olla hiljaa ja tehdä niinkuin sä sanot?
No pitäiskö mun vaan
20
<50
Vastaukset
- miesmiestenmies
Niin just suu suppuun vaan.. minä vien ja ohjaan. Muistakin se!
- brummbrummpartystarter
Laita Popedaa koneeseen niinku ei mitään ja tossuihin vipinää, u know :)
- ymmärsinkö_väärin
Ei. Tasa-arvo pitää olla suhteessa.
- jyyyy
Eli sama kuin humppatansseissa mie vikisen ja mies vie.
- teetmitäteet
ei.
- Tavisvaan
Riippuu asiasta: jos olet aikeissa tehdä jotain hölmöä tai vahingoittaa itseäsi, kandeis varmaan tehdä, kuten toinen sanoo nyt. Miettiä ratkaisua. Mutta muutoin Suomi on vapaa maa ja sananvapaus on olemassa. Tietenkin joskus voi olla fiksua vain kuunnella. Eipäs kulu energiaa turhaan jahkailuunntai kinasteluun. Ja pah. Toivottavasti toimin itse, kuten neuvon. Ehkäs tunnet tapauksen ja tiedätkin, miten menetellä. Mutta sitten, jos vastassa on nyrkki ja hella, postu paikalla ja kauas ja hae apua. Tällaistaven olemkokenut itse, mutta jos pyydätkin tässä apua..... Kerro lisää.
- Neiennn
en todellakaan halua että olet mykkänä ja hiljaa, siihen asiaan toivoisin muutosta.
- YksMiesVaanNyt
Ei tietenkään, älä käsitä väärin:), m->n.
- mitäpitästehä
vaan miten????
- mykkäkoulu
Mykkänä oltu puolin ja toisin?
- mykkiä
Siltä vähän tuntuu.
- 2mykkä
mykkiä kirjoitti:
Siltä vähän tuntuu.
Mistähän mahtaa johtua?
- kerhoy
Sun pitää olla mies ja toimia. Ja pitää pääsi.
- anon_non
Mutku tykkään et kisus sais hetkittäin olla pientä draivia & dominanttia
- Eiharjalla
Eipä taida tietää mies, ettei mun luonne oo tullu vielä esille... Olen vasta vähän tunnustellu sua. : )
- muttavaintutulle
kisu kehrää ...
- Uppistuppis
Teeppä sitten niin kuin haluat, niin kun tähänkin saakka olet toiminut. Esitin kysymyksen vastattavaksi... Älä siellä viisastele!
- senverransanon
Älä ole mykkä jos haluat jotain yhteistä.
- tmiähelle
Kyllä sun pitäisi lopettaa se helvetin ininä ja kasvaa fantasioistas ulos.
- ykstyperänainen
Mikä pistää ihmisen kysymän edes tuollaista. Jokaisella on oikeus puhua ja tulla kuulluksi, jos joku sua kieltää niin käänny oikealle. Onko kenenkään pakko tanssia toisen pullon mukaan, sano sille suoraan se, ja ota hyvä ihminen itseäsi niskasta kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637