Kärsivällisyys palkitaan

Vähän yli 10v meni odotellessa, mutta syksyllä -70% on tosiasia. Silloin pistetään myyntivoitot käyttöön, todellinen luut kuppiin meininki on tulossa. Onnistuneiden asuntokauppojen jälkeen mennäänkin sitten vaimon kanssa wienerinleikkeelle, ja MINÄ MAKSAN!

BBBBBBBBUUUUUUUAHAHAHAHAHAA
U
AHA
H
AH
H
A
H
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä jo luulin, että olet saanut lainan loppuun maksetuksi ja syksystä alkaen asumiskulut alenevat 70 %. Tähän mennessä en nimittäin ole juuri muita 70 % rommauksia tavannutkaan.

Äänestä

10 vuotta on lyhyt aika. Olen seuraillut palstaa huomattavasti pitemmän aikaa. Olen vuokralla asuessani sijoittanut kaikki säästyneet rahani tuottavasti. Pystyn nyt helposti maksamaan kohonneen vuokrani ja aloitan juuri maksamaan toisen kerran asuntoani velattomaksi isännälle. Sata tonnia maksettuina vuokrina ei haittaa, saanhan uuden jääkaapin ihan vaan soittamalla.

Äänestä
  • Tuota helppoutta kyllä käy kateeksi. Minun ei tosin ole yli 10 vuoteen tarvinnut jääkaappia vaihtaa, mutta pakastimen jouduin taannoin ostamaan. Se maksoi yli 200 ja piti vielä itse kuljettaa kaupasta kotiin. Kaverillekin piti tarjota pullo kaljaa kantopalkkaa. Ja vain sadallatuhannella olisin välttynyt tästäkin vaivasta.

    Kohtahan jääkaappikin tietysti hajoaa ja taas menee satasia ihan hukkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuhnukuningas_25cm_penis kirjoitti:

Vähän yli 10v meni odotellessa, mutta syksyllä -70% on tosiasia. Silloin pistetään myyntivoitot käyttöön, todellinen luut kuppiin meininki on tulossa. Onnistuneiden asuntokauppojen jälkeen mennäänkin sitten vaimon kanssa wienerinleikkeelle, ja MINÄ MAKSAN!

BBBBBBBBUUUUUUUAHAHAHAHAHAA
U
AHA
H
AH
H
A
H

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu