Olisi hyvä tietää

Liika.on.liikaa

Luvian keskustalaiset,kertokaa oletteko Rehulan kanssa samaa mieltä, että yli 75 vuotiailta vaikeavammaisilta pitää viedä oikeus elää ihmismäistä elämää. Nyt aiotaan leikata vaikeavammaisilta tuet pois,ja mitä ilmeisimmin antaa ne mamujen hoitoon,kertokaa nyt ennen vaaleja mitä mieltä olette.

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jumalanterve

      Keskustalaisista en tiedä, mutta Kokoomuksen uusi naiskansanedustaja, taitaa olla Hjallis Harkimon nykyinen morsian, tätä samantapaista toimintaa esitti jo vaalikampanjassaan viime eduskuntavaaleissa ja läpi meni.

    • Ei.ääntä.minulta

      Vaikeavammaisten rahat siiretään suoraan viljeliöiden tilille.

    • leninolioikeassa

      Vammaiset invalidit, syrjäytyneet työttömät ja eläkeläiset ovat helpoin ryhmä joilta voidaan leikata tulotasoa valtiontalouden korjaamiseen. He eivät voi itseään puolustaa kuin korkeintaan kansalaisaloitteella, mikä ei koskaan mene "läpi" kuten homojen ja lesbojen osalta kävi, parisuhteen laillistamisessa ja adoptio-oikeudessa. Eihän nyt osinko ja optio miljonäärejä voi verottaa, muuttavat muuten Portugaliin tai muihin veroparatiiseihin, tai panevat tulonsa "vakuutuskuoriin".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1805
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      237
      1306
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      136
      813
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      726
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      699
    Aihe