Rakastan sua <3
Luotan sinuun
TiesitAlustaAsti
37<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Tunne ei ole molemminpuolinen, valitettavasti. En ole häneen koskaan luottanut...
"Luottava ihminen uskoo, että luottamuksen kohde ei halua hänelle pahaa, vaan tarkoittaa hyvää. Jos ihminen epäilee toisen moraalia ja aikeita, luottamusta ei synny."
"Lyhin tie luottamukseen on käyttäytyä luotettavasti ja olla luottamuksen arvoinen. "
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luottamus
Minä en valitettavasti oikein luota häneen... haluaisin, mutta en pysty,
mitä luulet, että töissä jatkunut on vaikuttanut kyseessä olevan ihmisen luottamukseen
älä ole tekemisissä sellasen kanssa,luuletko että minä en lemppaa arveluttavat ihmiset elämästäni?Löyhä moraaliset,seläntakana paskaa puhuvat
tunnistus oikosulku. Virhe tunnistus. Järjestelmävirhe. error error. virhe. Tilt. tilt. valitse uusi tunnistuskohde tai paina äkkiä resetoi nappia. Järjestelmä virhe. Eror error tilt tilt. Paina resetointi nappia. aikaa järjestelmän tuhoutumiseen 10 sekunttia. Error error. 10... 9....8... 7.... 6... 5.... 4....
Tämä on enemmänkin sitä että hänen teot ovat olleet sellaisia joiden tarkoitusperät vaikuttaa pahan tahtoisilta.
Epäilen häntä erittäin ilkeäksi ihmiseksi jolla on hyvin kieroutunut mieli ja valheellinen kaksinaamainen elämäntyyli ja löysä moraali. Pelkään häntä... hän tuntuu minulle uhalta joka pitää eliminoida ja eristää kauaksi läheisyydestäni jottei tuhoa minua.
Eli lyhyesti en luota häneen.. epäilykseni hänen suhteen ovat että hän on kaikkea muuta kuin turvallinen, luotettava ja hyvä.
(järjestelmän häiriötila... tilt tilt. error error.... 3......2....)
Niinpä, lyhin tie luottamukseen, se ei vain aina toimi: 1)kuinka monta kertaa hän "kiltti", jonka tarkoitus ei ole ollut loukata, on valehdellut valkoisia, eikä kertonut rehellisesti, kuinka asioiden laita on, mutta kuitenkin puhunut myöhemmin itsensä pussiin ja totuus onkin tullut ilmi. 2) Kuinka monta kertaa hän on luvannut ja lupaus ei olekaan pitänyt ja 3) Kuinka monta kertaa hän on itsensä kanssa ristiriidassa siitä ettei itse kykenekään luottamaan toiseen, kun se luottamus itseenkin tökkii jo pahasti omien valheiden vuoksi. Jos joku itsensä tällaiseksi tunnistaa, niin kannattaa opetella olemaan rehellinen itsensä kanssa. Eli tekemään kuten sanoo, pysymään niissä lupauksissa tai edes kertomaan rehellisesti sen asioiden todellisen laidan, jos lupaustaan ei pystykään toteuttamaan, niin sitä kautta saa takaisin sen luottamuksen myös itseään kohtaan. Helppoahan se on se valehtelu, mutta ei vaan tee hyvää luottamukselle. Jos haluatte saada suhteenne onnistumaan ja toimimaan, niin olkaa mieluummin rehellisiä alusta alkaen.
Luottamus?
Luotan, ettei Texasin Pekka tee ikinä TAHALLAAN mitään pahaa tai katalaa minulle eikä juuri kenellekään muullekaan. (Hän saattaa piikitellä kevyesti ihmisiä, mutta mikään kiusaaja ko. henkilö hän ei ole.)
Tämä laittoi ajattelemaan.
http://3.bp.blogspot.com/-Ay-mSWVNFWA/VFUJ5xMSnnI/AAAAAAAAHug/LXA8oEAwfys/s1600/luottamus.jpg
ihana ajatus
Aha. Mää en rakasta enkä varsinkaan luota!
Älä luota kehenkään kuten kettu Mulder sanoi siis oikeasti en tiedä tällä hetkellä mitä kenenkin pitäisi tehdä?
omaan häneeni, vaikka mutkia matkassa onkin ollut ja rakastankin tietty. Toivottavasti hän tietää sen.
Ei luottamusta pidä vaatia tuntemattomilta. Luottamus syntyy vuorovaikutuksessa. Lähtökohtaisesti luotamme noin varovaisesti ihmisiin, mutta harvoinhan me paljastamme sellaista, jossa luottamus koetellaan. Joka tapauksessa elämä opettaa.
Palstalla ei ole luottamusta. Ap heittää luottamuksensa kaikkien saataville ja kohta kaikki luotamme häneen.
Palstalla luottamusmies.
. Ottakaa yhteyttä tuohon mieheen/naiseen. Luottamus on suuri ja hän rakastaa sinua.
Rakkauden ehto numero yksi!
Palsta on kaiken a ja o.
Minäkin luotan ja rakastan <3 sinua.
Umpi tyhmä ja se on todistettu nyt
aloitus voi olla ihan yhtä hyvin miehen.
Tullut todistettua pelkästään vastanneen miehen oma tyhmyys ja ilkeys.
jujuuu
Jep. Aloitus on mieheltä.
Hyvää huomenta sinulle. <3
Hyvää huomenta myös sinulle..❤
Hyvää huomenta sinullekin.<3
Ihana aamu meille jotka..
Aina nämä kauniitkin viestit kääntyvät palstalla...ihmiset alkavat haukkumaan toisiaan.
Käsittämätöntä touhua.
Aina pitää olla hieman varautunut. Putoaa korkealta jos pettyy ja on luottanut liikaa.
Vai sokeaa luottamusta vailla luotettavaa tietoa?
Luota vaan mäkin suhun elina <3
Minä katsoin omaan sydämeeni, peilin kautta katsoin omaan sieluuni ja arvaatteko mitä siellä näkyi? S-kirjain ja E-kirjain ja ihan selvä sydän jossa oli kahdesta säröstä tehty yksi kokonainen. Vanha "tatska", siellä ihan pohjalla. Sielun peräperäperäkammarin perälaudan alla.... Hihi hi kaikkea sitä on kun vain katsoo. Mietin aika pitkään että uskallanko katsoa mutta sitten uskalsin. Olen oudolla tapaa iloinen että on jotain sisältöä. 7G ulottuvuus mielen syöväreihin.
Luottamus vahvistuu ajan kuluessa jos on vahvistuakseen. Mistä sen sitten voi tietää, onko toinen luotettava? Mä tiedän sen siitä omalla kohdallani että olemme jakaneet paljonkin luottamuksellisia asioita keskenämme. Puntarissa on molempien luottamus. En myöskään usko että hänellä olisi mitään syytä haluta minulle mitään pahaa. Ja näistä samoista syistä hän voi luottaa minuun. Yleisesti ottaen luotan hyvin harvaan, mutta kun luotan, luotan täysillä.
En tiennyt