Inksan yöelämä kuoli mamumuutoksessa.

Kantri oli ennen mahtipaikka. Se oli ennen se!
10821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minulla on asunnossani höyrysauna. Pirskeet voivat jatkua siellä lämpimissä ja kosteissa tunnelmissa..

Äänestä

Mukava muistikuva viime kesän hellepäivän illalta.

Siinä ne wanhat pellintaivuttajat viettivät vapaailtaa Kantrin terassilla. Torilta lähdin polkupyörällä ajamaan Tehtaanmäelle päin.

"Miten sinä muka ammattimies ratkaiset tämän kiperän katonteko-ongelman"? Vanhempi ammattimies siinä tiukkasi asiaa kolleegaltaan.
Kuului se keskustelu vielä Tehtaanmäen sillalle asti.

Äänestä

Pian mamut siftaavat pääkaupunkiseudulle kun siellä on niin monta samaa heimoa ja huonetta olevaa.
Hotelli ja ravintola taas avataan. Elämä palaa ennalleen. Ehkä jo v.2021.

Äänestä

Inkeroisista nyt saa rivitalon tai omakotitalon paril tuhannel. Empä menis kehuu itteää sillä rikkaaksi!

Äänestä
  • Mist näit tietää. Muutama vuosi sitten ostimme eukon kanssa pienen, laitetun talon hiukan sivummalta.
    Vanha pariskunta tinki talon hinnaksi 60.000 €. Talo on sopiva ja kiva kahdelle hengelle.
    Nyt jos joutuisimme myymään, takkiin tulis rutosti.
    Suomessa on nyt 100.000 vanhaa ok-taloa, joita ei kannata alkaa kunnostamaan ellei itellä ole rahaa kuin ratainssillä.

    Äänestä

  • millä tavalla se hinnanalennus vaikuttaa asumiseesi?? Ei niitä voiton takia osteta vaan siksi että niissä asutaan. Sijoita vaikka osakkeisiin jos haluat rikastua!

    Äänestä

Eikö se Sukulan Jykä saanu puljuu kannattavaksi?

Äänestä

Kuka menisi vapaaehtoisesti inksaan ravintolaan illalla syömää?? Tai inksan yöelämään???!! :-) :-) :-) Ei kukaan, koska sellaista ei ole ikinä mämmäläsä ollukkaa... Olkoon vaik sata sukulaa tai mukulaa...

Äänestä
  • Maajussit ja iskelmä fanit.

    Äänestä

Jos Inksan yöelämä oli hotelliravintola Kantrin varassa niin aikas ohkasissa kantimisssa oli.
Sitäpaitsi ei kai ne turvapaikanhakijat ole eläkeikäänsä asti Kantrin tiloissa. Niin että älkää ajautuko tuon ongelman takia kovin syvään kriisiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sen.pituinen_se kirjoitti:

Kantri oli ennen mahtipaikka. Se oli ennen se!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu