"Ilmainen Nokian puhelin" -ketjukirje on HOAX!

Älkää lähettäkö eteenpäin

Jostain syystä kauan sitten uutisissakin vitsiksi mainittu "Voit saada NOKIA WAP puhelimen" -kiertokirje on taas lähtenyt kiertämään eikä jengi tunnu tajuavan ettei mitään ilmaista puhelinta ole tarjolla. Eli jos saat viestin:

Onko sulla tarve vaihtaa matkapuhelinta ?? Jos on -
tässä
tilaisuutesi !! Nokia testaa ' PUSKARADION ' TEHOKKUUTTA
TUOTTEIDENSA MARKKINOINNISSA. Palkaksi vaivannäöstäsi
saat
ilmaisen matkapuhelimen !!

Jos lähetät VIESTIN edelleen KYMMENELLE henkilölle saat
NOKIA 6210 puhelimen !

Jos lähetät VIESTIN edelleen kahdelle KYMMENELLE
henkilölle saat NOKIA WAP puhelimen !

ÄLÄ UNOHDA lähettää viestiä: [email protected]
Ilmainen puhelimesi lähetään sinulle parin viikon sisällä ;

NOKIA pitää yhteyttä sinuun sähköpostilla !!



Ei kannata lähettää sitä eteenpäin. Nokialla ei ole töissä Anna Swelan nimistä ihmistä etkä tule saamaan ilmaista puhelinta. Ainoastaan tukit sähköpostipalvelimia.


Olin juuri lomalla 5 päivää ja inboxissa odotti 4 moista viestiä, huokaus. Miten helposti ihmiset meneekään lankaan.

1

846

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koko rahalla

      yks nuorehko mies lähetti ko.viestiketjun, sain samalla läjän minulle tuntemattomien henkilöiden sähköpostiosoitteita.
      Suomalaisten järjenköyhyyttä ei todellakaan voi olla ihmettelemättä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1254
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1168
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1035
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      70
      872
    6. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      869
    7. 129
      867
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      776
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      45
      763
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      395
      753
    Aihe