Aurinkopaneeli hintaindexi ! !

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

N-piipaneelit on keskimäärin 20-30% normi P-paneelia kallimpia.

Äänestä

N-piipaneelivalmistus kasvaa. 2015 tullut useita uusia valmistajia.

Äänestä

N-piipaneelien hinnat putoaa rajusti jo 2017. Kyseisen piin valmistus ja puhdistus on halpaa.

Äänestä

N-piipaneelin tuotto pysyy parempana pitkään. Piiohutkalvot on käytännössä pois markkinoilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MarkkinattAB2 kirjoitti:

https://surveys.bnef.com/solar/module-price

http://www.solarserver.com/service/pvx-spot-market-price-index-solar-pv-modules.html

http://pvinsights.com/

http://www.pv-magazine.com/investors/module-price-index/#axzz433fcJZ4V

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu