Onko tästä maasta viimeinenkin järjen valo sammunut? Vakavasti pohditaan kolmekymppisten elintasopakolaismiesten sijoittamista perusopetukseen lapsiemme joukkoon. HEI HALOO!!! Omat tyttäreni eivät sellaisessa koulussa ensi syksynä aloita.
soihdut sammuu
6
145
Vastaukset
- khglutfkjydrss
Tää surffareiden hyysääminen ampuu aika pahasti yli. Otetaan lisää väkeä makailemaan täydellä ylöspidolla ja laitetaan ne vielä koulunpenkille teinityttöjen viereen. Me kurjistuva työväenluokka ei tätä menoa enää kauaa katella.
- koulutusonhyvä
Ei niitä ole suunniteltu kouluun lasten joukkoon. Lehtijutussapuhuttiin omanryhmän perustamisesta satalinnaan. Hyvä että tänne jäävät koulutetaan.
- kgfghjkjhgfgvgfvg
Äitis eiku isis kouluttanu ne jo
- kiitoslestajuha
suomalaisten duunareiden,opiskelijoiden,eläkeläisten yms. on tingittävä elintasostaan,että SIPILÄN tänne kutsumat juhlapaikan hakijat saadaan elätettyä.
- fgfghjvcgdrhhgrr
Nii, onneks Sipilä ei osallistu latillakaan näitten elatukseen. Sipilän kymmenien miljoonien tulosta veroprosentti nolla.
- haistakaaaaa
Mun molemmat isoisät oli vuonna 1939 vastaanottokomiteas, eli VOK:ssa. Se kesti viitisen vuotta. Nyt maanpetturit myy Suomen ilmaseks. Täyttää maamme VOK:lla. Suomi on nykyään paskamaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94023Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423557Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922233Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1411878- 1321856
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee361776Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131429- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551206Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641145