Anoreksia?

Oon 155/46 ja musta tuntuu että oon todella lihava. En syö päivisin juuri mitään. Yleensä aamulla puuroa ja iltapäivällä rahkan, mutta paino ei vaan putoa! Lenkkeilen 2-3 kertaa viikossa. Mitä teen, että laihdun?
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olet mahtavassa ihannepainossa ja noilla mitoilla nätin hoikka. Ei mitään tarvetta painoa pudottaa. Jos anorektiset ajatukset tuntuvat vaivaavan niin etsi toki oma kanavasi keskustella siitä nyt, kun paino, pituussuhteesi on noin ihanteellinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


läskityttö kirjoitti:

Oon 155/46 ja musta tuntuu että oon todella lihava. En syö päivisin juuri mitään. Yleensä aamulla puuroa ja iltapäivällä rahkan, mutta paino ei vaan putoa! Lenkkeilen 2-3 kertaa viikossa. Mitä teen, että laihdun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu