Haluan kuolla

enjaksaenää

Minua ei tarvita, olen viallinen. Päässäni pyörii vain se kuinka vihaan itseäni. En ole enää onnellinen :(
Haluan olla normaali ja tavallinen. Olen tosi lyhyt ja haluan olla laihempi, olen mielestäni läski. En halua että kylkiluuni ovat ulkonevat, en kestä enää pihtipolviani. En jaksa tätä astmaa, haluan normaalit ranteet. En jaksa sitä että kärsin turpoamisesta. Etuhampaani ovat katkenneet ja posliinia. Olen ruma. Olen niin ruma. Silmäni ovat kamalat, samoin hampaani, nenäni ja korvani. Haluan olla laihempi mutta laihdutus ei onnistu. En hymyile, hampaani ovat kamalat. Sormeni rumat, suoneni näkyvät vahvasti. Jalkani ovat rumat.
Koen olevani rumin ihminen täällä. Inhoan jopa ääntäni.

Siis en jaksa tätä enää. En jaksa tätä kärsimistä koska olen liiankin erilainen, haluan olla normaali ja kaunis teini.

En tiedä kauanko jaksan enää :(

14

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalaajakasviksia

      Hei, joku oli ehtinyt laittaa epäasiallisen vastauksen viestiisi. Olen ilmoittanut siitä ylläpidolle. Toivottavasti viesti poistetaan!

      Muistathan, että ulkonäköasia on aina mielipideasia. Maailmassa on 7 miljardia ihmistä - ja onneksi kaikki ovat erilaisia, mutta saman arvoisia!

      Olet rohkea, kun tuot ajatuksiasi julki. Se on vahvuutta, jota sinussa on. Suomi24:ssä viesteihin tulee monenlaisia kommentteja. Osa niistä voi aiheuttaa pahaa mieltä. Olisiko parempi, jos keskusteleisit mieltä painavista asioista vaikkapa jonkun luotettavan läheisen, ammattilaisen tms. kanssa.

      Muista, että minä ja moni muu viestisi lukija olemme läheisiäsi. Haluamme, että sinulla on kaikki hyvin! Toivon, että kevät tuo sinulle monta aihetta iloon.

      Olen itse kokenut joskus alakuloisuutta. Siihen parasta lääkettä ovat olleet liikkuminen, luontoharrastus, hyvä terveellinen ruoka (paljon kalaa ja kasviksia!) sekä sosiaalinen kanssakäyminen läheisten kanssa. Olen aloittanut uusia harrastuksia, joissa olen kokenut voimaantumista!

      HYVÄÄ KEVÄÄN KATKOA SINULLE & KAIKILLE LUKIJOILLE!

      • hauskaheebo

        Oot aika tylsä heebo


      • Kalaajakasviksia

        Myönnetään :) T. Kalaajakasviksia


    • Hei

      Nimimerkki Kalaajakasviksia vastasi ihanasti sinulle. Tahtoisin yhtyä hänen rohkaisevaan näkökantaansa.
      En tiedä onko elämässäsi tapahtunut jotain joka on saanut sinut yhtäkkiä tuntemaan itsesi huonoksi. Tiedän ettei siitä olotilasta noin vaan pääse eroon. Tarvitset apua ja hoivaa, jotta alkaisit nähdä itsesi positiivisemmassa valossa. Onko lähelläsi ketään luotettavaa ja lämminsydämistä aikuista jolle voisit uskoutua? Myös kouluterkkari tai joku ihana ope voi hyvin olla sellainen ihminen. Jos sinulla on kontakteja omaan kotiseurakuntaasi, voit rohkeasti kääntyä papin tai nuorisonohjaajan puoleen.

      Olisi tärkeää, että voisit erottaa tunteet siitä mikä oikeasti on faktaa. Se että tunnet olevasi maailman rumin ja viallisin olento, ei vielä tarkoita, että asia oikeasti olisi niin. Se on tunne joka kertoo siitä, ettei välitä itsestäsi. Koet olevasi turha ja tarpeeton. Tällaisista oloista on mahdollista päästä eroon. Sinun on mahdollista nähdä vielä itsesi kauniina ja kivana ihmisenä. Koska sitä sinä olet, vaikket vielä näe sitä.

      Lämmöllä,
      Pappi Elisabet

    • dfbcv

      tiiätkö mitä? KUKAAN EI PIDÄ ITSEÄÄN KAUNIINA!!!! Get over yourself.

      • Paitsi minä


      • tosi_on

        Mää oom paras!


      • Kyl mä ny tiedän näyttäväni hyvältä :D


      • Poika-01 kirjoitti:

        Kyl mä ny tiedän näyttäväni hyvältä :D

        Haha
        SINÄ😂😂
        Hankit vaan pikkutyttöjen kikkejä ja oot muutenkin epätoivoinen


      • yeptruedat

        Kai nyt pikkupojat saa pikkutyttöjek kikkejä kysellä.


    • oonmikäoon

      Hei älähän nyt noin soimaa itseäsi,kukaan ei ole täydellinen.Nekin jotka ulkoisesti näyttävät kauniilta niin voin sanoa että voivat sairastaa tautia josta kärsivät ja sitä ei näy ulospäin.Ei kannata keskittyä niihin omiin muka huonoihin puoliin vaan niihin hyviin mitä sinustakin löytyy roppakaupalla.Hyväksy itsesi sellaisena kuin olet,et varmasti ole ruma,sitä itse ajattelee aina niin, muut ei.Itsellänikin on "vikoja"vaikka mitä mutta en anna sellasten häiritä,omathan on vinot hampaani ne on vaan persoonalliset siis osa minua.

    • Kalaajakasviksia

      Nyt on jo kesä! Toivottavasti elämässäsi kaikki on aurinkoisempaa kuin talvella.
      Olet ollut ajatuksissani. Päätin tulla pitkästä aikaa katsomaan, onko viestiketjuun tullut uusia kirjoituksia.
      Hyvää jatkoa!

    • beyourselfnowandtomorrow

      Ensimmäiseksi, jos välität itsestäsi tai kenestä muusta enää yhtään, niin ole kiltti ja hae apua mahdollisimman nopeasti. Toiseksi, tiedän että nämä sanat eivät varmaan helpota oloasi tai auta sinua nyt yhtään, mutta sinä olet täydellinen juuri sellaisena kun olet. Tiedän, että et pyytänyt ketään samaistumaan tilanteeseesi tai pyytänyt kokemuksia, mutta minä aion silti kertoa omasta menneisyydestäni toivoen sen auttavan sinua jotenkin. Minä olen ollut vaikeasti masentunut, jonka rinnalla minulla on ollut mm. paniikkihäiriö ja hirveitä uniongelmia. En lähde kirjoitusteni kanssa niin pitkälle, että kertoisin syitä mitkä ajoi minut tuohon pimeyteen tai millaista elämäni oli tuossa pimeydessä. MINÄ KERRON SEN, ETTÄ MONIEN VUOSIEN KAMPPAILUN JÄLKEEN PÄÄSIN POIES TUOSTA PIMEYDESTÄ JA NYKYÄÄN MINÄ OLEN ONNELLINEN ! Tuossa elämänvaiheessa en ikinä uskonut, että voisin vielä joskus olla onnellinen ja kaikki pienetkin positiiviset asiat, kuten nauru, olivat minulle vieraita käsitteitä. Mutta nyt minä olen tässä, olen suorastaan sairas onnellisuudesta ja niin ylpeä etten antanut aikoinaan periksi. Tee töitä päästäksesi valoon, yritä löytää oma motivaatiosi että saisit kokea tämän mitä minä koen - koska tämä on sen arvoista.

    • Tietäjänä

      Kyllä aloittaja on mun mielestä ihan oikeaa mieltä.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4357
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4179
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      40
      4082
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      65
      3937
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3374
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3259
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3231
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1592
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1130
    Aihe