karhunkierros kesäkuun alussa

karhunlentunen

onko rospuutto jo ohi kesäkuun alkupäivinä? vai pitääkö ottaa kumikengät mukaan

2

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilpe

      Itse kaksi kertaa kävelleenä, tosin myöhemmin kesällä, voin vakaasti suositella korkeita vaelluskenkiä (Gore-Tex). Ne pitävät hyvin vettä ja ovat mukavat jalassa. Muista käsitellä kengät jollain kengänhoitoaineella. Kun nyt kerran aloitin niin voinen varmaan antaa toisenkin hyvän vinkin? Kannattaa vaihtaa sukkia tunnin tai kahden välein, niin etteivät jalat pääse hikoamaan, mikä taas ehkäisee rakkojen syntymistä. Yhdet jalassa ja parit kolmet kuivumassa rinkan naruissa.
      Mukavaa vaellusta!

    • GummiUkkeli

      Ei ole paikkaa, aikaa, kaupunkia eikä ilmasto-olosuhdetta, johon ei voi suositella kumikenkää alussukalla ja sen päälle 1-2 villasukaa. Luonnottomat pfc-yhdisteitä tursuavat vaelluskengät pilaavat ilmaston lisäksi fiiliksen. Vetasehan gummit jalkaan. Voi mennä myös ravintolaan siellä päin mainitut jalassa. Sen verran on rospuutto Kuusamossa aina, että puukkokin voi heilua lonkalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      92
      4540
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      233
      1764
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1440
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1140
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1085
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1060
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1039
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      144
      1001
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      109
      988
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      954
    Aihe