Aston Villa kärsii pahasta keskinkertaisuudesta. Yrittivät ostaa Beattien, mutta ei onnistunut. Näytti vähän jo siltä että Villa nousis taistelemaan tosissaan Uefa-cup paikasta, mutta veto loppui kesken. Katsojistakin on puutetta eli melkoinen taifuuni on vellonut jo monta vuotta Aston Villan yllä. Mutta kaikesta huolimatta Aston Villa pysyy suosikkijuokkueenani, jo vuodesta 1993.
Aston Villa
Alik. Kine
3473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Puhut asiaa. Kärsin itse samaisesta Villa-oireyhtymästä. Ollaan olevinamme suurseura, vaikkei pyttyjä ole tullut yli 20 vuoteen ( en siis noteeraa liigacuppeja .) Mikään ei tule muuttumaan niin kauan kun 80 v. puheenjohtaja Doug Ellis, alias Deadly Doug, on seurassa. Hän ei vaan anna managereille kunnon työkaluja. Yksi toisensa jälkeen managerit kypsyvät Ellisin diktaattorivaltaan ja lähtevät muualle, jollei Doug ehdi jo sitä ennen antaa kenkää. Viimeisin esimerkki oli Beattien kauppa, joka tökkäsi yllättäen Beattien ja Ellisin palkkaneuvotteluihin. Ja voi kuvitella O´Learyn ajatuksia tässä vaiheessa kun mies on tavoitellut pelaajaa viime kesästä asti. Veikkaan että tällä menolla manageri vaihtaa maisemaa vuoden 2005 aikana. Toivottavasti kuitenkaan ei.
Miehistön kokoon ja tasoon nähden kausi on ollut kuitenkin tyydyttävä. Nyt vaan pitäisi saada kurssi käännettyä taas ylöspäin!
Aston Villa oli just hyvä sillon ku siel pelas Peter Schmeichel. On se vieläki iha hyvä mut sillon viel parempi. Kyllä ne siitä nousee.
Kyllä Nassen parhaat päivät tais kuitenkin olla eräässä toisessa, nimeltä mainitsemattomassa seurassa... Olihan se vielä Villa-aikoinakin ihan paikkansa täyttävä mokke. Parhaiten jäi Villapaidassa mieleen se, kun Schmeichel teki maalin. Pelitilanteessa. Jalalla!! Moniko muu mokke on pystynyt samaan!?