videovalvontansa syyksi Smith kertoo varoittavan esimerkin, jonka näki asuessaan Ruotsissa. Hänen ystävänsä ja mentorinsa Peter joutui manipuloivan naisen ansaan. Nainen syytti Peteriä kovakouraisen seksin jälkeen raiskauksesta.
      Peter joutui vankilaan, maine ja kunnia meni. Peter joi itsensä hengiltä.
      Peteristä ei kuitenkaan kovallakaan tonkimisella löydy tietoa, joten tarinaan on vaikea tutustua tarkemmin. Et näin!!

    • sä1

      Axl Smithiä epäillään seksin salakuvaamisesta. TV-staran selitys on, että hänen tuttunsa oli nuorena joutunut väärän raiskausepäilyn kohteeksi. Estääkseen karmean kohtalon, Smith on kuvannut järjestelmällisesti naisia kotonaan.
      Selitys kuulostaa yhtä uskottavalta kuin jos väittäisin, että kaveriani olisi 20 vuotta sitten väärin perustein syytetty Marianne-pussin varastamisesta. Siksi olisin sen jälkeen videoinut ja tallentanut joka ainoan kauppareissuni.!!

    • sä1
    • sä1

      Kommentti: Tärkein kysymys Axl Smithille – kuka on Peter?
      Viihde Julkaistu 12.03.2016 09:13
      Axl Smith
      On poliisikuulusteluja, sellissä vietetty yö ja syytös seksinauhojen kuvaamisesta. Axl Smithin salakatselutapaus on paisunut pelkästään parin päivän aikana poikkeukselliseksi rikostapaukseksi, josta tiedetään kuitenkin vasta murto-osa.
      Smithin rikosepäily lävähti puheenaiheeksi, kun hän kertoi keskiviikkoiltana videotunnustuksessa rikosilmoitukseen johtaneista tapahtumista. Smith kertoi pelänneensä perättömiä raiskaussyytöksiä, minkä vuoksi hän oli asentanut kotiinsa videovalvonnan. Smithin mukaan pelko kääntyi häntä vastaan, sillä nyt poliisi epäilee häntä salakatselusta.
      Smith vetoaa videolla tietämättömyyteensä – hän ei tiennyt kotiinsa asennettavan videovalvonnan olevan laitonta. Hän ylläpitää huojuvaa mainettaan pahoittelemalla vuolaasti ja asettumalla uhrin asemaan: Smithin tapailema, rikosilmoituksen tehnyt nainen haluaa todennäköisesti hänelle jotain pahaa.
      Pahansuovasta heilasta voidaan tuskin enää puhua, sillä asianomistajien määrä on paisunut jo useampaan kymmeneen. On puhuttu kirjahyllyyn piilotetusta kamerasta ja naisten nimillä nimetyistä seksinauhoista. Heilan lisäksi myös poliisi näkee syytä epäillä, että on tapahtunut rikos.
      Tutkinnanjohtaja Mika Helminen pitää jo nyt tapausta poikkeuksellisena. Esitutkinta vienee kuukausia. Smithin omaan kertomukseen ja asianomistajien lukumäärään viitaten voidaan arvioida, että salaa kuvaamista on todennäköisesti tapahtunut pitkään – jopa vuosia.
      Salakatselusta voidaan määrätä sakkoja tai enimmillään vuosi vankeutta. Jos rikoksia on tapahtunut useita, voi rangaistus olla teoriassa jopa kolme vuotta.
      Jos Smithin salakatselutapauksen teonkuvaus on tämän kaltainen, rikosoikeuden professori Matti Tolvanen pitää epätodennäköisenä, että siitä selviäisi pelkällä sakkorangaistuksella.
      Rakkauselämä pysynyt piilossa
      Juontajasuosikille on sadellut faneilta kohun keskellä tukea ja ymmärrystä. Eikä ihme, sillä 32-vuotiaan Smithin julkisuuskuva on ollut puhtoinen: hän toimii tv- ja musiikkityönsä ohella Unicefin hyväntahdonlähettiläänä.
      Läksyttipä Smith myös viime syksynä julkisesti radiojuontaja Juha Perälää, kun tämä kertoi ronskissa Facebook-päivityksessä tarjoavansa Weekend -festivaalien kynnyksellä naisille ja tytöille yösijaa.
      Ennen kaikkea Smith on tarkoin varjellut rakkauselämäänsä visusti julkisuudelta. Ainakin tähän asti.
      Mysteeri-Peter oljenkortena
      Yksi tapauksen kiinnostavista kysymyksistä kuitenkin kuuluu: kuka on Peter? Smith kertoo videossaan Peteristä - ystävästä ja entisestä työtoverista, joka joutui manipuloivan naisen pauloihin.
      Kovakourainen seksi muuttui naisen kertomana raiskaukseksi ja Peter menetti työn, arvostuksen, vapauden ja lopulta henkensä. Vaarallinen tarina siitä, kuinka luottamus väärään ihmiseen voi suistaa kaiken raiteiltaan.
      Peter on keppihevonen, jolla Smith on yrittänyt perustella kotinsa videovalvonnan tarpeellisuuden. Ettei Smithille kävisi, kuten Peterille.
      Mielenkiintoista on kuitenkin se, että vaikka raiskaussyytteessä rypevä Peter joutui median myllytykseen, hänestä ei tunnu löytyvän ainoatakaan dokumenttia, artikkelia tai kuvaa netistä.
      Peteristä tai hänen elämästään ei olla kuultu Music Television Finlandilla, eikä myöskään ruotsalaisessa iltapäivälehti Expressenissä.
      SDP:n kansanedustaja Maria Guzenina työskenteli 90-luvulla ensimmäisenä suomalaisena tv-juontajana MTV:llä, mutta Peter ei ole hänellekään tuttu.
      MTV Uutiset otti yhteyttä myös MTV Swedeniin – tuloksetta. Axl Smith ei tänään vastannut tiedusteluihin siitä, kuka Peter oikein on.
      Peter on vain yksi, pieni osa salakatseluvyyhtiä, mutta jos mysteerimiehen traaginen tarina paljastuukin vain hädässä tehdyksi sepitykseksi, se jos mikä on musertava isku puhtoisen tähden imagolle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      157
      4950
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3606
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      35
      2597
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2253
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      96
      2149
    6. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      28
      2046
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2043
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      87
      2003
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      21
      1506
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      105
      1406
    Aihe