Front National haluaa sulkea Ranskan rajat siirtolaisilta ja erota EUsta.
Katso TV ykkönen tänään torstaina klo 22.
___
Ulkolinja: Ranskan oikea ranta
YLE TV1 To 10.03.2016 klo 22.00
Ulkolinja: Ranskan oikea ranta
Lähes 7 miljoonaa ranskalaista äänesti äärioikeistolaista Front Nationalia. FN haluaa sulkea Ranskan rajat siirtolaisilta ja erota EUsta. Haluavatko ranskalaiset? Ainakin nuo 7 miljoonaa ranskalaista haluaa.
Ohjaus Vesa Toijonen.
Front Nationaliaa äänestää 7 miljoonaa ranskalaist
21
<50
Vastaukset
- ettäs.tiedä
Ei Ranska ole eroamassa eikä Suomi ota huomioon jalasmökiltä kantauviin huhuihin piste.
- agfcgf
FN:stä ponnahti ensimmäisenä mieleen ase. Onkohan se tarkoituksella valittu näin?
Kuvaile Ranskalainen.
Minusta he näyttävät Marokkolaislta.
Paitsi Catherine Deneuve.
Ja Ari Vatanen.
H.- Paloma.se.co
Minusta monet marokkolaiset näyttävät ranskalaisilta.
Ja monet suomalaiset saameilta ja venäläisiltä.
Olisi palattav varmaan aikojen alkuun tai ainakin siihen aikaankun jääkausi oli loppumassa ja mammutinmetsästäjät seurasivat laumojaan kohti etelää tai pohjoista jos haluaisi löytää etnisesti yhtenäisempiä ihmisryhmiä.
https://genographic.nationalgeographic.com/wp-content/uploads/2012/07/neanderthal-national-geo_front-300x199.jpg Catherine Deneuve ei ikinä ole voinut olla nean-dee.
Eikä Ari, liian ovat vaaleita he.
H.- Paloma.se.co
Monilla neandertaaleilla oli vaalea tai punainen tukka ;)
Tää neandertaalpimu muistuttaa mielestäni paljon Catherine Deneuvea.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f4/48/d6/f448d6d023f36bf7183d898649ad36b7.jpg"Paloma.se.co"
Et oo tosissas?
Ilmi-selvä Shakira!
Taisit tehdä tahallasi.
-
Jeanne d'Arc?
Entäpä maailman kauneimmat vaaleat rinnat neitosella, joka ruumis-röykkiön
huipulla kannattaa riekaleista Ranskan lippua?
Kyllä hekin ovat selvästi Skandinaaveja :)
H.- Paloma.se.co
hunksz kirjoitti:
"Paloma.se.co"
Et oo tosissas?
Ilmi-selvä Shakira!
Taisit tehdä tahallasi.
-
Jeanne d'Arc?
Entäpä maailman kauneimmat vaaleat rinnat neitosella, joka ruumis-röykkiön
huipulla kannattaa riekaleista Ranskan lippua?
Kyllä hekin ovat selvästi Skandinaaveja :)
H.Delacroixin maalaus? Tais olla kevättä ja soidinmenot päällä...mutta ei ole skandinaavin piirteitä eikä värejä vapaus barrikaadeilla-naisella.
http://gfx.aftonbladet-cdn.se/image/17125997/800/normal/506ee802afe7f/Eugene_Delacroix.jpg - kesääntyvä
Ei Shakiran kauneus mitenkään hälventynyt. Aika roisia tollainen muokkaus. Catherine D. on tosi kaunis olkoon perimänsä mistä kaukaa tahansa. Ja miksi vähätellä suomalaisia saamelaisilla tai venäläisillä. Ettei vaan tuo maahanmuuttopolitiikka kiehauttaisi.
- jopa.jotain
Joko siihen aikaan otettiin valokuvia? En ole tiennytkään ;)
Paloma.se.co kirjoitti:
Delacroixin maalaus? Tais olla kevättä ja soidinmenot päällä...mutta ei ole skandinaavin piirteitä eikä värejä vapaus barrikaadeilla-naisella.
http://gfx.aftonbladet-cdn.se/image/17125997/800/normal/506ee802afe7f/Eugene_Delacroix.jpg"Paloma.se.co"
Oikein.
Mutta minä kirjoitin rinnoista.
Myönnän, että sinä tunnet niitä paremmin :)
Tai sillee syvällisemmin.
-
Tolle kesä-feikille
Keskustelumme Paloman kanssa ei ole rotu- eikä muutenkaan elvistelyä.
Keskustelumme on puhtaasti kultturellinen.
-
Miten on Paloma?
Alkaisimmeko etsiä Suomen maalaus-taiteesta tummia kohtia?
Tai Ruotsalaisten.
Sillee patrioottisesti.
Ei lasketa mukaan taiteiliojoiden nuoruuden-aikaisia nais-koulutuksia ulko-
mailla.
Pekka Halonen ja talvimaisemalliset käkkärä-puut?
-
https://www.google.fi/search?q=pekka
halonen&biw=1172&bih=869&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiMjbnalrjL
AhUkLZoKHU2gCFkQiR4IggE#imgrc=yk4YVgZS6-0-pM:
H.hunksz kirjoitti:
"Paloma.se.co"
Oikein.
Mutta minä kirjoitin rinnoista.
Myönnän, että sinä tunnet niitä paremmin :)
Tai sillee syvällisemmin.
-
Tolle kesä-feikille
Keskustelumme Paloman kanssa ei ole rotu- eikä muutenkaan elvistelyä.
Keskustelumme on puhtaasti kultturellinen.
-
Miten on Paloma?
Alkaisimmeko etsiä Suomen maalaus-taiteesta tummia kohtia?
Tai Ruotsalaisten.
Sillee patrioottisesti.
Ei lasketa mukaan taiteiliojoiden nuoruuden-aikaisia nais-koulutuksia ulko-
mailla.
Pekka Halonen ja talvimaisemalliset käkkärä-puut?
-
https://www.google.fi/search?q=pekka
halonen&biw=1172&bih=869&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiMjbnalrjL
AhUkLZoKHU2gCFkQiR4IggE#imgrc=yk4YVgZS6-0-pM:
H.Oijoi...
...taiteilijoiden...
H.- Paloma.se.co
kesääntyvä kirjoitti:
Ei Shakiran kauneus mitenkään hälventynyt. Aika roisia tollainen muokkaus. Catherine D. on tosi kaunis olkoon perimänsä mistä kaukaa tahansa. Ja miksi vähätellä suomalaisia saamelaisilla tai venäläisillä. Ettei vaan tuo maahanmuuttopolitiikka kiehauttaisi.
Vähättelyä?
Nyt meni putrot ja talkkunat taas sekasin.. - kesääntyvä
Paloma.se.co kirjoitti:
Vähättelyä?
Nyt meni putrot ja talkkunat taas sekasin..No jaa, voihan sen talkkunan siihen puurokuppiin laittaa. Minä tulkitsin niin, että oli puhe ranskalaisista jotka näyttävät marokkolaisilta ja sitten kääntyikin puhe suomalaisten näyttävän venäläisiltä ja saamelaisilta. Ja Catherinesta tuli pimu.
"Minusta monet marokkolaiset näyttävät ranskalaisilta.
Ja monet suomalaiset saameilta ja venäläisiltä."
Ei se vaan haittaa, voihan se talkkuna olla hyvääkin .) - Paloma.se.co
kesääntyvä kirjoitti:
No jaa, voihan sen talkkunan siihen puurokuppiin laittaa. Minä tulkitsin niin, että oli puhe ranskalaisista jotka näyttävät marokkolaisilta ja sitten kääntyikin puhe suomalaisten näyttävän venäläisiltä ja saamelaisilta. Ja Catherinesta tuli pimu.
"Minusta monet marokkolaiset näyttävät ranskalaisilta.
Ja monet suomalaiset saameilta ja venäläisiltä."
Ei se vaan haittaa, voihan se talkkuna olla hyvääkin .)Silleen tulee juuri niitä uusia ja mielenkiintoisia sekoituksia eri fenotyypeistä. Koska Kaikissa nykyajan ihmisissä on sekä neandertal että cromagnon- geenejä. Nykyinen ihmisrotu on vain yksi: runsaasti paikallisia variaatioita jotka ovat reippaasti sekoittuneet toisiinsa sekä rauhanomaisen vapaan valinnan kautta, mutta myös sodilla ja valloitusretkillä. Vr. esim. Suomessakin esiintyvään ns. Genghis Khan- perimään (suurella osalla eurooppalaisia se on; peritty mongoolien valloitusretkiltä Euroopan rajoille).
Ja sitten toisekseen: ei kannata antaa pipon kiristää liikaa. Ota pois ja anna auringon paistaa. (Tää ei nyt ollut kauheen vakavasti tarkoitettua) - kesääntyvä
Paloma.se.co kirjoitti:
Silleen tulee juuri niitä uusia ja mielenkiintoisia sekoituksia eri fenotyypeistä. Koska Kaikissa nykyajan ihmisissä on sekä neandertal että cromagnon- geenejä. Nykyinen ihmisrotu on vain yksi: runsaasti paikallisia variaatioita jotka ovat reippaasti sekoittuneet toisiinsa sekä rauhanomaisen vapaan valinnan kautta, mutta myös sodilla ja valloitusretkillä. Vr. esim. Suomessakin esiintyvään ns. Genghis Khan- perimään (suurella osalla eurooppalaisia se on; peritty mongoolien valloitusretkiltä Euroopan rajoille).
Ja sitten toisekseen: ei kannata antaa pipon kiristää liikaa. Ota pois ja anna auringon paistaa. (Tää ei nyt ollut kauheen vakavasti tarkoitettua)Eipähän tuo pipo kiristä. Sen verran vaan että pimuttelu ei nyt oikein sopinut mun pirtaan. Ja kyllä mä olen darwinismini lukenut.
Oikein aurinkoista päivää Sinulle :) - kaimaliini
Piikkilankaa, piikkilankaa aina vaan..Ety neuvotteliat ei kykene muuhun kuin sulkemaan neuvottelun ulkopulelle..Liikuttavaa oli kun, pakolainen halusi pois digtatuurista Eu;hun..Alku jollekin suurelle, jossa ovat mukana..
- Paloma.se.co
http://www.canvaz.com/akseli/akseli-1.jpg
Suomalaisen miehen muotokuva?- eikö.totta
Oikein hyvä kuva, komea mies.
- Paloma.se.co
Tässä toinen photoshopattu neandertaalinainen...mulle tulee ainakin muutama ruotsalainen laulaja tai näyttelijä mieleen....
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/6b/8c/8e/6b8c8e42607394b4a43c9b3efdbafe12.jpg- ent.siivoojaparka
Aika paljon pitäisi photoshopata lisää taikka piirtää itse kuva, että tuosta saisi tyypillisen ruotsalaisen näköisen. "Ruotsalaisen" näköinen voisi olla. Liian pieni leuka ja liian korkeat poskipäät. Ruotsalaiselle on tyypillistä kasvoja hallitseva leuka.
Ketähän tuon näköisiä aitoruotsalaisia näyttelijöitä voisit mainita?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399277Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748153Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681645977William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542437Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62146Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821789Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201727Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81561Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921517Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411410