Lada ehkä kestää mutta Venäläinen se silti on

sitäihmettelen

Onhan lada luja mutta on se myös todella vanhanaikainen auto. Se on silti venäläinen vaikka olisikin uusinta mallia. Haluaako joku todella ajaa venäläisellä autolla jos saatavana on samaan rahaan laadukasta länsiautoa?

9

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • exLadaautoilija

      No, mistähän sinä lapsiparka sen uuden Ladan saat, ei sitä maahantuontia ole vielä aloitettu ja sitten kun, mitä se sinulle kuuluu, millä joku tahtoo ajaa?
      Tosin meistä kumpikaan ei vielä tiedä siitä uudesta Ladasta yhtään mitään, joten miksi siitä pitää jo alkaa mossottamaan? En minäkään sitä aio ostaa mutta en ala asiantuntijaksi asiassa josta tiedän ihan yhtä vähän kun sinäkin.

      • muuttuukomuuksi

        ei se asiantuntemusta sen enempiä vaadi kuin tiedon siitä että myös se uusi lada on venäläinen. ei se tosiasia siitä muuksi muutu?


    • eMekaanikko

      Pidätkö Renaultia tai Daciaa "lujina" autoina? Dacia on Renaultin halpa-malli ja Lada taas Dacian halpa-malli tehtynä venäläisellä työmoraalilla. Ruplan kurssin takia Venäjälle ei pystytä viemään länsimaisia osia, joten myös osat on tehty Venäjällä, mikä ei ainakaan laatua paranna.

      • Runko

        Olen varmaan ainoa, joka vastaa kysymykseesi "Haluaako joku todella ajaa venäläisellä autolla jos saatavana on samaan rahaan laadukasta länsiautoa?"
        Ei tosiaankaan halua ... MUTTA MUTTA ... kun ei ole samaan rahaan olemassa laadukasta länsiautoa niin on vaan ajettava Ladalla !


      • kuinkasniineimuka
        Runko kirjoitti:

        Olen varmaan ainoa, joka vastaa kysymykseesi "Haluaako joku todella ajaa venäläisellä autolla jos saatavana on samaan rahaan laadukasta länsiautoa?"
        Ei tosiaankaan halua ... MUTTA MUTTA ... kun ei ole samaan rahaan olemassa laadukasta länsiautoa niin on vaan ajettava Ladalla !

        miten niin ei ole? ostin 700 eurolla 340tkm ajetun saabin ja olen rullannut sillä kymmeniä tuhansia ilman huolia. ajomukavuutta löytyy ja laatua.


      • Runko
        Runko kirjoitti:

        Olen varmaan ainoa, joka vastaa kysymykseesi "Haluaako joku todella ajaa venäläisellä autolla jos saatavana on samaan rahaan laadukasta länsiautoa?"
        Ei tosiaankaan halua ... MUTTA MUTTA ... kun ei ole samaan rahaan olemassa laadukasta länsiautoa niin on vaan ajettava Ladalla !

        Kaikki länsiautot ovat huippulaatua verrattuna Ladaan. Vanha DX-Corolla 80-luvun alusta on loistoauto verrattuna uuteen Ladaan.


    • Mersumies_IOO

      Vastaava Mersu oli melkein tulossa tuotantoon Venäjällä! Nyt tuotanto jouduttaneen siirtämään Puolaan ja laatuodotus tipahtanee vastaamaan Fiat 500:sen tasoa.
      Harmi. Olen aina Meseen ihastuneena toivonut myös S-Meselle samaa korkeaa laatua kuin jo Venäjällä tuotetuissa muissa nn. länsimerkeissä, edelläkävijä Ladasta tietenkin puhumattakaan!
      http://www.kauppalehti.fi/uutiset/mersun-uusi-tehdas-ei-tulekaan-venajalle/U2ujrDR7

    • voihanKiesusMikäPässi

      Lada kestävä?? Millä mittapuulla mitattuna?

    • Miksieilada

      Minulla on muutama ruotsalainen ystävä eivätkä ole köyhiä, ovat odottaneet uutta Ladaa kuin kuuta taivaalta. Miksikä ei, jaguari ja mersu heillä jo on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      150
      3187
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2502
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2435
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2115
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe