https://www.youtube.com/watch?v=m5NhFR7xfcM
Kuvissa myös Syyrialaisia sotalapsia
Juha: kaikki Juhat olisi voitu palauttaa!
2
110
Vastaukset
- hienoele
Tänään sääksjärven S-marketin pihassa keskellä päivää kaksi maahanmuuttajaa (arviolta lähi-idästä ja puhuivat erittäin huonosti suomea) kourivat ja ahdistelivat nuoria tyttöjä väkisin.
Tytöt selvisivät tällä kertaa ilman, että mitään pahempaa ehti sattua, koska paikalle sattui myös pari odinia. Tapamme mukaan ahdistelijat taltutettiin ja painettin maahan ja pelästyneet tytöt pääsivät irti ahdistelijoista. Tekijät yrittivät tehdä vastarintaa, mutta tajusivat lopettaa hyvinkin nopeasti.
Tilanteen nähnyt vanhempi rouva soitti poliisit paikalle korjaamaan pikkutyttöjen ahdistelijat talteen. Luovutimme tekijät poliisille ja saimme heiltä ison kiitoksen. On erittäin surullista , mutta näitä tapauksia tulee tapahtumaan enemmän kevättä ja kesää kohden.
Me Soldiers Of Odinit lupaamme puuttua jokaiseen tapaukseen jonka näämme ja kehoitamme jokaista ihmistä puuttumaan näihin oksettaviin tilanteisiin ja pitämään huolta lähimmäisistä. Kenenkään ei tarvitse suvaita minkäänlaista seksuaalista häirintää!
Lukuisat, sadat, ja jo tuhannet ihmiset hurraavat paraikaa Odinien toiminnalle ympäri sosiaalista mediaa, jolla saatiin estettyä mahdolliset raiskaukset saastaisten pakolaisten toimesta.
Kerrassaan hienoa toimintaa! - YYttt
No eihän tuo vielä mittää. Me täällä Kempeleessä parin kamun kanssa pistettiin K-marketin eessä nippuu Kempeleen kunnan palomiehet kun niillä oli jotenki kytevä katse ja me lähetettiin ne hoitoon jonnkki sairaalaan tai kytät vei, ei tiietä mihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285