Ufohavainto 11.3 Kuopio

kekko123nen

Kävelin Sikolammen etelärantaa kello 23:10. Ilma oli selkeä ja tähdet näkyivät hyvin. Kiinnitin huomioni kirkkaaseen valoon taivaalla. Käänsin silmiäni vasemmalle jolloin valo liikkui oikealle! Sitten liikutin toista silmää alas ja toista ylös. Ufo jakaantui kahtia! Aloin muljauttelemaan silmiä kiihtyvässä tahdissa ja liikuttelin päätäni eri suuntiin voimakkaasti. Noin tunnin jälkeen niskani jäykistyi tönköksi ja silmät pullistuivat tomaateiksi. Näin viikon ajan kaiken kahtena!

11

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • supinsilmät

      Ota reippaasti vaan määrättyjä lääkkeitä, muuten vievät taas suljetulle ja pois et pääse kuin ensi jouluna.

      • onksnäkyny

        Kun otat reippaasti lääkkeitä,niin kohta ne ufotkin jakaantuvat ties kuinka moneen osaan ja olosi on kuin kivipatsaalla.

        Ja kuten asiaan kuuluu,niin silloin myös uffotutkijat ryntäävät paikalle.


      • mekintulemme

        Lisäksi myös telepaatikot,selvänäkijät ja kaukokatsojat ryntäävät paikalle.


    • Alfons_Andro

      Suurella todennäköisyydellä näit andromedalaisen kevyen tiedustelualuksen.
      Niillä on tapana hämäysmielessä lähettää suurenergisiä ajatuskeskittymäpulsseja, jotka aiheuttavat erilaisia näköaistin virhetoimintoja.

      • meollaaparempia

        Taidat Alfons_Andro todellakin olla oikeassa siinä,että aloittaja on nähnyt andromedalaisten kevyen tiedustelualuksen.

        Ja kuten hyvin tiedetään,niin Andromedalaiset pitävät itseään kaikkein sivistyneinpänä ja viisainpana rotuna.Niinpä he joskus todellakin lähettävät harhautusmielessä suurenergisiä ajatuskeskittymäpulsseja.

        Niiden pulssien tarkoitus on myös osoittaa meille maan matosille,miten ylivoimaisia ja viisaita he ovat meihin verrattuna.Tällaista toimintaa he pitävät "kosmisena huumorina".


    • jlkjjlkkjj

      Kyseessä oli maailmankuulun kuopiolaisen fyysikon Jukka Savorisen tihentymä.

      • Pölkyttäjä

        Saattaa todellakin olla niin,että kyseessä oli juuri tuon maailmankuulun fyysikon tihentymä.Hän tietysi lenteli Puijon tornilla jonka hän oli viritellyt omaa käyttöönsä sopivaksi.


      • Rendlesham_tutkija

        Kerrotaan, että hän sai idean Rendleshamin majakasta.


      • eilensitätänääntätä
        Rendlesham_tutkija kirjoitti:

        Kerrotaan, että hän sai idean Rendleshamin majakasta.

        Mikäli hän sai idean Rendleshamin majakasta niin sehän osoittaa sen,ettei missään enää ole aitoa ja alkuperäistä.Eli kaikki kopioidaan aina Roswellista lähtien!


      • yleisufotutkija_Tumelius

        Niinpä kopioidaan, koska Roswellin ja Rendleshamin kaltaisia hyvin dokumentoituja
        keissejä ei ole ilmennyt. Vain joitakin metsureiden höpinöitä.


      • Suhteillapärjää

        Eräs tuttuni oli Kuopiossa tuolloin ja hän koki täsmälleen samoin kuin aloittaja.Noin pari vuotta sitten tämä tuttuni oli palaamassa Tukholmasta laivalla Suomeen ja hän kertoi,ettei nähnyt merkkiäkään mistään sukellusvenejahdista Ruotsin aluevesillä.Tämä tuttuni oli myös Tallinnan satamassa silloin,kun M/S Estonia lähti kohtalokkaallle matkalleen syyskuussa 1994.Hän kertoi,että vielä viime hetkillä laivaan ajettiin Viron puolustusvoimien kuorma-autoja,joiden lasti oli huolellisesti peitetty.Kannattaa siis hankkia sellaisia tuttuja,jotka näkevät ja kokevat sellaista,mitä muut eivät näe ja koe.Nyt kun vielä saisi tuttavapiiriin edes yhden humanoidin niin silloin tietäisin myös sen,että mitä Universumissa tapahtuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      273
      2495
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      9
      1589
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      1506
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1387
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe