Hänen käyttäytyminen ei pääty siihen että hänelle annetaan palautetta. Se vain ruokkii toimintaa lisää koska hän saa siitä lisää löylyä.
ainoa keino on olla reagoimatta hänen typeriin viesteihin jolloin hän joutuu hakemaan itselleen uuden kohteen. Tämä saa hänet tuntemaan raivoa sisällä kun häntä ei huomioida eikä hänen sekopäisyydet loukkaa ketään.
Kaikki normaalit ihmiset ymmärtävät että hänellä ei ole mitään fiksua sanottavaa (toimii teini-ikäisen tasolla) ja ainoan tyydytyksen saa elämään toisten pilkkaamisesta.
Unohtakaa palstahäirikkö
5
<50
Vastaukset
- Olaviako
Tarkoitatko avaaja Olavi Voittosta?
- sammaamielt
Tarkoitatko näit sak vastustajia
- Onhan_siitä
häiriköstä kuitenkin paljon hupia - sirkushuvia! - meille maailman aikoille oikeille Jumalalle kelpaavaisille uskovaisille. Uskomme kulta vain kirkastuu kun ympärillämme vaahtoaa raivoisa raateleva susi, joka ei kuitenkaan voi käydä meihin käsiksi, vaikka sillä niin haluttaisikin.
- todellahuvittaavaa
palstahäirikkö ei ikinä osallistu näihin keskusteluihin missä puhutaan asiaa. Hän osallistuu vain asiattomiin omiin keskusteluihin. Tämä siksi ettei hänellä ole mitään muuta tekemistä kuin kiusaamista mikä on kuin katsoisi pientä lasta jota itkettää kun häneltä vietiin tutti.
- Kyllähän_hän
joskus iskee pilkkakirveensä myös asiallisiin ketjuihin. Näin yöllä hänestä ei ole häiriötä, mutta heti aamulla klo 7.00 herättyään hän käy Jumalan lasten kimppuun jatkaen aina noin klo 22.30:een saakka, joskus hieman myöhempäänkin. Hänellä ei ole muuta elämää kuin tämä palsta. Parillekymmenelle muullekin palstalle (Turku, Oulu, Ylivieska, Raaha jne) hän laittaa pilkkaviestejä päivittäin, mutta tähän heinolalaiseen vanhapoikaeläkeläiseen Kalevi Laaksoon ollaan kaikilla palstoilla jo kyllästytty.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668