Kun alkavat jakamaan yhä tiiviimmin samoja alustaratkaisuja ja rakennetta Porschen kanssa. Vihdoinkin Audilla mennyt jakeluun, että takaveto on se ajamisesta nauttivan valinta. Nyt voisin ehkä jopa rinkelikeulaa harkita, tai no en ehkä sittenkään, mutta hyvä uudistus silti oikeaan suuntaan ajamisen nautinnon kannalta.
Audilta tulossa takavetomalleja
11
<50
Vastaukset
- mersua_en_vaihda
Mersulla ajavat ovat aina tienneet, että takaveto on paras. Hyvä kuitenkin että rinkularimpulaan mieltyneille homoille on tulossa jotain hyvääkin tarjolle.
- Audistitorsenilla
Palstaa voitte vaihtaa,siihen riittää molemmilla rahat.
- Idiotismimalli
Tuo on suunnattu ilmeisesti asiakaskunnan laajentamiseen ja sporttisen imagon luomiseen, Nykyiset Audikuskit ovat niin kädettömiä ja eivät ymmärrä hyvän ajettavuudella päälle, että takavetomallit voisivat noidenkin tynnyrissä leivottujen Audi-Uunojen autonäkemyksiä laajentaa.
- loistokärry
Upeeta ei tarvi kuin asentaa kone taakse ja toisin perin, niin siittä tulee possu! Ja sitku viel lisää eteen kans vedon, sit se lamporziini!
- skodaAudi
Joo ja Skoda se Audi on jo kun etuvetoinen ja sama tekniikka
- Skodaporche
Tuleeko siinä olemaan Skodan takamoottori tekniikka.Lähtee hyvin viivasta.
- KyläLähtee
Audista ei saa Porschea tekemälläkään kuin unissanne. Porsche on ainut oikea jota ei voi kopioda ominaisuuksineen brändistä puhumattakaan, mutta onhan tuo positiivista kun valikoima lisääntyy.
- lfflfkfk
On jo aikakin!
- HiudiAntti
Audimiehethän ovat jo tottuneet tuuppaapaan toisiaan takaluukkuun.
- hienopeli
Joko taas??? Muistan sellaisen "porschen" halpisversion jostain -80 luvulta, joka oli kyhätty vissiin audi 80:n alustalle. Tyyppinumero on unohtunut. Oliko jo silloin suunniteltu lähinnä Suomen vientiversioksi?
- skoda130L
No eihän sinne perseeseen sovi kuin lättänä bokseri kurnuttamaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399297Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748202Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646053William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542467Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62167Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821799Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201744Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt91619Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921525Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411422