Painonnoston Porilainen olympiavoittaja Kaarlo Kangasniemi on luvannut vetää pääministeri Sipilää turpaan.
KultaKalle vetää Sipilää turpaan.
38
124
Vastaukset
- KalleEiJaksaEnää
Eihän Kalle pärjäis enää edes nuokkarin matseissa, lyön vetoa Sipilän puolesta.
Päättyy ensimmäisessä erässä, Kalle tyrmätään. - kaarlorules
Kangasniemi o kiistaton legenda ja mestari vailla vertaa.Viimeinen todellinen voimailija suomessa.
- turpiinvain
Hyvä Kaarlo!
- Häpeäkalle
Ääliö on häpeä jos SUOMELLA on tollaisesta 75v pasta jätkä ja katkera omista töppöilyistään anteeksi Sipilä Kallen puolesta . KALLE EI OLE MITÄÄN MÖMMÖJÄ TÄYNNÄ
- vedinjustnapaan
650grammaa salaattia
- mahotontameininkiä
Kaarlo on mielipiteineen oikeassa.Suomessa on nykyisin kylmää kyytiä ja inhimillisyys unohdettu.
- kaarloonpöksyissäsi
joisko jotain?
- Missä_tapahtuu
Mikä on tapahtumapaikkana täällä Porissa, tapahtuuko kuuluisalla torilla
- Hei.haloo
Normaali porilainen ensimäiseksi väkivalta mielessä.
- Voikaarloääliö
Ääliö ois pysynyt erossa myrkyttää häpeä se
SUOMELLE nyt meillä on hyvä hallitus loista on päästävä eroon linnaan vaan tyhmää puhetta miksi pitää elättääjos on tuhonnut itsensä myrkyillä - jyhäzibylionmulkku
Tuntuu kyllä siltä että päättäjiin ei tepsi enää muut keinot ja äänestäminen on turhaa ollut jo kauan.Tälle kallelle tarjoaisin mielelläni oluen.
Uskoisin että suurin osa kansalaisista on kallen kanssa samaa mieltä ja tarjoaisi koko viikonlopun kaljaa yhdestä isosta tirvaisusta. - Tyhmyystiivistyy
Sanan lasku pitää paikkansa Porilainen pitää aidata
- mykkäkatsoo
mitä suupaltti ei näe
Kaarlo Kangasniemi on ihmisraunio, sen tietävät kaikki porilaiset. Hän tuhosi ruumiinsa ja mielenterveytensä massiivisella hormoonien käytöllä aktiiviurallaan. Räkämedian uusi rimanalitus kun käyttävät tuollaista hyväkseen.
- Taloudellinen
Ei voi tuntea kuin myötähäpeää Kallen puolesta.
Uusi laki velvoittaisi ne , joilla on tarpeeksi rahaa ja omaisuutta maksamaan itse kulunsa. Muut saisivat samat palvelut kuin ennenkin. - HyväKalle
Helvettiin kaikki häpeän tuntijat ! Eikö presidentti jo vois viheltää tuon Sipilän pelin poikki ennen kuin on liian myöhäistä. Kangasniemi on rehti mies uskaltaessaan sanoa sen mitä suuri osa kansastamme on mieltä.
- kaarloonjees
Kaarlolle 10 pistettä sanoistaan,arvostan.
- tosiasiassa
Kalle pilasi terveytensä hormoonien käytöllä, joten pidän epäoikeudenmukaisena, että veronmaksajat joutuvat maksumiehiksi.
- hävetkääneidit
Kultamitalia kansa janosi ja kun se kovien uhrauksien jälkeen saatiin niin Kalle jätettiin oman onnensa varaan.Joissakin paikoissa olympia voittajia arvostetaan mutta porilainen kateus ei hellitä edes vuosikymmenten jälkeen.Porilaiset ovat surkeaa sakkia,menestyneitä haukutaan vaikka itse olisi kuinka luuseri.
- kjjjhj
Siihen aikaanhan ne eivät olleet "kiellettyjä aineita"... Mutta huijaustahan se silti oli. Mitä taas tulee noihin leikkauksiin, niin ottakaa nyt myös huomioon se, että pakko on leikata ja sieltä leikataan mistä se helpoiten onnistuu. Vaikka pahalta tuntuu. Eli niiltä ihmisiltä jotka eivät tuota mitään, mutta maksavat valtiolle. Rikkailta ei voi, koska he pakenisivat maasta (mitä tekevät jo nyt), työssä käyviltä voi ottaa lisääkin, mutta jossain vaiheessa sekin raja tulee vastaan... Eli ei jää paljon jäljelle...
- TottaHaastelet
hävetkääneidit kirjoitti:
Kultamitalia kansa janosi ja kun se kovien uhrauksien jälkeen saatiin niin Kalle jätettiin oman onnensa varaan.Joissakin paikoissa olympia voittajia arvostetaan mutta porilainen kateus ei hellitä edes vuosikymmenten jälkeen.Porilaiset ovat surkeaa sakkia,menestyneitä haukutaan vaikka itse olisi kuinka luuseri.
Tässä kylässä riittää oman perseensä näköisiä ihmisiä.
- rtyrytrytthytyty
Väkivallalla uhkaaminen on vain ja ainoastaan säälittävää.
- ryttyruttuhei
Jos nyt edes ymmärtäisit lukemasi.
Luitko edes sitä juttua?
Kalle ei uhannut.
- Herrankare
Olen Ma Lin ja puhun kaksoispersoona Kallen suulla. Molemmilta persoonilta terveys meni. Nyt vaan patikoidaan.
- Bravonikka
Hyvä Kaarlo! Totta puhut.
- KultaKalleuhoaa
Kylläpä nyt 75-vuotias papparainen uhoaa kovasti.
- Voimailija
Täällä kirjoittelee moni jonka ainoa "urheilusaavutus" on pilleripäissään hankittu, se on cp-vammaisen pikkuveljen tai reumasairaan mummonsa piekseminen kun näiltä ei ole irronnut rahaa kiljunostoon. Jumalauta hintelät narukädet, te impotentit etanamunat ja kollikissanrunkkaajat olette viimeisiä joilla pitäisi olla kanttia haukkua painonnoston olympiavoittajaa ja maailmamestaria.
- HanskiVaan
Kyllähän tuolla torilla ja kaduilla pyörii kaikenmaailman päätäänaukovia hyypiöitä joilla ei ole muita saavutuksia muutakuin vetelä ja haiseva savi kraappahousuissa. Yleensä ne ovat öökät pimeänä ja huulet turvoksissa sunnuntaisin kun pelkkä huuto ei ole riittänyt kuittaamaan suuren suun tuotoksia. Kuvittelevat olevansa jotain koviakin päälliköitä kun uskaltavat netissä haukkua miestä joka on heidän mielestään vain pelkkä olympiavoittaja ja maailmanmestari, eli ei mitään heihin verrattuna.
- MaanviljelijäUlvila
Joo mutta mikä oikeus Kulta-Kallella on uhkailla vammaisilta vanhuksilta etuja vievää Pääministeri Juha Sipilää, ei olympiavoitto anna edellytyksiä siihen. Ministeri Juha Sipilä on tolkun tai jopa kahdenkin mies, mies joka antoi asuntonsakin pakolaisten käyttöön.
- voiärkele
Joka vie kaikkein heikompiosaisilta leivän suusta. Päästään sairas. Tommoselta pitäisi kieltää suvun jatkaminen.
Eikä edes antanut asuntoaan pakolaisten käyttöön. Lupasi vaan.
Tolkuton mies se on.
- tolkutonmies
Joko Kultakalle o toteuttanut uhkauksensa?Loppuis Sipilän köyhän kansan kuritus.
- LakiMies_
Nyt kyllä KultaKalle syyllistyy laittomaan uhkaukseen.
Sipilä voisi nostaa tästä syytteen.- LoijaVatu
Höpö-höpö . . . eipäs nyt vatuloida tällä-kään asialla. Katsotaanpa nyt miten tämä asia etenee-kään. Eipä siis japaseerata tällä - kään asiayhteydellä-kään liikaa-kaan.
- KakkuPille
Eikö muka Sipilä antanut asuntoaan pakolaisten käyttöön, kyllä kovin ainakin mainosti antavansa. Sai hän ainakin valtavat kehut suvaitsevaisuudestaan kaikilta ja siitähän kirjoitettiin ihan ulkomaitakin myöten miten fiksu mies Sipilä on. Jos ei ole antanut niin en enää yhtään ihmettele mitä tarkoittaa että "Kepu pettää aina".
- hihiii
ei...
Huomaa liian myöhään että tuli väärin äänestettyä.
- 9369643
Sipilä purkaa surunsa ja pahan olon vähä varaisiin , lapsiin , sairaisiin , vanhuksiin . Politiikoil olis kyllä mistä antaa , kansa maksaa heille palkkaa PASKAN puhumisesta , valheista ja kiaruudesta . Jokaiselta 5 tonnia palkasta pois , tai verotus niin korkeeksi porvareille ,et hekin joutuu joskus näkee nälkää .
- En.tunne
Kuka on kultakalle,onko se joku pahis vai.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3206272Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta664120Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom413485Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole773378Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava853310Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1813222Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1022678Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll572484Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2152358Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt782113