Tilanne: Olen ahdistunut hänen kiinnostuksestaan kaivella asioitani. Yli puolitoista vuotta. Vaikka olenkin tajunnut hänen vannoneen joskus kostoa. Pyhimys, joka on todellisuudessa urkkija, jolla on 7 henkeä ja jonka näin pyörimässä asuintaloni ympäristössä punaisessa purkissa. Ei pidä luulla, pitää tietää; Ukrainan lahjakkuudet, hinkkaaminen, teinit. Mutta ei oikeaa kontekstiä, ei siten tietoakaan. Myöhemmin lisää urkintaa ja seurantaa, halua sekaantua itselleen kuulumattomiin asioihin, teennäisiä pahoitteluja, vihjailuja, herjausta. Päälaelleen kääntämistä, syytöksiä omien tekojen oikeuttamiseksi. Harhaisuutta. Edelleenkään ei oikeaa kokonaiskuvaa.
Katkera osuus: hän ei ole vain epävakaa, vaan yksinkertaisesti seinähullu kostonenkeli, joka kuvittelee itsestään liikoja, vaikka on lopulta vain nainen, jonka vain terapia pitää pystyssä. Minua ei kiinnosta kuinka siihen on tultu. Vaikka hän uhkaisi hypätä parvekkeelta, en olisi kiinnostunut.
Ratkaisu: Kolme kohtaa. 1) Hän korjaa pilaamansa ilmapiirin. 2) Hän ei ulota kiinnostustaan kauttani selville saamiinsa ihmisiin eikä jatka perätöntä, osin julkista vihjailuaan. 3) Nykyisistä laitteista luopuminen. Minä teen niin, ja hänen kannattaisi tehdä samoin, koska tällä hetkellä hänet löydettäisiin niin halutessani aivan liian helposti. Lain suojahan kuuluisi tosiasiassa minulle.
Merkiksi siitä, että hän on ymmärtänyt, palauttanut sen, minkä on vienyt, ja lopettanut kaikenlaisen kiinnostuksensa minua kohtaan, hän huolehtii siitä, että emme jatkossakaan kohtaa. Jos vahingossa näemme, hän ei katso minua kasvoihin eikä tervehdi. Näin tiedän, että meillä on yhteisymmärrys. Verrattain älykkäänä ihmisenä hän on varma siitä, että tiedän ja että tähän ratkaisuun hänen kannattaisi tarttua ja täyttää sen keskeiset kohdat, vieläpä melko nopeasti. Sen jälkeen olen valmis unohtamaan. Ennen sitä kuitenkin seuraan, kasvoiko hänelle selkäranka; yksinkertaisesti koska mitä häneen tulee: luottamus on hyvä mutta kontrolli parempi.
B. -> C.
Synkkä puoli
6
276
Vastaukset 6
- siismitä
En ymmärrä tekstisi tarkoitusta.
- Sekopäänpäästä
Selvästi jonkun mieleltään sairaan avautuminen, josta ei muut ymmärrä mitään.
Höpisevät täällä aivopierujaan, ei näiden tarkoitusta kannata miettiä,
jos tälläisiä tänne joskus ilmestyy. - Ohooho
Kannattasi alottajan hakeutua hoitoon mahdollisimman nopeesti???
- erittäinpelotavateksti
Erittäin pelottava teksti!!!!
- tsemppiielämään
Mitäköhän lääkärit tuumaisi tuosta aloituksesta.
- vittukupääsisjosusta
Ja jos se olet sinä J niin vittu kannattaisi taas vaan miettiä sitä vitun omaa käytöstä ja niitä 20 vuoden takaisia asioita ja sitä, että minusta selville saamasi asiat eivät TIETENKÄÄN kuulu sinulle ja kaikki mitä tiedät minusta olet käyttänyt hyväksesi ja tämä on totuus ja se on myös julkisesti nähtävissä, että sinä olet sen hyväksesi käyttänyt…. ja mitä vitun seurausta se sinä valvot, et ole poliisi, joka voisi ilman sanktiota sellaista tehdä. Sinä sait selville sen asian minusta mille minäkään en voi mitään ja kyllä olipa tietenkin herkkupaikka sinulle käyttää kyseinen asia hyväksesi ja sinullahan on julkinen työ ja kun kerrot jotain noin nyyhkyä, niin saat valitettavasti sänkyseuraa ja jopa lapsen mikä on siis ainoastaan minun ansiotani että sinä edes selvisit siitä paskasta….20 vuotta sitten ja mä en lopeta koska sä olet käyttänyt sen asian hyväkseen, minkä sä sait tietää minusta ja mikä ei sinulle kuulunut milloinkaan. mutta ei, mielummin mä hankin lähestymiskiellon sulle ettei me nyt vähään aikaan törmätä, koska sä olet vähän paska jätkä. Ja kun mä menen kertomaan susta niin kiltisti se kielto susta sitten kirjoitetaan. ja joo sinne jää merkintä sinne papereihin että sä olet väkivaltainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21796Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha528737- 67661
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561