Kommarit eivät onnistuneet 1918

vaan saivat itse kovan opetuksen. Eivätkä onnistu nytkään, uho riittää vain jollain Suomi24-roskapalstalla möykkäämiseen - nimettömänä.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

silloin olisi nämä punikkipellet pitänyt kaikki ottaa hengiltä. olisi vältytty myöhemmiltä ongelmiltakin, kun sitten jäi näitä kgb:n ja muitten perseen nuolijoita tänne.

ja 1960- sekä 1970-luvuilla pelkästään tonne itäblokkiin rähmällään olo aiheutti vaikka sitten edellisen laman siinä 1990-luvun alussa. pitää muistuttaa, että maamme maksaa sitä edelleen. neukkulan ollessa vielä oltiin maamme kaupallisessa toiminnassa vain siihen suuntaan; kun kyseinen järjestelmä kaatui mahdottomuuteensa loppui täälläkin talouden pyöriminen vuosiksi, kun huonolaatuiset sarkatakit ei kelvanneet minnekään toisaalle, missä ei 5-vuotisia suunnitelmia noudatettu.

ja ajatus siitä, että kurjuus jaetaan kaikille tasan on jo lähtökohtaisesti typerä! miksi kukaan tekisi töitä, jos saman saa tekemättä mitään? ihan sama, jos vaikka sähkö olisi ilmaista, niin viitsisikö sitä kukaan silloin säästää? sellainen ei vaan toimi, kuin korkeintaan typerysten idealistisissa puheissa. osalla vaan ei sillä tyhmyydellä ole mtn. rajaa ja aina joku haluaisi leikata jonkun toisen ahkeruudesta, jos on itse laiska paska.

Äänestä
  • Hyvä kommentti.

    Äänestä

Kaiken roskan takan ovat kommarit..tuhoaisivat Suomen jos voisivat, mutta eivät ikinä voi sitä tehdä!

Äänestä
  • kyseistä mallia haluavat kommarit ja demarit voisi laittaa vaikka laivaan sekä tonne pohjois-koreaan? pelkällä menolipulla. siellähän pitäisi olla jo valmiina heidän toiveunensa mallimaa...

    Äänestä

kommunismi on kiva atte---komea kommunsiti uros keten paavoarhinmäki saa suudelmani tanssilattialla.

Äänestä

Ja MTV3:lla keskustelee kaksi miestä ,jotka ovat omalta osaltaan myyneet ulkomaille omistuksiaan ja nyt ovat niin laittamassa suomea kuntoon ja moittivat kun ei köyhä kansa sitä ymmärrä miksi palkkoja pitää laskea.....

Äänestä

Suomen ovat tyhmyydessään ja ahneudessaan alas ajaneet 3 kpl viimeisiä oikeisto hallituksia. Jotka innolla nuolee eu-usa juutalaisten preikää.
- siis, vanhanen, katainen, tuppi. kepukokoomus, vihreät, Lisänä mitään ymmärtämätön sdp ja urpilainen.

Äänestä
  • Keskustan Esko Aho liitätti meidät EU:iin hamutessaan ökymaaisännille lisätukiaisia. Koska ollaan nettomaksaja, olisi tullut halvemmaksi antaa ne rahat suoraan jyväjemmareille sen sijaan, että nyt osa rahakuormasta menee muihin maihin ja vaan osa palaa. Kun kansallisia tukia vielä EU-tukien (40%) lisäksi 60% annetaan, kallis tukiaislysti on.

    Sitten demareiden Lipponen halusi meidät vielä euroon, kun ei muuten ollut kelpaava kaikkiin piireihin sekä oli saatava lisäkavereita. Saatiin maamme velkaantumaan ja iso osa tästä nykyisestä talousahdingosta aikaan. Vertaan vaan naapuriin Ruotsiin, joka pysyi ulkopuolella. Katsopa eroa julkisen velan kehitysennusteesta:

    http://img.yle.fi/uutiset/talous/article6798168.ece/ALTERNATES/w960/Julkinen%20velka%20graafi.png

    Että Keskusta ja Sdp hirtti tämän maan sekä oli syypää ongelmiin. Lisäniitin sai aikaan Sdp:n Urpilainen ottamalla lisää velkaa ja antamalla sen Kreikkaan sekä vielä pistämällä nimensä takauspapereihin.

    Joten oikaisen nyt vääristynyttä käsitystäsi; kyllä se punamulta on tämän maan ongelmiin saattanut. Joten kannattaa erityisesti sen vasemmistosektorin katsoa sinne omaan napaan.

    Mutta ilmeisesti ihmiset tykkää? Koska kannatusluvuissa Kepu ja Sdp taitaa parhaillaankin olla suurimmat. Joten joko tässä maassa asuu täysiä masokisteja taikka sitten suurinta osaa miellyttää edellä mainitut aikaansaannokset sekä lisää vaan tahdotaan samaa sarjaa?

    Äänestä

ISIS on suomen seuraava hallitus ja Allah sen pääministeri-

Äänestä

- kommareita ei juurikaan ole - silloin ku venäjällä oli juutalaisilla maanomistusoikeus kielletty ,siis ennen -18, se pääsi kukkiin siellä ,mutt ei siun kannata hermoilla siitä asiasta ,hyvin epätodenäköista ,että sama tilanne toistuu.

Äänestä

Voisiko ap laittaa nimensä esiin, olisi jotenkin uskottavampaa tuo sinun itkemisesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


antikomu kirjoitti:

vaan saivat itse kovan opetuksen. Eivätkä onnistu nytkään, uho riittää vain jollain Suomi24-roskapalstalla möykkäämiseen - nimettömänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu