Saab on sitoutunut uusiin sähköautojen ja muiden kulkuneuvojen energia ratkaisuihin.
http://saab.com/stories/stories-of-innovation/revibeenergy/
Saab on aina askeleen edellä.
Saab kehittää uusia ratkaisuja
33
84
Vastaukset
- saab-griffin
Tuohan on mielenkiintoinen laite akkujen lataamiseen. Kaikkee se Saab keksiikin. Varsin innotiivistä.
- KalleVI
Voiko tällä keksinnöllä ladata myös sähköauton akkuja, häh ?
- Kalevboy
Kyllä voi ladata akkuja, varsinkin puhelimen akkuja.
- 900c
Vieläkö keksisivät tavan alkaa valmistaa autoja uudestaan.
- BioPoweristi
Paljon pahempaa on luvassa. Volvo pärkkele havittelee Saabia, tämä on jo lopun alkua. Saabista ei saa traktoria tekemälläkään. Ei etes kiinalaiset.
http://www.saabsunited.com/2016/03/geely-to-announce-a-sub-volvo-swedish-brand.html - BioPoweristi
Vai on Volvokin herännyt ja himoitsee lähimmäisen omaisuutta. Ympäri käydään yhteen tullaan.
- Pärkkeleite
BioPoweristi kirjoitti:
Paljon pahempaa on luvassa. Volvo pärkkele havittelee Saabia, tämä on jo lopun alkua. Saabista ei saa traktoria tekemälläkään. Ei etes kiinalaiset.
http://www.saabsunited.com/2016/03/geely-to-announce-a-sub-volvo-swedish-brand.htmlPärkkeleen Volvo !
- Ödmmlspö
Ei pyörää tarvii uutelleen keksii. Saab Trollhättan on yksi moderneimmista tehtaista koko automaailmassa.
- Saabbisti
Ja edelleen siellä suunnitellaan ja valmistetaan Saab henkilöautoja.
- Volvo9-3Turbo
Saabia ei ole olemassakaan ! Uskokaa jo !
www.saab.com
Tämä ei ole Saab vaan se on Saab !- Ödrääwä
Saab = Saab
- saabistikin
????
- Trollaajarajantakkaa
Onko Saab todellakin Saab. Joku nuija ja tosi nuija puhui Ladasta?
- Saaabbisti
http://nordicwheels.de/cevt-ab-waechst-weiter/
Saab Phoenix alustan suunnitteli tää Matsin porukka.- Saaabbisti
Fägerhag ist ein Glücksgriff für Geely und Volvo. In Trollhättan entwickelte er die modulare Phoenix Plattform für Saab. Das wertvolle Wissen nahm er mit zu CEVT. Daraus entstand, als Weiterentwicklung der Arbeit bei Saab, die CMA Plattform.
- VolvoGeely
Eli Geely havittelee Volvon todellista luxus brändiä. Kyllähän Saab siihen soveltuisi ihan nykyisella mallistollaan.
- BioPoweristi
Jaa että Volvon yläpuolelle uusi brändi joka kilpailisi Porschen kanssa. No miksei !
- Saabbisti
Saab on frontrunner eli edelläjuoksija, joka keksii ja kokeilee uudet ratkaisut. Tuleva sähköauto on vallankumouksellinen, yhdellä lataulsella ja yhdellä vara-akulla pääsee yhteensä 1000 km. Repikää siittä !
- Volvonisti
Että molemmat Ruotsin upeat autobrändit samaan yhtiöön. Volvo kisaa VW kanssa ja Saab kisaa Porschen kanssa. Näinhän se menee.
- Ex-VW
Taitaa olla toisinpäin, Volvo on se luxus ja Saab taas se karvalakki kulkine.
- Saab-9-3-cabriolet
Vaikka Saab ei ole edes olemassakaan niin se kehittää uusia ratkaisuja. Melkoinen saavutus.
- saabbisti
Vielä suurempi saavutus on se, että joku hörhö luulee Saabin edelleen tekevän yhtään mitään. Normaali järjellä varustettu kuitenkin tietää, ettei Saabia ole ollut enää vuosiin.
- JakeWirtanenUSA
Ai jaa .... vissiin niiltä on unohtunut vanhan Saab nettisivun siivoaminen kun tämmösiä sivuja putkahtee esiin
http://saab.com/stories/stories-of-innovation/revibeenergy/ - Saaabbisti
Saabia ei ole eikä siten myös minkäänlaisia nettisivuja.
- JoensuunPentti
Onk toi nettisivu joku vitun vanha ?
- JAS1000
Saab on enää lentokoneena, hyvänä sellaisena ja hyvä niin.
- Pröööt
Ei ole mitään Saabia on vain Lada.
- Pröööt
Minä ajelen edelleen Saabilla vaikka sitä ei enää ole edes olemassa. Saabisteille kuitenkin kaikki on mahdollista.
- Strategiauudistus
Saab on tehnyt uuden merkittävän yhteistyösopimuksen.
http://www.saabsunited.com
Saab on jälleen keulilla hyvien yhtiökumppaneiden kanssa. - Saaabbisti
Vapaakytkin oli mielenkiintoinen ja hyvä ratkaisu, jota Saab käytti aikoinaan. Miksiköhän sitä ei käytetä nykyään ?
- täyttä-kuraa
Mitä vit.. se persiilleen mennyt autotehdas kehittää. Ei mitään..... Eihän se tainnut kelvata edes Kiinalaisille kun oli niin sikamaisen huono auto loppuaikoinaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset25217397Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18012368Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706150MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny214975Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694965Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.314074Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta953652Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja323647NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun413151Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463119