Koskaan ei pitäisi jättää pikkulapsia ja rakkia keskenään. Mitähän tuossakin tapahtunut, hukkuneet kuitenkin.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001137461.html
Rakki hukutti lapsen
21
<50
Vastaukset
- fyufyuuyf
Okei, tein ilmoituksen ylläpidolle, koska tää on aihe, mitä ei pitäisi edes mielisairaan narsistitrollin alkaa hyväksikäyttämään. Jotain aivojen käyttöä kiitos.
Vaikka olisit miten keskitasoa tyhmempi, osannet sen verran ajatella, että nyt on vähän huono vitsi. Häpeä!- 16319
"Okei, tein ilmoituksen ylläpidolle, koska..."
- Teit kuule aivan oikein. Ellet sinä olisi ehtinyt ensin, sen olsisin minä tehnyt. Mikä aivovamma voi saada tuollaista aikaan mitä aloittaja nyt esittää? Käsittämättömän törkeää! - Opi.palstan.tavat
No Miten kävi?
- VoihanSe
olla, että tyttö on mennyt veteen ja koira on yrittänyt pelastaa sitä hukkumasta. Tyttö tarttunut paniikissa koiraan ja molemmat ovat hukkuneet. Yleensä koirat osaavat uida jo heti synnynnäisesti, toisin kuin ihmislapset. Ei tästä nyt koiraa voi syyttää, vaan sitä, että lapsia uimataidottomia lapsia pitää vahtia veden läheisyydessä.
- Kdndnndms
Noin minäkin voisin kuvitella tuon tapahtuneen. Koiranpentuja saa yleensä ihan opettaa, ettei ne tule "pelastamaan" kun lähtee uimaan. Koira ranteessa repimässä kohti rantaa kun ei sitä uimista ainakaan helpota.
- vahtikaapieniälapsia
Pikkulasta, ei saa koskaan jättää valvomatta.Ei pieni lapsi, muutaman vuoden ikäinen, ymmärrä vaaroja.Surullinen tapaus, niin turha, ja estettävissä.Kun lapsia pitää vaan aikuisten vahtia jatkuvasti.
- paremminkinnäin
Rakki karannut ja lapsi lähtenyt seuraamaan, juossut joen rantaan ja jyrkältä penkereeltä tyttö luisunut veteen, rakki voinut mennä perässä tai edellä. Jos ollut hihnassa voinut kiskaista tytön nurin.
- HyppääRakki
Rakin raatojen kasvattajat tässäkin ketjussa... aivan hukassa ! Rakkiin liittyvä tunne-elämä on häiriköityneen ämmän tunne elämää....epärealistista mökellystä, likaista, paskaista "koulutusta".... pysyisitte vain koulutuskentällä ettekä tulisi ulisemaan rakkienne kanssa näihin ikäviin vahingollisiin surmiin.... jotka rakin raato on aiheuttanut... tosin ymmärtämättömyyttään.
- ahdistusnäkyy
Toivottavsti sinäkin saat tarvitsemaasi apua.Ei oo kaikki ihan hyvin....
- YhäTurha
syyttää koiraa. Ei koira ole mikään lapsenvahti. Vanhempien pitäisi olla tarkempia, jos vesistö noinkin lähellä.
- G2NM6
"Koskaan ei pitäisi jättää pikkulapsia ja"
- Eikö? Luepas tuo: http://www.iltalehti.fi/fiidifi/201603140141030_fd.shtml- niiinjuuri
Yhden "pelastavat" ja kymmenen tappavat, raatelemalla, aiheuttamalla tappavan taudin, tulipalon tai jotain muuta.
- Grimmin.sadut
Olen nähnyt paljonkin tapauksia, joissa pikkulapsi jätetään yksin koiran "vahdittavaksi". Suomalaisten naisten ymmärrys eläimistä on ihan Satukirja-tasolla.
- dirlanda
Emme tiedä miten tämä tapahtui.Jostain syystä vesistöt vetävät lapsia puoleensa,tuskin koiralla on tässä osuutta.Elämä on päättynyt turhaan,emmekä voi muuta kuin kunnioittaa perheen surua.
- vanhempien-vika
Vanhemmille heti linnaa heitteille jätöstä sillä todella törkeä teko vanhemmilta. Oikeusvaltiossa Amerikassa olisi molemmat jo pidätetty osottamaan 20 vuoden tuomiota.
- 00000000i
keksikää joku muu aihe.
- säälialoittajaa
Kaikkea sitä kuuleekin, tai tässä tapauksessa lukeekin. Väitä nyt vielä, että kyseinen koira on suunnitellut tekoa jo pitkän aikaa. Niin voidaan puhua tapausta murhana.
Voi helvetti tosiaan, ei vissiin ole aloittajalle kukaan opettanut, että kaikkea ei tarvi eikä aina kannatakaan tuoda julkisesti ilmi, mitä siellä korvien välissä liikkuu.
Luulisi kyseisellä perheellä olevan muutenkin jo paha olla, sitten huudellaan vielä tällaisia asioita pitkin poikin.- opiksimuille
Pitäkää ne rakkinne kiinni.
- opiksiVainSinulle
opiksimuille kirjoitti:
Pitäkää ne rakkinne kiinni.
Pidä sinä ääliö itse suusi kiinni !
- niinppä
Rakkihullujen mielestä lapset pitäisi olla hihnassa ja rakit vapaina.
- nelääkkeet
niinppä kirjoitti:
Rakkihullujen mielestä lapset pitäisi olla hihnassa ja rakit vapaina.
Mene jo lopultakin hoitoon.
Onneksesi mielenvikaiset ajatuksesi koskevat koiria, eivätkä vääräuskoisia tai väärällä pigmentillä siunattuja ihmisiä.
Tosin reuhaat myös "niilläkin" palstoilla... stnan trollipelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."382091Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1701858- 1151289
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711130- 91885
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli71845Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki43826Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.77805Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347931763- 54681