boxin ohjelmaoppaassa huomenta suomi alkaa 8:00

apuvaapua

Tallennan aina huomenta suomen,mutta on nykyään alkanut muka 8:00 ohjelmaoppaassa.On näköjään ensi viikonkin.Mihin voi valittaa?

2

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eawrs

      EPG:ssä on virhe. Sama virhe on täällä DNA kaapeli Helsinki. Iltapulussa on oikein 6.25-9.00.
      Laita boxin ajastinasetuksiin, että se tallentaa jatkuvasti joka arkipv tuona ajankohtana Mtv3, niin ei tarvitse EPG:n kanssa temppuilla.

      • Boottaa_vastaanotin

        http://tvopas.dna.fi/ näyttää ohjelmatiedot olevan oikein ja käsittääkseni sen tiedot poimitaan samasta tietokannasta kuin kaapeliverkon EPG.
        Olisiko syytä resetoida se digiboksi tai vastaanotin kunnolla irroittamalla sähköjohto hetkeksi seinästä ja antaa purkin käynnistyä rauhassa. Tämä virtajohdon irroitus on tarpeen siksi, että kun laite sammutetaan kaukosäätimellä, niin viritin jää usein valmiustilaan eikä se resetoidu muuten kunnolla. Jos EPG ei päivittynyt oikein, niin kanavien uudelleenhaku ja tarvittaessa tehdasasetusten palautus auttaa.
        Olen kaapeliverkon asiakkaana huomannut, että televisioiden ja digiboksien automaattiset ohjelmaoppaiden päivitykset eivät toimi kunnolla ja välillä sinne jää virheellisiä kanavatietoja roikkumaan. Kun boottaa purkin kunnolla ja hakee uudet kanavatiedot, niin tallennusten toimivuuskin paranee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      461
      3927
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1672
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1486
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1454
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1398
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1346
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1286
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1204
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1069
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      33
      1057
    Aihe