3v narttukoira on ollut nyt pari viimeistä viikkoa jotenkin alakuloinen ja väsynyt. Yleensä nousee kopistaan katsomaan kun autoja/ihmisiä tulee pihaan tai ulos talosta, mutta nyt katsoo vain kopin luukusta. Ruokaakin saa houkutella syömään ja nyt onkin jättänyt kuivaraksut syömättä monenmonta päivää.
Lenkille lähtee pirteänä ja jo nähdessään valjaat tulee iloisena venyttelemään ja heiluttelemaan häntää.
Lenkin jälkeen tarhaan meno onnistuu ongelmitta, menee tyytyväisenä ja jää tyytyväisenä (ei vingu, yritä päästä pois tms).
Voiko olla kyse valeraskaudesta? Juoksut olivat joulun ja uuden vuoden aikaan eli reilu 2kk sitten. Pesänrakennusviettiä voi olla mutta hankala sanoa kun en ole koiran kanssa joka hetki. Nyt kun tyttö on sisällä tämän illan niin kävi eteiseen nukkumaan ja kun sai luvan liikkua talossa, meni sängyn alle ja siellä se nytkin makoilee.
Soitan ehdottomasti eläinlääkärille jos tilanne ei ala muuttumaan, mutta helpottaisi kuulla onko muilla ollut vastaavaa?
alakuloinen narttukoira(?)
huolestunutomistaja
1
<50
Vastaukset
- Närenäre
Dorwest herbs vadelmauute auttoi meillä tuohon pulmaan. Jos kuumetta alkaa tulla niin ell saa helpotusta pahimpuin oireisiin. Tietenkin leikautusta on hyvä harkita jos ei jalostukseen ole menossa jää turha stressi pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322953- 61341
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201296Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701171- 441129
- 371001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38991Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133947- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36867